Kameňák (2003) odpad!

Ty jo, obdivuju Trosku, ze to zkusil. Obdivuju ho jeste vic, ze se snazi o dvojku. A jeste vic, ze us toci i trojku. BLAZEN.

Kameňák 2 (2004)

Jednicce jsem dal odpad, bylo mi z ni vazne blbe, ale tento film me parkrat pobavil a celkove neurazil(naprosto stejny jak jednicka). Presto, uz jsem vedel co mam cekat take jsem nemusel snaset histericky chtic zkocit z okna. Idealni film na usinani(videl jsem ho na 3krat :) Dej je splet vtipu, a jak to byva u vtipu, je dej sem tam lepsi a vetsinou slabsi.

Cypher (2002)

Film zajimavy, poutavy. Jak se jiz zde nekdo zminoval, vice penez by misty smazalo dojem ze serialu(slabsi efekty). Tleskam autorum, ale bacha, slozitejsi zapletky jsou uz asi neunosne. No, jsem zvedat co prijde ted. Pamatuji doby, kdy zvrat na konci filmu byly novinkou(a uspesnou). Ted uz zajimavy film musi mit zvraty co 10minut. Tvurci pochopili, ze slozitost deje ma sve meze, takze zvraty jsou primocare a pochopitelne. Ok. Fajn. Co prijde dal? Co bude dalsim krokem ve vyvoji psychologickych thileru a podobnych zanru?

Snídaňový klub (1985)

Kdo videl, ten chape mych pet *****. Bohuzel, ze jste ho vetsina nevidela a ani nemohla videt. Ja jsem ho nahodou videl NEPOCHOPITELNE ve vsedni den po pulnoci na prvnim polaku(TVP1). OSTUDA!!!!!!! Tento film, by na CT mohl byt klidne v 20:05(ale asi ne v sobotu). U toho filmu jsem rval smichy, brecel a ze vseho nejvic jsem byl hezky zasneny.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Diky tomu filmu dodnes verim na UFO(to proto, ze jsem ho prvne videl v osmi a to se tezko rozpoznava, co je pravda a co fikce). Uprimne Dekuji!!!!!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

A pry, ze dvojka je vzdy horsi jak jednicka, a trojka jak dvojka. Skoda, ze to je jedna z velice mala vyjimek. Znam snad jen jedine pokracovani, ktere je jeste vic lepsi od prvniho dilu nez tento pripad: Terminator 2 (ale az tak to zas neni pravda, protoze prvne byl napsan Terminator 2, ale jelioz nikdo do toho nechtel dat tolik penez(mysleli ze to bude o nicem), musel jim J. Cameroon ukazat na pozdeji napsane jednicce(levnejsi verzi Terminatora), ze to bude trhak)(omlouvam se, za odboceni)

Nesmiřitelní (1992)

Urcite zaslouzene Oscary. Moderni nejen-western. Je to daleko vic jak Western.

Svůdná krása (1996)

Co k tomu rict? No, nevim. Film me absolutne uchvatil. Cim? Ze by to byla Liv Tyler a jeji nezkazenost? Jeremy Irons a jeho dustojny odchod? Rachel Weisz a jeji zkazenost? Andelske prostredi a prenadherna krajina ?(ne jen na Novem Zelande je krasne). Ten film je pro lidi, kteri znaji pocit byt zamilovan(stastne i nestastne) a i pro ten zbytek.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Vyplacu si dusi, ze jsem na to nesel do kina. Film je 'jedna basen'. Detsky film, pri kterym si uzivaji pochmurne atmosfery a napinaveho deje i dospeli. Ani netusim, jestli uz to nahodou neni pro deti az priliz dospele. Ze uroven teto sagy stoupa pochopili i velke filmove postavy(Emma Thomson nebo Gary Oldman). Knihu jsem četl 3x a musim smeknout, ze autori dokazali do neco malo prez dve hodky narvat podstatny kus knihy. Jako Potrovec by mi vubec nevadila 7 hodinova verze, ale...chapu autory, ze to nezkusili :o)

Big Lebowski (1998)

Lidi podle filmoveho meritka delim jen na dva druhy. Hranice je Steve Buscemi. Jsou ti, kteri tento typ lidi, hercu, postav miluji, nebo jim prijdou trapni. Kdo jeho role ma rad, ten se u toho filmu nebude nudit. Vetsina postav je zde naladena prave na ten absurdni(nekdy az debilni) ton, ktery je tak nadherny. Brecel jsem smichy, Jeff Bridges na hrad!!! Taky by me nastvalo, kdyby mi nekdo pochcal koberec. Nerikjte, ze vas ne :o)