Ulice (2005) (seriál) odpad!

Nejvice me uz nedesi to, ze tenhle lepkavy, tahly blivajz ceske "serialove sceny" (a to je slusne receno) nejspis nikdy neskonci, ale spis ten fakt, ze ty tisice dilu jsou vsechny nekde ulozeny, nekde zazalohovany, jsou vytvoreny zalohy zaloh a zalohy tech zaloh... :-D I kdyby se jednou v budoucnosti nekdo rozhodl vyklidit archivy a vylit tuhle audiovizualni mocuvku, tak porad nekde zustane jedna kopie, nebo kopie te kopie. Bude se vykladat o bajne Posledni zaloze Ulice, kterou budou tezce zavisli divaci hledat, aby si konecne slehli tu posledni davku a navzdy uspokojili sve touhy. Kolik exabajtu musi byt timhle blatem zas*ano mi neni jasne. V posledni dobe (zari 2013) jsem opet vyzkousel se na par minut podivat, abych se utvrdil ve svem hodnoceni a musim konstatovat spise klesajici tendenci kvality pribehu, mozna i pod uroven lecktereho porna. Invence autoru neni zadna a ja se jim po tech tisicovkach dilu ani nedivim. Takovyhle projekt byl od zacatku odsouzen k zahube, presto se to porad vysila, lidi na to porad koukaji a ja jenom ziram.

Ctihodný občan (2009)

---Obsahuje spoilery--- Ale né, to byla zase blbost. Začátek poměrně slušný, střed jakž takž, ale ke konci to začalo jít pomalu do hajzlu. Když už tedy tvůrci udělali ze zničeného otce něco mezi sadistou, tunelářem a macgyverem, měli to taky dotáhnout do konce, a ne z toho zase udělat takovou bramboračku... posledních deset minut jsem na to jen zíral, jak se ta v podstatě "šedá eminence zločinu" nechala doběhnout "pravou rukou Zákona", tj. státním návladním a policajtem na pokraji důchodu. Ne, že bych tomu magorovi nějak výrazně fandil, ale protistrana tvořená těmito dvěma borci může těžko vzbudit jakékoli sympatie. Z toho náhlého, ustřiženého happyendu "jó, vyvraždil mi všechny přátele a kolegy, ale hlavně, že dcerka slušně vrzá na cello", ze kterého tak čišela typická americká céčková vlna, jsem byl tak vytočen, že bych hned vypálil hodnocení odpad! Od naprostých absurdit typu Vzdušný úder či Air Marshal tenhle počin dělí jen výrazně lepší technické zpracování a v nejhorším případě "druholigoví" herci. Takže je to aspoň za dvě hvězdy, je to škoda, ale po tom laciném konci víc prostě nejde.

Dračí klon (2003) odpad!

Skvostný, učebnicový odpad! Bravo!

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

První díly jsou (především pro fanoušky SG-1) jasným odpadem. Pár zajímavých nápadů, jinak vykrádačka Battlestar Galacticy, hraní si na drama, pochybné postavy (Eli, Chloe...). Ti, kdo se smířili s tím, že prvních (minimálně) deset dílů je totální průser a dali SGU šanci, se dočkali mnohem zajímavějších epizod - přiznám se, že já jsem to nebyl, ale zpětně jsem se pokusil o dokoukání a je pravda, že i když jsem neviděl všechny díly, seriál šel kvalitativně nahoru. Uznání zaslouží (obvzlášť markantní to bude pro diváky původních Bran, BSGčkaři ohrnou nos) velmi hutná, až temná atmosféra a asi nejluxusnější hudba co zatím svět bran nabídl. Přesto jsem nikdy nepřekousl takovou nepopsatelnou... divnost toho všeho. Tvůrci si ukousli příliš velký krajíc a řekl bych, že nakonec to není vítězství, spíš plichta. 50%

Smršť nad Pacifikem (2005) odpad!

Jim mě tentokrát trochu zklamal. Když jsem totiž zjistil, že film by měl být tažen čtverkou hovnocucářů Wynorski-Sabato-Paré-Logan, čekal jsem ohňostroj zetkových scén, nelogičností a záchvatů smíchu. Bohužel, kromě geniálně debilního (a navíc "velmi realistického") přistání v úvodu filmu se již ničeho pěkného nedočkáme. Jistě, je tu spousta nesmyslů a kokpit 747 vypadá spíš jako Wynorského obývák, kde proti pilotům svítí zářivky, ale jinak je to takové až překvapivě mdlé. Konec opět nabere na tempu, ale stejně jakoby mi tam cosi chybělo (i když přehazování baterek a odpálení náloží bylo minimálně nadprůměrné ;-D (v zetkovém slova smyslu). Takže bohužel odpad, Air Marshal a Panika ve vzduchu pobaví daleko více!

Vlny smrti (2000)

Dvě hvězdy za ty holky... Jinak je to přímo esence průseru. V žumpě se to koupe už od začátku, kdy zazní "Vlny smrti" a pak se ozve podivný zvuk, při němž se mi okamžitě vybavil směšný konec Goliáše v Návratu Goliáše (Knight Rider) (byť tady je to trochu jiné), a který ve mě vyvolal první záchvat smíchu, které později pokračovaly i během filmu (např. ty triky(!!!)). Neuvěřitelné.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Sci-fi seriálová legenda kalibru Akt X, která se nikdy nebrala zbytečně vážně. Navíc životní role pro R.D. Andersona, i když Anguse MacGyvera už mu nikdo neodpáře :-) 1. série: 4*, 2.-4. série: 5*, 5. série: 4*, 6. série: 5* (Corin Nemec se tehdy nevěnoval jen točení sračkofilmů pro Sy-Fy, ale poměrně kvalitně zastoupil M. Shankse a vůbec byly v šesté řadě velmi dobré díly a jen málo slabých míst), 7. série: 3* (hodně slabých dílů zachránilo grandiózní finále sezóny), 8. série: 4,5*, 9. a 10. série: 5* (ano, bez J. O'Neilla to byl téměř jiný seriál, ale po osmi sezónách už dějově lehce "unavený" seriál se podařilo parádně rebootovat a postavu trhlé Valy Mal Doran dobře zakomponovat do zbytku týmu. Když se k celkovému pozitivnímu dojmu připojí lehká nostalgie ("jó to byly tehdá časy" a "takovýhle scifárny už se dneska nedělaj"), vychází všechno na jasných 5*. Na závěr si už jen dovolím poznámku, že ani jeden ze spin-offů nesahal původní sg-1 ani po kotníky.

Útok žraloka (2009) (TV film) odpad!

Už (mimochodem velmi jednoduchý, leč geniální ;-)) "oficiální text distributora" jemně naznačuje, že tady se žádné existenciální drama konat nebude...

Prasklina (2004) (TV film)

Pozor, komentář obsahuje spoilery. V tomhle filmu se nepovedlo snad vůbec nic, což je poměrně rarita. Už ten příšerně dlouhý úvod, behěm nehož nám konečně připluje název filmu následovaný "démonickým voice-overem": >>PRASKLINA-pRaSkLiNa-prasklina...<< s dramatickou ozvěnou. Pak se tam někdo popálí ve vodě a jeho vyndavání z vody a následné ohledávání zástupcem šerifa se zlatými tkaničkami s bambulemi na sombréru trvá asi 20 minut (mezitím se ovšem občas mrkneme, jak se daří Brandy Ledford a její asistentce Catherine Munden (zde s výstavním výstřihem mimochodem) na jakési stavbě). Pak se něco stane a náhle se roztřesou kamery a divákovi se na bránici vytváří mohutná prasklina. Z nebe začnou pršet hrozivé polystyrénové balvany. To je ta pravá příležitost pro profesora (hahaha) McAllistera, aby ukázal, že se v něm skrývá opravdový záchranář. Šerif po lobotomii ho ale drží pěkně zkrátka a hlídá každý jeho krok - jeho dcera (B. Ledford) je přece v nebezpečí v podivné síti podzemních tunelů, která jako na potvoru konči v hořící garáži s plynovodem, jež je ve filmu vydávána za chemičku. Navíc Allison (C. Munden) je diabetička a nutně potřebuje dávku inzulinu - divák by čekal, že toto téma bude nějak více zpracováno a rozvinuto a nemocné děvče bude v šoku a na pokraji zhroucení vyneseno na rukou hrdinného elektrikáře, který chce v 35 (méně mu být nemohlo) jít na vysokou, leč nestane se tak a celá inzulinová vložka vyznívá do ztracena. O hasičském voze, který dávkuje vodu na hořící chemičku tlakem močícího 90letého prostatika ani nemluvím. Jenže ono je to všechno tak zábavné, že odpad dát prostě nemůžu. Nečekal jsem nic jiného než kravinu, a té se mi dostalo plnými doušky, takže jsem se královsky bavil. Obzvlášť pokud máte špatnou náladu, zafunguje film spolehlivě. Doporučuji! ;-)

Mraky nad L.A. (2006) odpad!

47% ??? Nechápu... Ve filmu se nevyskytuje nic, co by kohokoli mělo udržet u obrazovky. Spíš to působí jako levná rozhlasová hra. Hnus.