KoubikTK

Týpek co miluje filmy

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 19.10.2019  12:19

Profesionální režie je na místě, jenže že by to bylo tak extrémně děsivé až bych si z toho sedl na zadek, to zas ne. On to vlastně ani není úplně čistokrevný horror, ale spíše záhadné romantické fantasy, na které se dobře kouká, po chvíli je krapet nezáživné ale to před naprostou nudou zachraňují herecké výkony u kterých dominuje Jessica Chastain a později i úžasný a napínavý konec. Navíc tu funguje i to dobové kouzlo, romantika a celková atmosféra. 7/10.

• 14.10.2019  19:06

Snímek který zaujme, baví a může se pyšnit skvělým hereckým obsazením. Nicméně na pět to není poněvadž já v tom jak jsou ty podvody vyobrazeny ve filmu nic geniálního nevidím. Možná by tomu prospěl nějaký twist co zamotá hlavu, ono se to k takovému tématu samo nabízí. Vlastně ani nevím co si z filmu mám odnést, nicméně nemůžu upřít to že jsem se bavil, i když cítím malé zklamání protože se jedná o velice nevyužitý koncept. 8/10.

• 12.10.2019  20:57
    Joker (2019)

Úžasně propracovaný Jokerův coming out, jehož genialita stojí hlavně na hereckém výkonu hlavního představitele (vypadá to na Oscara), výbornému scénáři a atmosféře která diváka naprosto pohltí. Zajímavý je ovšem celé pojetí filmu. Žádná akční zábavička, ale depresivní a silné emocionální drama, jenž vypráví příběh o antihrdinovy který by v jiném případě byl za padoucha, ale přesto i když tu Arthur/Joker dělá věci které by v žádném případě neměly být oslavovány, člověk si prostě tu postavu oblíbí a v určitých momentech je mu ho i líto. Za chválu stojí také skvělý soundtrack. V jednu chvíli dokáže navnadit tu ponurou atmosféru a pak když zazní nějaká retro pecka, člověk má chuť si pobrukovat. 10/10. Zatím nejlepší film za rok 2019.

• 11.10.2019  21:01
    Taxikář (1976)

Naprosto mistrovsky odvyprávěn příběh o muži a jeho postupném vývoji, který vyvrcholí k činu jenž buďto měl smysl či se jednalo jen o zvrhlý čin psychopata. Nejenže "Taxi Driver" klade mnoho otázek k zamyšlení (o významu konci asi nikdy nebudu na 100% přesvědčen) ale diváka chytne a nepustí hlavně díky strhující atmosféře, geniálnímu scénáři a úžasnému hereckému výkonu pana Roberta De Nira. Na zážitku má taky velký podíl hudba, která mi navždy zůstane v hlavě. Nevěřil bych že já, nerozhodný člověk, budu někdy považovat určitý film za svůj nejoblíbenější...No, po prvním shlédnutí jsem už tak nějak cítil že jsem si tuto depresivní a zároveň i zábavnou poctivou filmařinu zamiloval. Na podruhé se mi to už jen potvrdilo. 10/10.

• 10.10.2019  17:35

Tak příjemné, dojemné a zábavné drama/komedie. Sice v jiném případě bych nejspíše celý příběh bral jako jedno velké nesnesitelné klišé, ale tady jsem to naprosto hodil za hlavu, bavil nad vtipnými situacemi a kochal se geniálně napsanými postavami (které mi přirostli k srdci) a jejich vývojem, jenž přesvědčivě ztvárnili hlavně Jack Nicholson a Helen Hunt. I když to nerad přiznávám, na konci se mi chtělo plakat. 10/10.

• 6.10.2019  10:26
    Zodiac (2007)

Rozhodně výborná atmosféra a pěkně zahrané, nicméně ohledně děje je tu menší problém s nějakým překvapením - zvratem podobného typu jako v úžasným Sedm. Tedy na začátku je divákovy vsugerováno velké očekávání protože vše je takové tajemné, divák plný napětí a s důkladným vyobrazením jednotlivých vražd přichází nepříjemný pocit. Poté co se ale děj soustředí jen na vyšetřování, začne snímek být nezáživný a později až nudný. Mrzí mě to zklamání z očekávání nějaký pointy, která by to zachránila. 6/10.

• 5.10.2019  13:18

Clint Eastwood si pravděpodobně odnesl nějaké ty zkušenosti ze spolupráce se Sergiem Leonem. Pěkně zrežírovaný film, jen pomalejší tempo to krapet kazí společně s vyobrazením všech ženských postav, tedy přesněji všech dvou (to jak postupně podlehnou pistolníkovi působí směšně a dělá z nich naprosto hloupé a zbytečné postavy). Ale pochválit mohu skvělý scénář s výbornou pointou k zamyšlený. 7/10.

• 4.10.2019  16:15

Na začátku přišlo pomyšlení na to že film ani nedokoukám. Později jsem se chytl a začal bavit. Kdyby to tak bylo dál možná bych i ty čtyři hvězdy dal. Bohužel později film začne být nezáživný, trapný (díky čemuž začne působit strašně otravně) a co se týče příběhu, upadne do naprostého stereotypu americké tvorby. Navíc ten vývoj hlavní postavy přijde z čista jasna a je těžko uvěřitelný. Na jednu stranu, pár vtípků se vážně povedlo, ale jinak považuji Nesnesitelnou krutost za podprůměrnou zábavičku, která po chvíli omrzí. Ty dvě hvězdy jsou za druhou třetinu. 4/10.

• 29.9.2019  11:43
    Titanic (1997)

Monumentální podívaná s tak jedinečnou a kouzelnou atmosférou, kterou nejde jen tak snadno popsat. To člověk prostě musí vidět aby pochopil jak je ten snímek nádherný. Úžasné jak Cameron dokáže v první polovině diváka vzít na nezapomenutelnou plavbu a nechat jej oblíbit si hlavní postavy aby v druhé polovině kdy lehkovážnost střídá nepříjemné dusno a až strach z katastrofy, o ně měl divák doopravdy strach a fandil jim. Navíc, strašně moc se mi líbí jak Cameron dokáže napsat silné ženské hrdinky (z předešlých filmů Sarah Connor a Ellen Ripley - i když byla již v prvním Vetřelci, v dvojce z ní udělal jednu z nejlepších akčních postav v dějinách kinematografie). Přece jenom, kdo koho zachraňoval? 10/10.

• 28.9.2019  09:16

Nemám rád když většina akčních sekvencí je pomalejší jak šnečí závody, nicméně zde s hudbou akce působí stylově (scéna souboje s cápkem se sekerou je prostě cool). I když to nerad přiznávám, u této kravinky jsem se prostě bavil. Je tedy pravda že je to na hraně se třemi hvězdičkami, nýbrž po úžasném úvodu přijde nijak nezábavná akční část, kdy vidět několik klonů Alice působí směšně. Poté co se ale děj přesune do věznice, je to extrémně zábavná blbůstka. 7/10.

• 22.9.2019  10:56

Tento film je jako když vás učitelka ve škole vyvolá před tabuli ale člověk se na danou látku nepřipravil. Zpočátku to vypadá dobře ale později musí žák vařit z vody. Tedy přesněji řečeno, díky nepřehlednému vypravování jsem se ztrácel v ději (proč se co děje a jak se k tomu došlo), začal jsem se nudit, ztratil jsem o snímek zájem a bylo mi jedno jak to dopadne (a tak by učitelka dala nemilosrdně za pět). Z nudy mne už jen párkrát vytrhly bitky - nějaké ty pojmy který si zkoušející zapamatoval, ale špatně - kamera se třese protože ve škole budoucím kameramanům říkali že to dělá scénu napínavější, nicméně já jsem v danou chvíli vůbec nevěděl kdo koho zabil a vlastně kdo je kdo. Ale tak trochu té chvály aspoň za herecké výkony, jinak celkově bída a zklamání. 4/10.

• 21.9.2019  19:05

Čtyřka je rozhodně zábavná a zároveň i dojemná (jak to Pixar umí), ale oproti skvělým předchozím dílům jsem při sledování měl pocit že tomu něco chybí a po úžasné trojce s tak skvělým posláním je již čtvrté pokračování úplně zbytečné, nicméně já se přesto celkem bavil a obdivoval dokonalou animaci. Z konce budu nejspíš mít navždy deprese, vždyť celá série je moje srdcovka! 7/10. PS: Buzzovo chování si vysvětluji tím že se po zážitku ze školky a tomu přepínání modů u něj projevila retardace.

• 24.8.2019  19:08

20. 8. 2019 Kino Soběslav: Asi můj nejočekávanější film roku. Díky recenzím jsem se připravil že příběh je tu trochu vedlejší věcí, poněvadž Once Upon a Time in Hollywood je spíše jedna velká zábavná exkurze do šedesátkového Hollywoodu, u které jsem se královsky bavil. Nádherná atmosféra, fungující humor, skvělé sympatické duo DiCaprio a Pitt připomínající dvojici Newman a Redford, úžasná hudba (holt to byly časy kdy snad nevznikali žádné braky) a plno výborných scén - začátek s pěkným hudebním podkladem, souboj s Brucem, Spahnův ranč (poprvé scéna působila krapet nudně), ukázky z fiktivních filmů či zábavné finále. Nebyla by to správná Tarantinovka kdyby tu nebyly propracované dialogy a kdyby se fanoušci Tarantinova krvavého řádění nedočkali. Jediným malým problémem této výborné filmařiny je délka snímku (v pár částech krapet utahanější). Ale i tak bych rád Tenkrát v Hollywoodu zařadil mezi jeden z nejlepších bijáků roku.Třeba druhá projekce bude lepší. 9/10. Druhá projekce: 28. 8. 2019 Premiere Cinemas Teplice. Lepší a zábavnější, protože jsem věděl přesně co čekat a tak jsem si tuto pestrobarevnou retro jízdu více užil a ze čtyř musím změnit na pět. Na udělení Oscara za nejlepší film asi Akademie ani nepomyslí, ale aspoň tomu Leovy či Bradovy by tu nominaci za herecký výkon mohli udělit (hlavně Leo tu pěkně řádí). Třetí projekce: 15.9. 2019 CineStar Praha - Anděl. Tak do třetice všeho dobrého. Musím říct že čím víckrát ten film vidím, tím víc jej miluji, i přesto že není nejdokonalejší a nejlepší Tarantinův snímek, ale prostě jako celek ho mám rád a pokaždé jsem si jej užil. Pro milovníky šedesátkové americké kultury jako dělané.

• 15.8.2019  20:12

Tři pistolníci čekají na stanici na příjezd vlaku. Jeden si tu hraje s vodou v korytu, druhý místo toho aby si sehnal lahev pije z klobouku a třetí si ochočuje mouchu. Takto to pár minut doprovází naprosté napětí. Přijíždí vlak, a když se zdá že onen dotyčný na kterého čekali nepřijel, ozve se ikonická znělka na harmoniku ze které mrazí. Za nimi stojí muž a s hláškou "You brought two too many" a já si říkám že tohle je drsňák jak se patří, zatímco napětí houstne. A takto pomalu se ve zbytku filmu každičká do detailu dokonalá scéna táhne (konečný duel, který si fanoušci westernů právem užijí, je skvělou třešničkou na chutném dortu). Precizní režie, úžasný scénář a jeden z nejnádhernějších hudebních podkladů, dělají z filmu nevšední zážitek (tedy pokud si jej člověk nepouští denně) a snímek jenž jen tak nějaký jiný film, nesesadí z westernového vrcholu. 10/10.

• 15.8.2019  19:50

Naprosto bez výčitek musím uznat že se jedná o jeden z nejlepších westernů. Navíc se snoubí s válečným žánrem. Hlavně zásluhou druhého zmíněného a i dokonalé hudbě působí dojímavě (zpěv zajatců společně s mučením Tuca, či poslední minuty kapitána a následné zničení mostu). Napětí jenž by se dalo krájet je efektivně vybudováno díky natahování jednotlivých scén a již zmíněné hudbě od génia géniů v hudebním oboru. Stejně tak jako Leone jenž si i díky předešlým westernovým snímkem a pozdějšímu veledílu bezpochyby zaslouží první místo v žebříčku režisérů westernové tvorby. 10/10.

• 15.8.2019  19:33

Hodně příjemný western se skvělou sympatickou dvojicí Clint Eastwood a Lee Van Cleef. Vynikající režie a scénář plný zvratů společně s výbornou a realističtější akcí (s porovnáním s jinými westerny). Jméno Ennio Morricone je jako vždy zárukou kvalitního soundtracku. 10/10.

• 14.8.2019  18:25

Možná se nejedná o tak geniální veledílo jako Tenkrát na Západě, nicméně přesto si tato poctivá filmařina zaslouží plný počet hvězd pro svoji zábavnost a hlavně originalitu (s přihlédnutím na dobu vzniku). Leone tímto "předepsal pravidla" pro spaghetti westerny jimiž se šedesátky později jen hemžily. Úžasná hudba doprovázející dokonalé scény, dělá každou kde zazní více emotivnější (setkání dítěte a matky naprosto dojemný). Celkově je Pro hrst dolarů zábavný western s přijatelnou stopáží. 9/10.

• 13.8.2019  16:06
    Kill Bill 2 (2004)

Westerny mám rád a dvojka skvělého příběhu o pomstě má westernový nádech (prostředí, hudba či scénka převzatá z Tenkrát na Západě). I přesto mi dvojka připadá o dost horší než předchozí snímek a to ne jen kvůli tomu že není tak našlapaná. Vol. 2 obsahuje velkou škálu dokonalých scén, i slabších. Celkově je film zábavný ale musím přiznat že místy je trochu nezáživný. Možná za to může několikáté zhlédnutí, nicméně jednička působí pořád i po několikáté jako dokonalý film. Na jednu stranu Tarantino zde exceluje v tom co umí přímo na jedničku. Dialogy. 7/10.

• 13.8.2019  15:51
    Kill Bill (2003)

Úžasná podívaná v které Tarantino dokazuje svoji lásku k filmům. Lady Snowblood není jediným film ze kterého se režisér inspiroval, ale i snímky s Brucem Leem a podobných. Skvělý výběr kvalitní hudby jenž společně s geniálně natočenými scénami působí hodně emotivně. Dojemná anime scéna je toho naprostým důkazem. Po akční stránce dokonalé. Extrémní krvavost společně se stoprocentně fungující akcí šlape jak má. Zkrátka jednoznačně doporučuji i přestože si myslím že snímek možná nesedne každému, ale to se dá pochopit nýbrž může působit jako brak, ale to se mi na této pro mne poctivé filmařině líbí. 9/10.

• 13.8.2019  09:29

Přesný příklad toho jak to vypadá když někdo natočí takovouto žánrovku s láskou k westernům. Po herecké stránce úžasné. Ne že by se jednalo o oscarové výkony, ale prostě mi každý do své role sedl (i zpočátku nesympatický starší syn). Už jen ten chraplavý hlas Russella Crowena jakožto psance se hodil a postava už od začátku působila drsně a já si ji oblíbil. Nešetřit chválou nemohu také u úžasné hudby, která jako by pocházela ze spaghetti westernů z šedesátek, se mi asi navždy zaryla do paměti. Třešničkou na dortu už jen jsou výborně natočené přestřelky. 10/10. PS: Doporučuji originál. Nevím jak zde zní český dabing, ale většinou hlasy dětí a teenagerů jsou neposlouchatelné.

• 12.8.2019  09:45
    Slunovrat (2019)

Midsommar dokáže vybudovat pěkně hustou atmosférou a jako celek snímek působí hodně nepříjemně. Po celou dobu si říkám že bych klidně těch pět dal. Prostě film zaujme a těžko diváka pustí. I přesto že v letňáku začalo pršet, byl jsem odhodlán zůstat nýbrž jsem čekal po scénáristické stránce nějaký geniální konec. Bohužel místo toho jsem se dočkal něčeho předvídatelného a i když v posledních minutách film jde do naprostého extrému, skoro vůbec už není šokující. Ale i tak si myslím že si tato celkem zdařilá filmařina zaslouží pozornost nejednoho diváka hledajícího něco náročnějšího. 8/10.

• 19.7.2019  15:04

Pokud to člověk bere jako recesi a vezme v potaz že se jedná o napodobení nacistické propagandy, tak se pobaví. Škoda že film končí jen Fredrickovou větou. Shosannin sestřih bych bral víc, ale jako bonus na DVD Hanebných panchartů skvělý. 7/10.

• 19.7.2019  14:50

Na první pohled se může zdát že film pojednává jen o hloupě extrémních způsobech zabíjení. Ve skutečnosti Hanebný pancharti jsou dokonalý mistrovský kousek jenž je navlečen do kabátku váleného snímku i přesto že jím tak úplně není. Tarantino prostě má svůj styl, který vždy "jen" zaobalí do určitého žánru, což na jeho dílech zbožňuji. Inglourious Basterds je směsice již zmíněného válečného filmu, dramatu, nahláškované komedie ale místy i westernu (to hlavně díky skvělé a atmosférické hudbě či například začínající sekvenci). Po příběhové stránce se toto úžasné dílo rozděluje na dva příběhy dvou na sebe nezávislých pokusů o atentát. Jeden je o pomstě a druhý o vojenské operaci. Do toho tu je jedna velká diskuze o německé kinematografii. Nejenže se snímek může chlubit dokonalým scénářem a režií, ale i hereckým obsazením u kterého mi do každé role každý sedl. Prostě pro fanoušky tvorby Tarantina je tohle ten správný šálek čaje na což by Hans Landa řekl "Bingo!" 10/10.

• 17.7.2019  11:31

The Witch nesedne každému a i když na první pohled se může zdát že snímek ocení spíše jen náročnějšm diváci, není tomu tak, nýbrž já sám nevyhledávám často artové filmy (i když občas nějaký shlédnu) a co se týče hororů, spíše upřednostňuji mainstreamovou tvorbu přeplněnou jumpscary. Přesto musím s nadšením prohlásit že toto úžasné dílko je jedním z nejlepším hororů co jsem měl tu čest vidět. Možná někoho zarazí že občas snímek působí jako psychologické drama, ovšem dokonale natočené psychologické drama navlečené do kabátku ponurosti od samého začátku až do konce. Nepříjemné doprovodné zvuky tomu jen přidávají na té hustě depresivní atmosféře. Ocenitelná je ovšem i autentičnost, poněvadž jsem při sledování měl pocit jako bych v té době doopravdy byl. V čem snímek také exceluje, jsou herecké výkony za které by si každý včetně toho mimina zasloužil aspoň nominaci na oscara. Prostě úžasný a hodně podceněný film, jenž si to v žádném případě nezaslouží. 10/10.

• 13.7.2019  21:25

Naprosto dokonalý a hlavně zábavný blockbuster. Humor a akce skvěle šlape a ten vztah mezi Peterem a MJ je až naprosto krásně roztomilý (hlavně ta Peterova snaha o vydobytí jejího srdce). Prostě tohle je ta úžasná podívaná na odreagování kterou si užijí jak dlouholetí fanoušci MCU, tak i nováčci (tedy pochopitelně s tím že viděli Endgame). 9/10.

• 2.7.2019  11:23
    Po stopách duchů (TV pořad) (2008)

Ghost Adventures mě celkem baví a ve večerních hodinách dokáže působit celkem nepříjemně. Nicméně přes to vše prostě musím uznat že pořad občas působí hodně amatersky a jak nesympatičtí trotlové běhají s kamerami a z každého prdu Caspera dělají scény mě vážně štve. Zkrátka občas je to zábavné a občas dosti hloupé. 5/10.

• 1.7.2019  10:27
    Yesterday (2019)

Možná že to není naprosto dokonalý film, a to kvůli slabším částem a ne nijak stoprocentně vykonstruovanému vztahu Jacka a Elle, ale je to pohodová a se skvěle fungujícím humorem komedie, která mě mírně nadchla a návštěvy kina rozhodně nelituji. Příjemné herecké obsazení se skvělým nápadem, výbornými vtípky a nádhernou hudbou (není to přímo Beatles a i přesto jsou písničky úžasné) z toho dělají výborný snímek, jenž možná nároční diváci zavrhnou, nicméně ty ostatní si ho náramně užijí a budou se neskutečně bavit. 7/10.

• 30.6.2019  11:42

Rozhodně se na svoji dobu jedná o dobrý thriller, ale až na konečných přibližně půl hodiny plné naprostého napětí a strachu sledujeme jen nezáživné kecání. Chápu že film musí pohltit diváka aby uvěřil že se zpočátku jedná jen o nevinnou hru, ale mě to prostě nijak nebralo a místy jsem přemýšlel jestli to mám vůbec dokoukat. A nakonec nelituji, protože jsem se dočkal už zmíněného pro mne pětihvězdičkového nervy drásajícího teroru. Chválou také nemohu šetřit u absolutně bravurního hereckého výkonu Audrey Hepburn. Za ten úžasný konec včetně herecké stránky a pro mne jedné z nejlepších lekaček co jsem kdy ve filmu viděl, bych klidně dal plný počet, ale jako celek se musím přiklonit ke třem, protože místy je snímek při sledování ve večerních hodinách přímo uspávající. 6/10.

• 29.6.2019  17:37

Přibližně první třetina mi nalhala že se bude jednat o vtipnou dobrodružnou jízdu. Později nadšení opadlo a jen s žádnými emocemi jsem tuto hovadinu jakžtakž dokoukal. K mnoha věcem nám není vysvětleno proč se co děje a já z toho už byl na větvi. Jednou mi to stačilo. 4/10. PS: Nechápu proč postava Jesse musela být tak extrémně hloupá.

• 29.6.2019  11:31

Tak pro mě zatím nejlepší epizoda. Nejen protože bitva je naprostý nářez, ale její příprava je úžasně natočena z různých pohledů a napětí by se dalo krájet. Škoda že tohle nebyla poslední epizoda druhé série, nýbrž jako dokonalé vyvrcholení bych to bral raději než následující část. Scéna se zeleným ohněm už ani epičtější nemohla být. Navíc můj oblíbenec Tyrion zde ukázal svoji odvahu a také že je dobrý taktik, ne jak šmejd Joffrey kterého nikdy asi nepřestanu nenávidět. 10/10.

<< předchozí 1 2 3 4