• Krátkometrážní

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Já jsem tenhle film jednu dobu i dost chtěl vidět, ale postupně můj zájem odpadl, což je nejspíš tím, že už mé nadšení pro tyhle "superhrdinské" věci není takové jako dřív a to bude tentokrát opět "nejspíš" tím, že existuje spousta příběhů, která by se dala za "superhrdinské" nazvat, ale chybí jim nějaké ty okázalé obleky z latexu a nejlépe ještě s pláštěnkou, nebo snad honosné kovové brnění, které umí ze zadku střílet paprsek. Mi však u tohohle filmu nevadí ani ta okázalost, ale především to, že ani pořádně nechápu jeho myšlenku, nebo spíš lépe řečeno to, co mi má dát do života a že se tvůrci o něco takového fakt snažili, jelikož hlavní postava Miles Morales měl na konci i nějaký krátký proslůvek, ale jak jsem již psal, tak jsem prostě nepochopil jakou lekci mi tenhle snímek měl udělit, každopádně když budu ignorovat tohle, tak dostanu krásně vypadající animovaný film a jenom teda tu hudbu tam mohli vybrat daleko lepší. Abys jinak čtenáři tohohle komentáře věděl, tak já dřív býval hodně zaujatý do Marvelu a v době, kdy jsem tuhle písmenkovou zeď sepsal, tak mám doma ještě stále i nějaké komiksy a nejen od Marvelu, ale i dokonce několik od DC (Je mimochodem alespoň pro mě velice vtipné, že DC má doslova být zkratka "Detective Comics" a jak DC má u aktuálního názvu ještě ten přídavek "Comics", tak by se to celým názvem mohlo klidně číst jako "Detective Comics Comics"). Asi budu mít na tenhle film jiný názor než většina, ale tak to už někdy u mě bývá, páč si prostě rád dovolím mít jiný názor a pro mne tady "Spider-Man: Paralelní světy" zkrátka nejsou žádná sláva.

Cunk on Earth (2022) (seriál)

Stačily mi dvě epizody a už vím, že tohle mě nebude bavit. Občas se tam objeví nějaký dobrý fórek, ale jinak je to spíš dobrý nástroj na uspávání. Přitom samotný koncept zní vlastně dost dobře.

Bleach - Foundation Stones (2022) (epizoda)

VAROVÁNÍ, TENTO KOMENTÁŘ OPĚT MŮŽE OBSAHOVAT MÍRNÉ SPOILERY NA TUTO EPIZODU: Takže to asi budu sledovat. Vizuálně je to OK. Je to pěkně ozvučené. Dialogy už mi teda aspoň prozatím nepřipadají tak debilní jak ve starém seriálu a za co taky musím ještě tvůrcům seriálu poděkovat je to, že vystřihl některé useless postavy, které předtím fungovaly čistě jen jako ztělesnění smyslu pro humra autora předlohy. Tempo se taky celkem zlepšilo oproti starým dílům. Líbí se mi také, že už to je víc takové řekněme nekompromisní a vypadá to, že už tu budou konečně některé charaktery umírat a nechci, abyste mě zle pochopili, protože já mám rád happy endy, ale to neznamená, že v akčním filmu či seriálu, který není vyloženě určený pro malé děti, tak nemůže pár důležitých postav skončit.

Bleach - The Blood Warfare (2022) (epizoda)

VAROVÁNÍ, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Starou sérii se mi nechce sledovat jinak než v podobě Abridged verze od YouTube channelu Project Mouthwash, což ani není tak tím, že by mě nasraly fillery a jako jo, jsou špatné, ale já jich stejně spoustu viděl a tak jsem to napodruhé sledoval i s nimi, ale co mě nudilo ještě víc byly epizody, které jsou podle komiksové předlohy a upřímně se na tom podepsala spousta věcí, jednak příšerné tempo, za druhé to byl fakt, že mnohé z těch postav jsou tak zbytečné, že jsou mnohdy i naprosto otravné až do takové míry, že začnete chtít, aby spoustu z nich záporáci prostě pozabíjeli a nakonec se pravdou stal téměř vždy opak, což mnohdy dovedlo způsobit silné deprese z totální ztráty času a také chuť se jít vychcat uprostřed epizody s tím, že se stejně nestane nic závažného, za čtvrté je tam hromada stupidních a zbytečných rádoby "humorných" scének, kterým se dá spíš říkat "úmorné" a za tímhle vším já vidím jednu obrovskou chybu a to jest to, že na to jak se Bleach tváří mnohdy strašně vážně, tak mu něco prostě chybí. Ať už to jsou zajímavější zápletky nebo i jen nějaký cíl, tak to tomu chybí, protože tady jen sledujete, jak Ičigo chodí se svou partou věčně někoho zachraňovat a ono to vážně po čase omrzí. Já Bleach měl vlastně prvně celkem rád (a i při mém pokusu se na něj znovu podívat během minulého roku jsem si dovedl užít aspoň celý story arc o záchraně Rukie), ale už vůbec nechápu proč, možná protože jsem neměl nic na sledování a to vlastně nemám dodnes, takže se dívám na cokoliv, co mě napadne, ale už bych měl taky napsat něco k prvnímu dílu nové série. Asi začnu nejprve klady, aby se neřeklo, že Bleach zničehonic hejtím jak o závod vzhledem k tomu, že ještě před dvěma roky jsem ho miloval a vychvaloval do nebes. Vizuálně asi ok. Ozvučené to je celkem dobře a celkem v pohodě se tu využívá i soundtrack. Co už mě ale nepotěšilo je tempo, protože první díl působí celkem chaoticky, což ve mně vyvolává silný strach, že to zase bude stopadesátá záchranná mise. To je asi vše, co tady napíšu a ještě zkusím dát šanci tak jedné nebo dvěma epizodám a uvidím, jestli mě to bude bavit a nebo ne.

Initial D: Second Stage (1999) (seriál)

VAROVÁNÍ, TENHLE KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Čím začít? Vizuálně je to lepší než první série, ale to tempo je tu v první polovině výrazně horší a kvůli tomu jsem to málem nedokoukal. První polovina jako taková je vlastně stejná jako ta z první série. Začíná to samozřejmě tím, že do Akiny přijde zase nějaký závodnický tým, který chce zas všechny porazit a dokázat, že vůbec nemá dlouhé vedení. Abych vysvětlil problém tempa, tak si tedy představte, že vám určité postavy na začátku řeknou něco důležitého, co se musí stát a vy pak několik epizod čekáte, až se to stane a jestli se to teda vůbec stane, přičemž asi čekáte, že se to stane, když se přitom ty postavy tváří velice vážně a chytře, což prostě není příjemné u série o pouhých 13ti epizodách, které všechny mají stejnou stopáž o míň jak půlhodině, čili je to opravdu sprostě roztahané, ale to bych teoreticky dal za vinu autorovi mangy, ačkoliv jsem ji sám nikdy nečetl, takže vlastně nevím jaké tempo má předloha. Je pěkné, že jsou zde pravdivé fakty o autech a vše je v podstatě velmi blízké realitě a závody jsou krásně popsané, ale chtělo by to taky zapracovat na ději, protože ten je asi tak zajímavý jako hodiny fyziky ve škole. Naštěstí druhá polovina jako by představovala to lepší z první série a to, co se v ní děje je už zase o něco zajímavější, ačkoliv stále tu je hodně věcí, které by se daly a měly zlepšit. Ve výsledku z toho mám stejný pocit, jako ze série první a to ten, že budu muset vyzkoušet zbytek, abych se rozhodl, zda to chci vidět až do konce.

One Piece: Nedžimakišima no bóken (2001)

Není to úplně špatné, ale na to jak první film docela rychle odsýpal, tak tento se možná snad i trochu víc vleče. Možná se mi to taky trochu zdá, ale po animační stránce mi to místy fakt připadá jako powerpointová prezentace. Jinak je to celkem v pohodě oddechový One Piece "film" (film co má hodinku a míň je pro mě vždy v uvozovkách).

Electroma (2006)

Walking simulátor, aneb když Power Rangerům chybí záporák. Po většinu filmu mi bylo líto K.I.T.T.-a, kterého nechali ležet někde bokem a dál šli po svejch. Závěr připomíná zpomalený videoklip od kapely Slipknot. A teď pro změnu vážně - hezky natočené, ale obsah prázdný.

Initial D (1998) (seriál)

Initial D: First Stage je velmi rozporuplné anime. Jeho manga předlohu jsem nezkoušel číst, takže nevím jaké je tempo v ní, ale tady se tempo táhne neskutečně pomalu a člověk jako já má z toho pocit, že některých prvků ve scénáři či charakterů by bylo lepší se zbavit, prostě je zrušit, vyškrtat. Anebo na nich zapracovat, protože jsou hlavně ze začátku toporné a unavující. Kdyby byl seriál třeba delší a autor předlohy na postavách fakt zapracoval, aby nebyly tupé, tak bych si ani nevšiml, že je na svou délku před samotnými závody roztahaný a to nemluvím o tom, že se před závěrečným závodem odehraje ještě jeden, který mi přišel dějově naprosto zbytečný. A když už jsme u závodů, tak ty samotné jsou od závodu s přilepenou rukou na volant docela zábavné, ale ty předtím + ten předposlední jsou absolutně o ničem. Animace je škatulka sama pro sebe, zastaralost či v některých scénách ohyzdně nakreslené ústa tomu trošku ubližují, + někomu mohou vadit 3D modely aut, ale řek bych, že ta auta jsou ještě v pohodě. Někdo může samozřejmě argumentovat, že animák není jen o animaci, jenže je to animovaný, takže na té animaci to prostě stojí. Hudba je řekněme fajn. Po poslední epizodě i váhám, že se někdy podívám na Second Stage, ale nevím za jak dlouho a zda na to někdy budu vůbec mít chuť.

Ježek Sonic (2020)

Ježek Sonic je v podstatě jen další z řad obyčejných pohádek. Kdyby mi bylo sedm let, nebo jsem se aspoň dokázal mentalitou do svých dětských let vrátit, tak bych si to asi užil víc a možná bych se i nějakým těm vtipům pořádně zasmál než abych se tomu jen tupě uchechtl. Jim Carrey hraje jako ve většině komedií, kde se objevuje, svou typickou roli takového toho "šoumena" a začíná s tím být trochu nudný, když je k tomu všemu jeho záporná role taková obyčejná a ne úplně výrazná. Ve výsledku je Ježek Sonic průměrná pohádka, nic světoborného krom toho, že se jedná snad o prvního hranou adaptaci této populární videoherní značky nenabídne.

K-ON! (2009) (seriál)

Viděno opravdu asi jen prvních pět epizod z první série a vzhledem k tomu, že vím proč jsem se na to asi delší dobu nedíval, tak to ani nemám v plánu dokoukat.