Mrtví jako já (2009)

Seriálovým lookom a neuceleným dejom srší i film, no nepresvedčil ma, že by seriál mal byť niečím super. Škoda, ale film je hlavne pre fanúšikov serálu.

Prokletý ostrov (2010)

Ťažký film, zaujímavé spracovanie hlavne čo sa scén flashbackov týka, krásne nepríjemné a haluzné, škoda však nezaujímavého rozprávania ale s tým mám problém ja v podstate pri väčšine Scorseseho filmoch a tak po rovnako nestrhujúcom Cape Fear som to aj očakával.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Na plagáte sú všetci veselí ale príbeh to je dosť smutný. Dôchodca De Niro je sympaťák a záverečná scéna kde sa rozpráva so svojimi dospelými deťmi, pričom ich vidí ako malé deti je krásna.

Defendor (2009)

Fajn zmena v rámci komixových hrdinov, Woody Harrelson stúpa a stúpa a Peter Stebbings na seba upozorňuje. V žiadnom prípade komédia. Dráma a dosť originálna.

The Dreamer (2000)

Roboti s dušou, to je moje. Vynikajúci kraťas.

Survival of the Dead (2009)

Milé prekvapenie od Romera po slabučkom Diary..., odľahčené, nápaditá likvidácia zombíkov a scén nechýba. Za všetko na koloch napichnuté žijúce hlavy.

Cesta do pekel (2009)

Zaujímavý vizuál ale tento film mi teda poriadne nesadol. Nezaujímavé postavy a príbeh si podávajú ruky a k tomu všetkému mi ten monológ liezol celý film krkom rovnako ako sitkomovské scény. Hutchison opäť prehráva ešte horšie ako v Punisher War Zone. Chcel to byť Payback? Vznikol však druhý Spirit!

Stag Night (2008)

Je mi šumafuk, že Scott Adkins tu nerozkopáva hlavy a skôr mi bolo sympatické, že sa snaží vybehnúť zo škatuľky, no vybral si na to veľmi zlí film. Už úvodná scéna, kde žena o dušu beží cez metro, vybehne na eskalátor a ostane tam stáť ako prikovaná, namiesto toho aby bežala ďalej, dá jasne najavo, že toto nebude z tých chytrejších filmov. To čo nastalo potom to totálne zaklincovalo. Ale nič to. V ďalších priebehu som na to zabudol, ale asi v dvadsiatej minúte keď nastala prvá akčná scéna, som mal chuť v momente ten film vypnúť, pretože to čo začal predvádzať kameraman sa len tak nevidí. Triasol a krútil kamerou ako o život tým najnemožnejším spôsobom a to mu bohužiaľ ostalo až do konca. Hviezdička za rozmačknutie hlavy výhybkou a viac ani ň.

Hurt (2009)

HURT sa svojou formou viac približuje k ORPHAN ako k hororovejšiemu CASE 39, no kvalitou očakávane zaostáva. Hurt je kľudne plynúcim, bez väčších výkyvov, v priebehu ktorého nastane stagnácia, no koniec to trošku pokazí už tu spomínanou nepochopiteľne faux pas scénou s nádržou a vlkom.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Antoine Fuqua už nám jednu pecku z radov polície a gangstrov priniesol, to však v tom bol ešte zapletený David Ayer. Tejto story jasne chýbajú grády, nikto tu nediktuje tempo a rôzne príbehy sa ku koncu akosi nechcene pretnú, pričom jeden je len taký obšuch o tie ostatné dva, akoby s nimi ani nemal nič spoločného a v podstate ani nemá. Jednotlivé postavy policajtov aj keď nimi lomcuje istá nestabilita sú nerozhodné a gangster Wesley Snipes je ako med. Dve prepadové ľahko nadpriemerné akcie sú na dvoj hodinový film málo. Ayerovka bez Ayera skrátka nie je ono.