• Fantasy

Liga výjimečných (2003)

Doteraz si živo pamätám, s akou radosťou som ako dieťa vždy letel ku televízií, keď tam išiel tento film. Nieje to masterpiece, obsahuje kopu hlúpostí, no vždy ma potešil, a preto mu dávam už s odstupom doby 3*. Mali by sme tie filmy sem tam hodnotiť aj srdiečkom.. :)

Lov (2020)

S polovičkou sme sa vybrali do kina na film v štýle Hunger Games, dostali sme (pre mňa) Béčkovo smrdiacu politickú satiru, ktorá mierila na všetko, no nikoho nechcela uraziť, a tak bola celá nijaká, čajová. Neviem, toto sme vidieť nechceli. Finálna bitka super, no scény ako napr. pád do diery s nožmi ma nahovárali na odchod z kina.

Princ a pruďas (2011)

Zadanie na film bolo jednoduché: Niečo nie príliš vážne, čo pobaví obývačku plnú dobre naladených ľudí, obľubujúcich primitivizmus. ,,necmuľaj ho, ten je hrubý" :D

Zelená zóna (2010)

Na Bourna to podľa mňa nemá. Páči sa mi politický podtón filmu, no pokus o "odhalenie pravdy" nezachraňuje pre mňa neprehľadne, moc tmavo natočenú väčšinu záberov, prišiel som si pri tom filme ako v v jaskyni. Nebolo to zlé, rozhodne to je v žánri nadpriemer, no na mňa moc klaustrofobické

Mine (2016)

... Pozor, v komentároch je veľa ľudi ktorí spojlujú bez varovania, radšej si čitajte komentáre až po filme :) Neviem, mám pocit že to tu celé ide vybuchnúť od preplnenosti ľuďmi, ktorí za každú cenu nemôžu byť spokojní s ničím čo si na plátne pozrú... :D Napätie funguje celý film, halucinácie poňaté zaujímavo, človek nevie čo sa reálne deje a čo nie. Keď si to človek pustí v úplnej tme, s dobrým zvukom všade okolo seba nemôže ostať kľudne sedieť.. :) (ak teda má rád tento žáner) ...Samozrejme to má pár logických nezrovnalostí, no tie mi pekne nahrádzalo občasné prelínanie sa s inými zážitkami hlavnej postavy, čiže sa nemusíte báť že by ste celú hodinu a pol kukali len na chlapa klačiaceho v púšti.

Bright (2017)

O druhej v noci sadám ku MacBooku, dávam si sluchátka, otváram Netflix a klikám na prvý film kde vidím Williho. Podľa divnej postavičky vedľa Williho očakávam niaku podivuhodnosť so Smithom vo vedľajšej úlohe, no tá neprišla . Teda, podivuhodnosť prišla, no fúha, takto som si ju nepredstavoval (v dobrom). Názorná ukážka ako to vyzerá, keď človek ktorý má v kolónke “oblúbené” filmy ako Pán prsteňov, Bad boys, Lovec čarodejníc, Križovatka smrti, Kung-fu panda a 96 hodín, dostane rozpočet len na jeden jediný film. Zozačiatku sem tam cítim závan jemného poúčania o rasách, no na tom nieje nič zlé, postupne sa to rozbehne do veľkej, neutíchajucej akcie, pri ktorej som už trocha v mojom popracovnom nočnom rozpoložení nestíhal, no udržala ma celý čas.. Myslím že by filmu prospelo niekde ubrať, a inde zasa trocha pridať, rád by som si pozrel tento “alternatívny” svet zbližšia (mám rád draky), no bojím sa že potom by bolo nemožné to udržať v rovine vážnosti a uveriteľnosti. (Áno áno, hovorím o vážnosti pri filme, kde lietajú draky) Ono vlastne, udržať takýto mix všetkého v hociakej rovine je nemožné samé o sebe, no tu sa to niako podarilo. Dúfam že vznikne viac filmov s fantasy v našej dobe, kľudne by som si rozvalený na gauči pozrel súboj Apachu a draka ;) Fajnová pukancovka

Coco (2017)

Po dlhej dobe ma to stiahlo späť ku Pixar-u, a neľutujem. 100x prepratá pointa o rodine, no prezentovaná novým spôsobom, v krásnom prostredí, zabaví aj poučí. Nielen deti ,)

Smrtelné stroje (2018)

Tak dlho a tak veľmi som sa na to tešil, a ešte viac som sa musel premáhať to dopozerať. Druhá hviezdička za úvodnú naháňačku, nápadité pohyblivé mestá a nádherné CGI. Inak obrovská, pretiahnutá scenáristická nuda.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Konečne mi pripravili niečo so súdka pána Ryana uvarené tak, že to pohltí aj na viac ako jedno pozretie. Paráda. No do 5/5 tomu ešte niečo chýbalo.. Každopádne odporúčam každému fanúšikovi 2WW, aj každému milovníkovi "motivačno plačúcich filmov". Len pozor na tie mŕtvoly

22. míle (2018)

Akonáhle si uvedomíte že tu nejde o žiadne filozofovanie nad nesmrteľnosťou chrústa, akonáhle sa odosobníte od "USA,USA, U-S-A, sme najlepší lebo sme USA!" faktoru, dostanete dynamickú akčnú vec ktorá ťahá od prvej polhodinky až po koniec bez prestávky, s peknými prestrelkami, vietnamcom ktorý aj zamknutý v aute zabíja nápaditejšie ako polovica našej armády (krk X rozbité okno) a hlavne vo finále celkom (pre tento žáner) prekvapivý koniec. Príjemná pukancovka na večer, vypnutej hlave to sadne nadpriemerne. Len pozor ak má vaša polovička problém s krvou a mŕtvolami, v takomto prípade nebudete mať moc pekný večer. 4/5