Vyšehrad (2016) (seriál)

Toto je zřejmě cesta pro českou satiru. Podobně jako dnes již legendární Kancelář Blaník či Autobazar Monte Carlo nevznikly pro televizi, ale internet, který snese vše a jakýkoliv náznak cenzury ho nebrzdí v rozletu. Jen houšť!!!

Toni Erdmann (2016)

Nevzpomínám si, jestli jsem někdy viděl víc smutnou komedii, než tuto. Originálním, krutým a šíleným způsobem, kdy se otec snaží vrátit šokem do normálního života kariérou posedlou dceru. Katarze emocí zpracovaná takto minimalistickým způsobem ulpěla na dost dlouho, že toto byl pro mě jednoznačně nejlepší film roku 2016.

Zúčtování (2016)

Velmi dobře natočený thriller. Napětí kvalitně vystupňováno, dávka akce úměrná stopáži, motiv smysluplný. Dostal jsem víc, než čekal.

Anthropoid (2016)

Až na tu uši trhající angličtinu českých herců zatraceně dobře natočený film.

Slova (2012)

Chtěl bych někdy číst takovou knihu o které toto celé je.

Teorie tygra (2016)

Opravdu velice povedené, kompaktní, koukatelné, úsměvné a vtípné v místech, kde být mělo. Jediným slabším místem dle mého je postava Táni Vilhelmové v poslední třetině filmu, nebylo to moc uvěřitelné.

Život pod vodou (2004)

Vizuální zpracování Andersenových filmů je prostě zážitek i kdyby námět a scénář stáli za hovno (což u něj samozřejmě nejspíš nikdy nehrozí). Dokonalé po všech stránkách v čele se skvělým Murraym.