Babel (2006)

Alejandro nezklamal. Opět nám předhazuje několik příběhů, které si jsou vzdáleny a přesto si mají blíž než si myslí. Škoda že to tu tak nezapadá všechno do sebe jako v 21 gramech a Amores Perros. Hlavně příběh mladé japonky se mi zdál přehnaně podstrčený i když se mi naopak líbil asi nejvíc.

Fontána (2006)

Škoda že film při své tvorbě tolikrát ztroskotal, takže místo řežby několika tisíců vojáků jsme se museli spokojit jen s třemi muži, ale možná i to dělá tenhle film tak vyjímečným. Darren Aronofsky opět ukázal jaký má cit pro dokonalost záběru . Dvojice Aronofsky - Mansell opět přinesla své ovoce a my máme tu čest plnými doušky hltat audiovizuální krásu, která se mění spíše v pocit nežli ve film. Kdykoliv koukám na Fontánu, vzbuzuje ve mě neskutečné emoce. Díky neskutečné hudbě, perfektním hereckým výkonům, ale hlavně a to především díky perfektní a bezchybné režii je Fontána pro mě jedním z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl a možná nejemocionálnějším vůbec. Doufám, že v tomhle tempu v jakém se nám představil Darren v Pí, Rekviem za sen a Fontána vydrží i do jeho dalších filmů.

Johanka z Arku (1999)

Nevím, zřejmě nechápu hodnotu toho filmu. Příběh Johanky z Arku neznám tak pečlivě, abych si mohl srovnat historickou skutečnost a film, avšak film na mě působil skvělým zpracováním od střihu přes kameru, hudbu až po Dustina Hoffmana. Největší slabinou filmu je kupodivu sama Johanka v podání Milly Jovovich, která se snaží, jak to jde ale prostě jí role nesedí a s tím nic neudělá. Luc Besson podle mě neodvedl tak špatnou práci jak tu mnozí tvrdí, ale s tím zas neudělám nic já. V mém osobním měřítku je tohle vcelku povedená věcička.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Skvěle napsané postavy, perfektně promyšlené parodické scény, otázky problematiky v její nejlehčí a nejzábavnější podobě. Každý díl je svým způsobem zlehčování věcí, které řídí dnešní společnost, jako je například víra, problematika sociálního života, sexuální orientace, televizní pořady, peníze, alkohol, šikana, etnická různorodost, společenské návyky nebo a to hlavně ideál americké rodiny. I když všechny díly můžou na někoho působit hrubým dojmem, vždy na konci dílu je něco poučného. Škoda jen, že pan Bedrna musel s dabingem skončit, protože v jeho podání byl prostě Homer nejlepší a nejhloupější.

Zvíře (1977)

Málo co a málo kdo se vyrovnal Balmondovi v jeho nejlepší letech.