Appleseed (2004)

Jedno z asi piatich anime, ktoré som vydržal pozerať viac ako 5 minút :)

Apríl (1986)

Celkom zábavný slasher s vtipným koncom.

Aquaman a ztracené království (2023)

Najviac mi bolo ľúto Patricka Wilsona, ktorý sa musel celý čas tváriť, že to všetko berie smrteľne vážne. Momoa to má celé na saláme rovnako ako jeho postava a na Nicole Kidman vidno, že nikde vo vnútri sa váľa od smiechu z tých blbostí, ktoré musí hovoriť. Vlastne celé je to len mix neprehľadných a zle zostrihaných akčných scén pozliepaných dokopy absurdným príbehom a sem tam nejakou hláškou.

Armáda mrtvých (2021)

Chce to byť veľmi niečo na spôsob Votrelcov (z ktorých pár scén nie veľmi šikovne vykráda) či nový Útek z Las Vegas (na to zase chýba schopný antihrdina), ale vďaka hlúpemu a prostoduchému scenáru a otravným telenovelovým pasážam je z toho Sucker Punch so zombíkmi. Prosím nenechajte už viac Snydera písať scenár.

Armageddon (1998)

Keď je niekto, kto dokáže natočiť absolútnu megablbosť ako magazábavný film je to Bay!

Asteroid (1997) (TV film)

TV legenda, ale rozhodne nie taká katastrofa ako to vyzerá :)

Avatar (2009)

Prázdnota zabalená v nablýskanom pozlátku. Stokrát videná čiernobiela zápletka o zlom chamtivom bielom mužovi ktorý chce vyhladiť dobroprajných domorodcov ma naozaj nemá čím zaujať. Cameron mohol za tie peniaze natočiť veľkolepú scifi, desať krát lepšiu a epickejšiu ako Hviezdne vojny no namiesto toho natočil príbeh o šmouloch s pol-miliardovým rozpočtom. Prečo si mi to urobil, Jim... Recenzia.

Avatar: The Way of Water (2022)

Cameron po druhý krát ako ľavicový hippie a tento krát už asi aj senilný, lebo logika tu absentuje omnoho viac ako v jednotke. Ďalšie milióny a šanca na epický scifi blockbuster doslova utopené v mori spolu s modrými mačkami čo na seba ceria zuby a hulákajú indiánske pokriky.

Babylon A.D. (2008)

Začiatok perfektný, atmosféra a vizuálna stránka nádherná, Vin Diesel (ktorý tu hrá v podstate opäť Riddicka) dokonalý, bohužiaľ to celé kazí chaotický záver, na ktorom je vidno, že sa strihalo kde sa len dalo a namiesto nejakého seriózneho vysvetlenia o čo vo filme vlastne šlo sa dozvedáme pointu celého filmu v dvoch vetách.