• Krátkometrážní

Bleach - Black (2023) (epizoda)

Zakončení druhé části této série je sice poněkud divně useklé a nedokončené, ale pořád naprosto epické. Jsem zvědavý, jak chtějí pokračovat dále, když příběh evidentně ještě není zdaleka u konce a byla již potvrzena část třetí.

Bleach - Peace from Shadows (2023) (epizoda)

Od této epizody se zase opět docela těším na zbytek částí. Chápu, že v minulé epizodě chtěli asi náhle zaskočit diváky tím, že už se hned půjde na věc.

Bleach - Rages at Ringside (2023) (epizoda)

Pro mě po vizuální stránce hrozně slabá epizoda. Ten chaotický střih mě nijak neoslovil a skoro jako kdyby se snažili zakrýt, že se jim už moc nechce snažit. Jinak je to asi docela ok.

Bleach - The Fundamental Virulence (2023) (epizoda)

Skvělý díl. Asi mám teda upřímně pocit, že mě prostě už tato série nemá čím překvapit, ale stejně si ji fakt hodně užívám. Je vidět, že si tu tvůrci dávají záležet.

Bleach - The Last 9 Days (2023) (epizoda)

Absolutně nechápu co se stalo a proč se to stalo a připadám si, jako kdyby zde hromadu věcí přeskočili, neukázali a nevysvětlili a já jako divák absolutně nechápu proč. Vizuálně sice zatím asi docela OK, ale nedostal jsem prakticky nic, co bych chtěl a očekával. Update 16.07.2023: Po znovu-shlédnutí už nejsem tak zmatený a epizodu jsem bez větších problémů přežil.

Castlevania: Nokturno - Série 1 (2023) (série)

Nová Castlevanie je po stránce hloubky postav dost silné zklamání. Vizuálně sice pěkné, ale akční scény jsou jinak naprosto nekonzistentní. Ze začátku jim nedělá problém pozabíjet několik upírů, ale pak jim dělají problém nestvůry. Kromě toho ty souboje nejsou moc kreativní, když si vzpomenu na skvělé akční sekvence z původního seriálu, kde třeba Sypha předváděla fakt povedené kousky. Věci se tu dějí jen tak znenadání a bez žádného předchozího náznaku. Prakticky se tady nekoná žádné pořádné dobrodružství. Záporáci jsou tady ploché loutky, které jsou... No jsou prostě jen zlé a bez žádné zajímavé vlastnosti, což to není zrovna dobrá vizitka. I naši hlavní protagonisti/klaďasové stojí za hovno a nejsou ničím zajímaví. Celkově na mě Castlevania: Nocturne působí jako prachsprostě obyčejné a podprůměrné šónen anime. Po tom překvapujícím konci bych se však klidně na další sérii podíval, byť jen ze zvědavosti.

Castlevania: Nokturno - Svoboda byla sladší (2023) (epizoda)

Tři epizody z 8mi a zatím zklamání. Říkám si, že to je jako sledovat podprůměrné dark fantasy anime s hororovým nádechem, co má jen excelentní animaci. Původnímu seriálu to zatím nesahá ani po paty. Postavy jsou až moc klišoidní a nesympatické. Minimální pohled na stranu upírů, z čehož mám příliš silný dojem, že budou víceméně skoro všichni záporní a krutě zlí jen, aby byli zlí bez jakékoliv špetky zajímavého charakteru.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Ale jo, já ty tvůrce vezmu na milost, tedy abych vysvětlil proč jsem uvažoval nad horším hodnocením, tak jde o to, že nám tady z obyčejného výborně cvičeného chlápka dělají superhrdinu, který třeba přežije to, že ho snad desetkrát nabrali autem a také další labužárny, ale ano já jim to odpustím, protože ono to je tak výborně natočené a ještě lépe zakončené a celkově je to fakt zábavný a napínavý film, který překvapivě občas dovede být i vtipný (hlavně Mr. Nobody se svým německým ovčákem). Asi bych si jen přál, aby raději ten pátý film netočili a jako on to sice může taky být zase vesměs dobře natočený film, ale přitom jak skončila tady čtyřka si ani sequel nedokážu představit a taky by se tam mohly dít ještě větší hovadiny, který už by mohly popírat jakoukoliv logiku a fyziku, ale za to bych se rád podíval na nějakou další tvorbu ze světa Johna Wicka, akorát už tedy bez Johna, protože jeho příběh už pro mě skončil tady.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Tento seriál moc často nesleduji, tak jsem usoudil, že bude pro mě lepší pustit jej a jeho hlavní hrdinku Mizu k vodě. To mi mimochodem připadá docela vtipné, protože pokud vím, tak Mizu znamená v japonštině "voda", takže bych vlastně pustil vodu k vodě. Viděl jsem jenom tři epizody z první osmi epizodní série a v dobu, kdy jsem tento komentář vyslal do světa se již pracuje na sérii druhé, takže evidentně autoři (a hlavně Netflix) zaznamenali velký úspěch, což je jedině dobře, ale já se tomu spíše vyhnu obloukem a věnuji svůj čas něčemu jinému. Modrooký Samuraj vypadá vizuálně naprosto skvěle a ten příběh není vyloženě špatný, jenže mě prostě nebaví a asi je to tím, že mi zde postavy nepřirostly k srdci a ten děj ani není moc zajímavý, což nemusí být nutně špatně, protože jinak si to většina lidí pochvaluje, takže nechci tímto tvrdit, že je špatný, ale jen to, že není pro mne ničím extra zajímavý. Celé je to snad jen o tom, jak se chce umanutá holka pomstít za to, že se narodila, což jako nemusí znít špatně a koneckonců jsem si užil třeba celého Johna Wicka od prvního filmu až po ten poslední, ale tady mi prostě něco nesedí a nemám chuť, ani zájem pokračovat dál ve sledování.