Když se čas naplnil... (1980)

Tenhle film jsem za socíku viděl v kině někdy začátkem osmdesátých let. Dnes je to už klasika, která připomíná rovněž velmi dobrý film Krakatoa, na východ od Jávy, který byl natočený podle skutečné události o zániku sopečného ostrova Krakatoa.

Večírek (1980)

První hraný film se Sophii Marceau a hned s obrovským talentem. Čekal jsem spíše herečku začátečnici.

Kandidáti života a smrti (1979) (TV film)

Tohle byl snad první film o lidech, kteří byli unášení kvůli náhradním orgánům. Docela drsné pokoukání.

Pátek není svátek (1979)

Je to objektivní rodinný příběh, jak to tenkrát za socializmu chodilo a shánělo se. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak máme kapitalizmus "smažený, vařený, pečený" a kvalita se shánět musí stejně. Jediná větší výhoda je, že máme internet, který tehdy ještě nebyl.

Studený bufet (1979)

Trochu zklamání, čekal jsem normální příběh a ono to byla taková absurdita.

Piraňa (1978)

Průkopnický horor na dané téma a se solidní dávkou reality, který si zaslouží patřičně ocenit, protože ve své době neměl konkurenci.

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Přesně, souhlasím s Karlos80. Já akorát dávám tomuto filmu 5 hvězdiček, protože jsem tam nenašel žádnou chybu. Ono to většinou prasklo, až když se jelo ve velkém. Malé ryby většinou sítí proklouzly. Dneska je to přesně naopak, k tomu navíc ještě mlaskají a všem se smějí, jak na ně nikdo nemá. Film vzhledem k roku vzniku lze směle označit za předchůdce Bony a klid.

Řidič (1978)

Byl jsem na to za socíku v takovém starém kině. Myslím, že to nemělo chybu.

The Lucifer Complex (1978)

Zpravodajský agent objeví nacistické spiknutí s cílem oživit Třetí říši pomocí klonů.

Kozoroh 1 (1977)

Jednoznačně nejlepší konspirační film minulého století, co se týče dobývání vesmíru.