Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Rozhněvaný muž (2021)

Trochu odlišné od většinové Ritchieho tvorby, jelikož filmu chybí jeho nepostradatelný černý humor, na druhou stranu celkem slušný akční film s velice solidně dávkovaným napětím. Co mě vadí, jsou rozehrané a nevysvětléné likny. Kdo vlastně ve skutečnosti byl Stathamova postava? Kdo byli muži co ho 25 let hledali? Jak mohla banda A předběhnout bandu B, to je kdo z koho v rychlosti přepadení security auta? Atd. Dle mého názoru, celkem důležité pro dokonalé užití si filmu.

plakát

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Bohužel blíže než k parodii na kriminálky v zábavném a elegantním stylu jako byl Limonádový Joe parodující westerny, má toto daleko blíž k trapnosti Kameňáku od Trošky.

Jedna za všechny (2014)

Tak to byla hodně velká bolest. Upištěný, trapný, nevtipný a hloupý. Nikdy více!

Úkryt v zoo (2017)

Filmů připomínajících nám zvěrstva druhé světové války nebude nikdy dost, tento na rozdíl od hodně tematicky podobného Pianisty kvalitativně trošku zaostává, přesto je dobré, že vzniknul. Mě osobně teda přišlo až trošku neuvěřitelné, že z varšavského getha bylo možné denně odvážet náklaďák zbytků jídla pro prasata, když byl uvnitř skoro hladomor, ale nejsem historik, tak podrobnosti dokonale neznám a vzniknul-li film na základě skutečných událostí, tak to asi nějak tak být muselo.

Mumie (2017)

A přesně takhle to dopadá, když režii plánovaného velkofilmu dostane do rukou slabý režisér. Po pravdě se spíš ale divím Tomovi Cruisemu, že do tohoto vůbec šel, protože toto je neskutečná minela. V tomto filmu je totiž všechno úplně špatně. Jestli měl Cruise v plánu, že po Ethan Huntovi a Jacku Reacherovi vytvoří Nickem Mortonem dalšího "action hero" tak to ani omylem. Morton sice běží o život a uhýbá kulkám jako Hunt a Reacher, ale to je tak všechno. Asi neslabší film s Tomem Cruisem co jsem kdy viděl.

Palm Springs (2020)

A přesně takhle má vypadat film, který si chce říkat romantická komedie. Když vidím v podtextu u filmu romantická komedie, tak z 99% se tomu radši obloukem vyhnu a když to náhodou sjedu, tak se jen utvrdím, že jsem se tomu měl obloukem vyhnout. Toto je ovšem vzácný příklad onoho 1%, kam patří hrstka romantických komedií, kterým dávám palec nahoru. V tomto filmu není nic moc originálního, co by nebylo zpracováno už jinde a mnohdy i lépe, ale funguje to a to je hlavní.

Krajina ve stínu (2020)

Filmů na téma poválečného odsunu moc není, proto palec nahoru za odvahu pro Bohdana Slámu. Také mě překvapuje celkem nízké zdejší hodnocení, za mě evropský film, výborně obsazený a zrežírovaný dosahující nejvyšších kvalit.

plakát

Poslední aristokratka (2019) odpad!

A tak patří mě to. Díval jsem se na to dobrovolně a i tušil co za hrůzu mě čeká.

plakát

Terminátor: Temný osud (2019)

Tak z Terminátora je už celkem vyšumělá frančíza a při zachování několika málo pravidel mu může zjevně naložit kdekdo dle libosti. Toto je jeden z nejslabších pokusů. Ta společensko-politicky přijatelná vyváženost (hlavní hrdina je žena hispánského původu a nutno podotkout v hlavní roli velice slabá), postupně požírací kinematografii je bolest. Dle tohoto klíče bude příště hlavním hrdinou také žena, zřejmě afroamerického původu, rozhodně homosexuání, veganka a samozřejmě z rozvrácené rodiny s výchovou ulice.