Fantom Morrisvillu (1966)

Moc jsem od toho nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen. "Vyloučíte-li všechny, kdož útok spáchat nemohli, dospějete k závěru, že útok mohl spáchat kdokoli jiný."

Paklíč (1944)

Mezi všemi jednoduchými komediemi tehdejší doby příjemná změna. Solidní detektivka s několika humornými prvky. Jeden z posledních dobrých filmů před dlouhou dobou, kdy se natáčely filmy poněkud jiného rázu.

Zlatý náhrdelník (1980) (TV film)

Škoda příliš televizního zpracování, tak chudí jsme snad nebyli ani za komunistů, aby se to nedalo zpracovat líp. Ale pro pěkné písničky, výkon N. Konvalinkové (Rösnera tady chválí už jiní) a famózní "latinské" termíny si to pozornost zaslouží, tím spíš, že je to neobehrávaná a tudíž neokoukaná pohádka.

Babička (1971) (TV film)

Kdyby druhý díl byl stejně pěkný jako první, byla by to celkově lepší adaptace než v případě verze z roku 1940. Druhý díl mě ale hodně zklamal, zvláště poslední jeho část, kdy divák v některých chvílích těžko rozpoznával, co je vzpomínka a co skutečnost... Je to trochu škoda, protože první díl byl nadprůměrný. A nadprůměrný byl i výkon L. Šafránkové. TADY se mi opravdu líbila.

Famílie (2010) (divadelní záznam)

Když je současnými výrazovými prostředky zpracovávána v divadle hra současná, a taková je tato, tak mi to nevadí, na rozdíl od moderního pojetí klasiky. Toto pojetí bylo zajímavé, jediná věc, která mi vadila, byly hudební podkresy mluveného slova. Jednak byly dost hlasité a rušily slovo, jednak na divadle nemají co dělat, pokud nejsou přímo v ději (někdo pustí třeba gramofon). Hudba je úžasný vynález, ale nemusí být úplně všude.

Peníze jiných (1991)

Slabota, slabota. Sice jsem se dodíval do konce, protože příběh to mělo, ale nemělo to v sobě špetku vtipu, satiry jen jako šafránu, romantiky... - no, aspoň kousíček. Ale jednou to stačilo.

Bathory (2008)

Dost zklamání od mého oblíbeného režiséra, úplné odsouzení si ale tento film nezaslouží. Spíš mě štvalo, že se to neobešlo bez sprostých slov, anebo to nemají v tv pouštět v 8 večer. Ale co bych dneska nechtěl, že...

Komedie omylů (2010) (divadelní záznam)

Místy sice vtipné, herci taky hráli dobře, ale zpracování hrozné. Hrozné. Už ani klasika není klasikou!?

Plný dům (1987) (seriál)

Z pohledu českého diváka ne až tak zažitý seriál, protože se vysílal jen jednou a to jen dvě první série. Vím, že to běželo na Markíze, a dokonce s českým dabingem, ale tehdy jsme tu neměli moc možnost, jak to sledovat. Nevím tedy nic o kvalitě pozdějších sérií. Step By Step je údajně lepší. No, nevím, i Step později narazil na úpadek kvality.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Kdysi nebylo populárnějšího seriálu než tento. Pamatuji si, jak se každý týden s napětím čekalo na každý díl, mluvilo se o tom ve škole, bavili se o tom cestující ve vlacích... Jenže každé opakování omrzí, tohle protáčejí furt. Navíc od páté řady úroveň velmi rychle klesala, což se stává u spousty seriálů.