Armageddon (1998)

Dobrá hudba, slušný příběh a hrdinská smrt Willisovy postavy - jen kdyby tam tak nepropagovali to vlastenectví.

Atentát (1964)

Jiří Sequens nám tu líčí průběh atentátu na parchantského protektora Heyndrycha (v čemž mu dopomáhají herci, které si režisér přitáhl z majora Zemena) a události po atentátu, což se mu i daří a divák tak těm klukům fandí (v okamžiku kdy ten samopal nevystřelil, jsem řekl:"Do prdele, teď jste v hajzlu"), i když z historie ví, že tenhle příběh nedopadne pro hrdiny dobře. takže při replice: "vzdejte se, nic se vám nestane," pronesenou panem Vinklářem, který má ve filmu roli Jidáše, vás zamrazí. Atentát není žádným veledílem, ale pozornost filmového diváka si jistě zaslouží 70%

Atlas mraků (2012)

Sourozenci Wachowští a Tom Tykwer jsou absolutně geniální, protože Atlas mraků nabízí šest filmů za cenu jednoho. Nezasáhlo mě to tak tak jako Matrix nebo Speed Racer, ale i tak se jedná o dokonale vybroušenej šperk. Mimochodem - Hugo Weaving se pro role zabijáků a šéfek starobinců narodil

Austrálie (2008)

Jakmile jednou ochutnáte, tak chcete víc a víc.___________ nevím proč, ale Hugh mi tu s tím kloboukem a vousy strašně připomínal Clinta Eastwooda.

Avatar (2009)

Sen na jehož konci jsem si přál stát se jedním z Na'Vi. Díky, mistře Camerone. To dlouhé čekání se opravdu vyplatilo!!!

Ave, Caesar! (2016)

Výchozí premisa je dost super. Bohužel realizace je silně nezvládnutá. A těch několik zábavných scén to nevytrhne...

Avengers (2012)

Dialogové orgie par excellence, chemie mezi postavami funguje na jedničku a akce je přímo bombastická (byť útok na sídlo Shieldu je asi nejlepší), takže jo Joss Whedon to zmáknul, ačkoliv mě nehorázně nasral jednou věcí, kterou tu samozřejmě nebudu řvát do éteru. Jako popcornová jízda je to fakt parádní, ale loňská První třída mi přišla prostě lepší

Banánový Joe (1982)

Bud Spencer opět odrovnává lidi pomocí svých pěstí a cedí jednu hlášku za druhou, obzvlášť hlášku: "chtěl bych s tebou mít dítě" si budu pamatovat do konce života.