Tři barvy: Modrá (1993)

Nedokázal jsem do děje proniknout tak aby mě chytl. Takhle bych asi definoval tenhle film. Nespornou kvalitu má to určitě ale scénář mohl být lepší. Celé se to točí v jednom kruhu. Konec alá Donnie Darko mě vůbec nechyt, protože jsem jednotlivé postavy nepoznal tolik abych s nima cítil.

Ztraceno v překladu (2003)

Tak teda čekal jsem víc. Zajímavé prostředí Tokia a perfektní herci. To jsou hlavní taháky filmu. Čekal jsem, že mě film bavit nebude ale že na konci na mě bude mít velkej dopad ( nejlepší příklad je asi útěk do divočiny nebo apokalypsa) ale to se nestalo. Neměl jsem potřebu nad filmem bádat nebo přemýšlet. Opět skvělý byl Bill Murray a naprosto nádherná byla opět Scarlett Johansson. Pěkné byli i scény s Japonci a jejich řečí ale víc mě na tomhle osudu dvou lidí nevzalo. "Pro chvíle pohody je tady whisky Suntory" :-)

Bourneovo ultimátum (2007)

Další Bournovo dobrodružství nás opět protáhne po několika krásných evropských památkách, ale i po luxusních kanceláří tajných složek. Paul Greengrass se skutečně vyžívá v napětí, kterého tu máme skutečně dost. Ze začátku banální scény vytahuje k vrcholnému napětí, až člověk zatíná svaly společně s Jasonem. I přes tyto nesporné kvality mi ovšem přišlo, že se Bourne honí už ňáký čas dokola a ňáké velké překvapení, co se týkalo finálního rozuzlení se u mně nekonalo.

Star Trek (2009)

Film má neskutenčý rozjezd a od první chvíle vás smete audiovizualní rozkoší. Rozhodně tento směr, kterým se ST vydal neni pro každého a někteří fanoušci starého Star Treku by mohli být zklamaní. Mě osobně se nový směr líbí. Je podmanivý, zábavný, svižný, nablískaný. Tak trošku jsem nepochopil časovou osu v které se nacházel starej Spock v závisloti na událostech. Čas je jedna přímá stopa a to co se stane teď ovlivní budoucnost a proto nejde změnit (podle všeho). Tady jsem si to vysvětloval tak, že když se teda časová osa zlomý tak se vytvoří nová časová osa kterou by šlo nazívat alternativní realita ale jak je teda možný, že starej Spock byl v obou... No dobře chápu je to Sci-fi proto bych nad tim neměl tak přemejšlet. Jinak obsazení bylo pěkný a skoro bych řek, že malinko vlezlí přesto mi přišlo, že nejlepší výkon podal Zachary Quinto v roli Spocka. Uvidíme jak to bude vypadat s touhle posádkou v budoucnosti já doufám, že ještě ňákejm šmejdům z vesmíru nakopou zadek ;-)....4.5*

Taková je Anglie (2006)

Kde je hranice mezi skinheadem a náckem? Kde je hranice mezi vlastenectvím a rasismem? This is England je nekompromisní, přímočarý, smutný, drsný, pravdivý, lidský a k tomu všemu perfektní hudba (ta je fakt perfektní!) a herecké výkony. Tenhle film není pro každého ale pro hodně z nás by to měla bejt povinnost.

Cesta do fantazie (2001)

Taková japonská Alenka v říši divů. Krásný svět fantazie a krutosti kde je možno téměř cokoliv. Krásné a různorodé druhy postav se tu setkávají v lázních kam se omylem dostala i Chihiro a nutno říct, že lázně jsou mnohem zajímavější tady než jak je známe my. Chihiro cesta plná divů, kouzel, přátelství i nenávisti je krásnou ukázkou toho, že i s kresleným filmem můžete prorazit mezi špičku.Dal bych čtyři a půl kdyby to šlo.

Výměna (2008)

Clint nám zraje jako víno. Bohužel neni na ČSFD možný, aspoň z mého pohledu, správně ohodnotit Changeling, protože kvalita tohoto filmu odpovídá 4,5 *. Film má strašně moc a dokáže upoutat i na tak dlouhou dobu jakou je 141 minut ale nemá to čemu si řiká bezchybnost. Děj se chvilkami moc vleče pak zas přeskočí jak kdybych chvilku nekoukal pak se začíná dostávat do filmu i lehká naivita avšak v přiměřené míře a tak to možná neni ani zápor. Skvěle je vymodelovaná doba 30. let ameriky kde nechybí klasické problémy tehdejší doby, které se lehce dotýkají hlavního příběhu. Pořád se mi ale nechce věřit tomu zda policie byla opravdu tak bezcitná...

X-Men (2000)

Poctivá práce, která ovšem ničím nevybočuje z řad dobrých filmů. X-men nemá žádné zásadní mínus ani zásadní plus je to prostě čistý průměr co se týče filmu a lehký nadprůměr co se týče sci-fi.

RocknRolla (2008)

Doufam jsem a Ritchie mě nezklamal. Opět klasické absurdní scény tentokrát okořeněné i jedním českým obsazením. Z mého pohledu určitě návrat Ritchieho i když je to opět "to samé jinak".

My děti ze stanice Zoo (1981)

Film vypovídající o krutosti drog ovšem co se týče výpravy tak hodně ve stínu svých slavnějších kolegů (Rekviem za sen, Trainspotting). I přes nesourodost děje je film dobrou poučkou jak se velkým obloukem vyhnout drogám.