Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (1 682)

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Pravdupovediac keby tu nehral Samuel L Jackson tak sa na túto časť ani nepozriem ale nakoniec to nebolo vôbec zlé. Dokonca mi to pripomenulo ako som sa s radosťou pozeral na všetky diely tejto série. Ale obsadiť do hlavnej úlohy šušľajúceho Chrisa Rocka s jeho úškrnom aj keď sa akože hnevá je fopá castingu. Bohužiaľ producent je producent. Ale mohlo to byť aj horšie.

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Vydarené pokračovanie parádneho prekvapenia ktoré však už stratilo kúzlo v tom že sa v ňom už aj rozpráva a len recykluje to čo bolo v jednotke objavné.

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Ja som to tušil že Conjuring 3 od Michaela Chavesa sa mi nebude páčiť. Už jeho The Curse of La Llorona som nedokázal dopozerať pretože film mi neprišiel strašidelný. Skrátka nevie budovať atmosféru ako James Wan na ktorej táto séria stojí a len vďaka hlavným predstaviteľom som to s menším utrpením dal.

Armáda mrtvých (2021)

Teda od Snydera som čakal o dosť viac hlavne po jeho vynikajúcej prvotine Dawn of the Dead ale to som si neuvedomil že tam bol scenáristom tiež prekvapivo James Gunn (nový The Suicide Squad) a vytvorili jeden z najlepších moderných zombie hororov ak nie najlepší (World War Z, 28 Days Later, 28 Weeks Later, Rec, Rec 2). Aj v samotnej sérii ... of the Dead ho radím k tým nižším priečkam.  Slabý scenár s frajerskými postavami a nezáživnou réžiou bez zapamätania hodnej scény.

Rozhněvaný muž (2021)

Jason Statham je skrátka záruka dobrého filmu a Guy Ritchie hádam ešte viac čo sa kvality týka a nesklamali ani tento krát v ich už štvrtej spolupráci. Nečakane prekvapil Scott Eastwood a svojho záporáka si poriadne užil. Konečne po dlhej dobe poriadne dobrý akčňák.

Jolt (2021)

Prekvapivo zábavný akčňák so stále dobre vyzerajúcou Kate Beckinsale kde si hlavná predstaviteľka musí dávať elektrické šoky aby nezmlátila každého kto sa jej čo i len trochu nepozdáva. Škoda toho Jai Courtneyho ktorého nemusím v žiadnom filme okrem Suicide Squad série a pri tej černoške som tiež musel každú chvíľu myslieť či to je naozaj žena a nie nejaký transvestita.

Čas (2021)

Klasicky dobrý Shyamalan s originálnym námetom ideálnym na návštevu kina v lete. Na tajomnej pláži kde čas beží o dosť rýchlejšie ako normálne sa stretnú rodiny o 3 generáciách a pes a šou môže začať.

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021)

F9 je stále blockbuster ako sa patrí a kto má rád túto sériu tak ho myslím si nesklame ani najnovšia časť. Má to stále parádne rýchle autá ako aj ťažkú techniku, vtipné momenty a postavy (Tyrese Gibson musel byť za dobre s novým scenáristom), klasickú prepálenú akciu kde záchrana padajúceho človeka na kapotu auta sa tu stáva už trademarkom, dávku povinného rodinného pátosu a plejádu kvalitných hercov v menších úlohách. Škoda že tá akcia v tejto 9tke je taká menej záživná a zapamätaniu hodná (nemá to stiesnený tunel, vlečený trezor, nekonečnú pristávaciu dráhu, preskok medzi mrakodrapmi ani ponorku či tank) a pri výlete do vesmíru som radšej vypol vnímanie.

Mzda strachu (1977)

Vďaka novému The Ice Road som sa dostal aj k Sorcererovi. Kvalitný film kde vrcholom filmu je prejazd tažkých náklaďákov prevážajúcich nitroglicerín cez rozpadávajúci sa most. Nová verzia takúto silnú scénu nemá, možno únik pred praskajúcim ľadom by sa jej chcela podobať, ale celkovo mi prišla zábavnejšia napriek tejto klasike ktorá sa dá ja v dnešnej dobe pozrieť.

Meandr (2020)

Gaia Weiss nalákala, film sklamal. Nebolo to úplne nezáživné ale tie pasce v bludisku mohli byť aj originálnejšie a rôznorodejšie. Kocka ostáva v tomto stále ďaleko neprekonaná.