Definice lásky (2012) (TV film) odpad!

Co to jako mělo být? Tohle že je jako film (byť televizní)? Viewegh se asi definitivně ponořil až na dno televizní "zábavy", pokud tohle má odvahu pustit do světa pod svým jménem. 10%

Diktátor (2012)

Je to vlastně u všech Cohenových filmů filmů stejné - momenty vynikající, dovedené do šílené téměř dokonalosti, a pak spoustu momentů trapných i totálně blbých. Prostě natočit celovečerák nabitý od začátku do konce Cohen nezvládne (a podle mě to snad ani nejde) - to si raději můžu pustit dokonalou scénku, kterou předvedl na slavnostním večeru při předávání ceny Charlieho Chaplina. Takže hodnocení zase průměrné. 60%

DonT Stop (2012)

Rozhodně by to chtělo víc zasadit di dobového kontextu. Nicméně rozhodně oceňuju vůbec tu odvahu pustit se do tohoto tématu, a zpracování rozhodně není vůbec špatné. 60%

Dotek modrého krokodýla (2012)

Dokument rozhodně zajímavý, ale především svým tématem, zpracováním už méně. 70%

Hluboko (2012)

Film o skutečném chlápkovi, který je tak trochu tuleň a nejraději má koupel ve vodě, která řeže jak žiletky. 60%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Já naprosto chápu všechny ty nejčastější výtky, které na Hobita ve srovnání s LOTRem padají - a mnohé z nich bych taky podepsal: hlavně to, že je Hobit zbytečně roztahaný, a že mu chybí to ultimátní zlo, které táhne celého LOTRa. Ale přes to všechno - pořád je to velmi dobrá fantasy, která nemá skvělé hodnocení jenom proto, že je porovnávána právě s LOTRem, který dosáhl na dokonalost. 80%

Hunger Games (2012)

Námět, ze kterého se dal natočit silný psychofilm dopadl jako nedospělý, nerozhodný film, jehož jedinou ambicí je zalíbit se vrstevníkům hlavních hrdinů. 40%

Chata v horách (2012)

Žánrová lahůdka, která je skvělá tím, že se žánrem nenechá vůbec omezovat a rozjede to v každém ohledu na plné pecky. 80%

Kozí příběh se sýrem (2012)

Já jsem věděl, proč z toho mám takové obavy. Měl jsem se na to vyfláknout, ale prostě jsem si nemohl pomoct. Ten film nefunguje víceméně v ničem, a ta animace, na kterou se tady dost nadává, je jedna z těch věcí, které mi na tom vadily nejméně. 20%

Královská aféra (2012)

Výborná historická freska s jako vždy bezchybným Mikkelsenem. Moc dobré jak z filmařského hlediska, tak i jako zdroj o zajímavém úseku dánských dějin. 80%