Yves Saint Laurent (2014)

A mně to vůbec nepřišlo nudné, ono natočit nějakou divočinu o Ív Sán Loránovi je vcelku k jeho labilní povaze a životu jaký vedl, nemožné. Vždy jsem obdivovala čistotu a jednoduchost jeho návrhů. Dýchá z nich vznešenost a elegance. Ve světě módy byl tím, kdo určoval trendy. On byl první, který oblékl ženu do pánských obleků, nemohu se ovšem ubránit pocitu, že alkohol a drogy sehrály v tomto velkou roli. Skoro, jakoby chtěl veškerou ženskost a jemnost odstřihnout, jako nit. Taková trošku gay-autoterapie, která, ale zasáhla širokou veřejnost na špatné straně. Ano, žena může působit v pánském obleku sexy, tvrdě, nekompromisně, to je, ale tak vše. Veškerá zranitelnost a jemnost je fuč. To mu trošku vyčítám, i když jemu je to už jedno. :) Každopádně byl obdařen obrovským tvůrčím talentem, na kterém se podepsal i způsob jeho života. Třpyt pozlátka zůstává v kurzu stále. Film nijak neohromí, ale dokáže zapůsobit právě skrze to, co uměl nejlépe.

Matador (1986)

"Zlo je naše přirozenost.... A dobro?....Dobro je spíš jen záchvatem. " :)))

MOST! (2019) (seriál) odpad!

Ani mě snad nepřekvapuje, že tato žumpa má v dnešní pomýlené době takový úspěch.

Heavy Trip (2018)

Tak nějak to vypadá, když se sejde jeden divnější týpek než druhej a založej metalovou kapelu, která hraje Symphonic postapocalyptic Reindeer-Grinding Christa-Abusing Extreme War Pagan Fennoscandic Metal. Nejde než si je zamilovat už proto, že ve svém nadšení jsou jako děti. Vtipné a jednoduše skvělé!

Winston Churchill (2014) (TV film)

Výborný dokument o životě a poslání této velké historické osobnosti. S úctou..

Bod zlomu (2015)

Naprosto fantastický adrenalinový zážitek. Jsou to blázni, šílenci, magoři a hazardéři. Normálně mám k tomuto velmi specifický postoj, ÁLE tady díky skvělým hercům a jejich výkonům s jakým nadšením, přesvědčením, vášní a odvahou se vrhali do nebezpečí, přivřu obě oka. Ten ekoteroristický náboj mě zde ani tak nerušil. Člověk jim najednou v jisté rovině snad nějak i porozumí. Údajně lidé se sklony k extrémním sportům, mají tuto vášeň podloženou bytím v přítomném okamžiku, ve kterém je ono nebezpečí udržuje. Ať je to jak chce, tohle bylo více než dobré. Se svými sklony k závratím jsem měla párkrát, co dělat. :) Líbilo se mi to moc. Jsem jen lehce znepokojena, protože mi Edgarka Ramirézků ve filmu buď odprásknou, utopí, nebo vožerou do bodu, kdy už teď je pozdě, bo jinak sprovodí ze světa. Tak snad bude dlouho živ a já se s ním budu moci těšiti ještě mnoho let u obrazovky obklopená kočkami. :)

Jdi a dívej se (1985)

Tak jsem šla a dívala se, deprese, která ve mně z filmu zůstala ještě pár dní byla obrovská. Klimovi se podařilo natočit autenticky proměnu 14ti letého chlapce v bolavou, válkou zuboženou trosku. Pomalé a dlouhé záběry na zrůdné činy nacistů a jejich následky umocňují beznaděj. Víme, že to bylo hrozné, víme, že se to dělo, ale tady máme možnost to tak nějak trošku odcítit, snad ani né prožít, to by bylo skoro rouhání. Strašně těžké něco takového hodnotit, ale z pohledu zpracování je to jasné. Bože tolik utrpení........

This Beautiful Fantastic (2016)

Miluji filmy, které se dotknou mé duše a tento je jedním z nich. Něžné, živoucí, opravdové s anglickým humorem za doprovodu krásné hudby.

Milk (2008)

Jojo, to byly časy, kdy gayové bojovali ještě za práva normální, aby vůbec mohli chodit do práce a dýchat stejný vzduch s pokryteckými Američany. Harvey Milk byl charakter, i když ve svém boji musel leccos obětovat. Jeho zdravý rozum byl obdivuhodný a dá se lehce odhadnout, že by se mu z dnešního obrazu boje za práva a nejen gayů, stáhla zadnice. Výborný Sean Penn.