• Krátkometrážní

Dr. House - Příčina neznámá (2006) (epizoda)

Zatím zpracováním nejzajímavější epizoda, ale také nejšílenější, nejdivnější a nejnechutnější. Na ty části s tím týpkem, co měl nateklý jazyk nikdy nezapomenu. Lidem se slabším žaludkem bych fakt tenhle seriál nedoporučil sledovat.

Violet Evergarden: film (2020)

Prvnímu filmu se mě nepodařilo dojmout ani trošičku tolik, jako tomuto poslednímu filmu, který celý příběh uzavřel. Troufl bych si říct, že příběh Violet Evergardenové byl už možná celkem perfektně uzavřen v seriálu, ale i tímto veselejším koncem nejde pohrdat. Vizuálnímu kabátku tohoto snímku se těžko hledá konkurence, poněvadž ten je zde prostě nádherný a v kině by opravdu silně vynikl. Hudebně je také Violet Evergarden opět naprosto pěkná. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších počinů, co jsem kdy viděl.

Bleach - Black (2023) (epizoda)

Zakončení druhé části této série je sice poněkud divně useklé a nedokončené, ale pořád naprosto epické. Jsem zvědavý, jak chtějí pokračovat dále, když příběh evidentně ještě není zdaleka u konce a byla již potvrzena část třetí.

One Piece - Season 1 (2023) (série)

Hraný One Piece je jedna z nejlepších věcí, co jsem od Netflixu viděl. Nedivil bych se, kdyby teď fanoušci Zaklínače záviděli, že OP dostal tak povedenou adaptaci. Vizuálně to není nejlepší, ale stále to vypadá dost skvěle a díky vysokému úspěchu doufám, že budou další série. Není to příliš narvané hromadou CGI a jsou tu i ručně vytvořené kulisy. Jasně herci nejsou v Hollywood kvalitě, ale stejně je na nich vidět to nadšení. Hudba je úžasná a obzvlášť potěší, když je alespoň dvakrát na chvíli slyšet legendární první úvodní píseň z anime seriálu v této verzi nebo třeba tahle úžasná skladba na konci posledního dílu. Netflix vede OP jako seriál pro celou rodinu, což on je to sice dost netradiční seriál pro celou rodinu, ale furt se musí uznat, že rodinné to vskutku je, i když je zde přítomna i nějaká ta kapka krve a někdo tu i skončí přeseknutý napůl, ba dokonce jsou tu přítomny i nějaké nadávky. Je to věrné předloze? Ano, své komiksové předloze to je celkem dosti věrné. Sice zde jsou některé části přepsané, předělané a zkrácené, aby byly svižné a případně i měly lepší návaznost na sebe, ale to tomu nijak neubližuje a dokonce je tu jedna konkrétní část snad lepší než v předloze. Výsledek? Jsem spokojený, nadšený, dávám plný počet a těším se na další sérii.

One Piece - Romance Dawn (2023) (epizoda)

První epizoda už stihla předvést, že hraná adaptace One Piece je velmi ambiciózní a tvůrci snad počítají s dalšími sériemi. Kvůli délce mangy zde samozřejmě nemůže být úplně každičký detail a je potřeba něco málo urychlit a lehce přepsat, aby byl seriál svižnější, poněvadž koneckonců chtějí snad zadaptovat všech 100 kapitol East Blue. Každopádně to nejdůležitější se jim povedlo převést slušně, takže už jen za to a tu pěknou akci si první díl zaslouží plný počet hvězdiček.

Castlevania (2017) (seriál)

Ne každému sedne pomalejší tempo a šetření akce až na úplný závěr každičké série, ale pokud tohle dovedete překousnout, tak dostanete pěkné dobrodružné fantasy, které se autoři dokonce pokusili zasadit do nějakého toho historického období. Nejenže je Castlevania adaptací videohry, ale ona má ještě i dost herní atmosféru. Hráli jste nějaké RPG hry? Myslím si, že by se vám to mohlo líbit. Vše začíná tím, že je vám ukázáno/řečeno o čem příběh bude, pak už jen hrajete za nějakou tu svoji postavu, něco málo pořešíte a poptáte se, nebo rovnou jak na stříbrném podnose dostanete nějaký úkol/zakázku, který/ou můžete a nebo rovnou máte povinně splnit, přičemž mezitím získáte třeba nějakou silnou zbraň, kterou později využijete a při tom všem sledujete nějak ten příběh. O tom, jací jsou zde upíři vám vykládat nebudu, poněvadž na tohle téma expert nejsem, i když se mi docela začalo zamlouvat. Díky fádní synopsi obsahující pouze jedno nic neříkající souvětí se vám může zdát, že zde budou "upíři zlí a lidé hodní" a ty, co tohle dokonce chtěli musím zklamat, poněvadž zde de facto nic není zdaleka tak černobílé. Audiovizuál je zde úžasný, ale nečekejte akci v každé epizodě, poněvadž jak jsem již psal, tak tvůrci si tu nejlepší akci nechávají na závěr každičké ze čtyř sérií. Pokud nemáte slabý žaludek, dokážete vydržet sledovat seriál, nejste pohoršený katolík a třeba si i rádi něco zahrajete, tak vám mohu Castlevanii vřele doporučit.

Castlevania - Season 4 (2021) (série)

Čtvrtá a poslední série je, nebál bych se říci, perfektní zakončení jednoho skvělého seriálu. Další sérii s Trevorem a Syphou již netřeba dělat.

Castlevania - Season 3 (2020) (série)

Někomu by se mohlo zdát, že už není o čem vyprávět, ale tohle zdání může snadno klamat, jelikož finále této série příjemně překvapí a slouží jako předvoj k tomu, co se bude dít v poslední sérii.

Ghost in the Shell (1995)

Legendární animovaný film, který mimo jiné dle všeho ve své době ukázal, že animáky nemusí být jen pro děti a zároveň to nemusí být rádoby "vtipná" hloupost alá Simpsonovi a další takové záležitosti. Pro mě to je jeden z mých nejoblíbenějších animovaných snímků vůbec a svoji pozici mezi nimi si uchová navždy.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní a bezchybná záležitost. Spousta lidí by to asi za komedii moc neoznačila, ale já bych to za komedii rozhodně označil, tedy v tom kladném smyslu samozřejmě. Když jsem Pulp Fiction poprvé viděl, tak jsem se jen popadal za břicho. Pokud se chcete u něčeho solidně podusit smíchy, tak mohu "Historky z podsvětí" rozhodně doporučit.