Orfeova pieseň (2013) (studentský film)

Na studentskej film o (pouhých!) čtyřiceti minutách neuvěřitelně luxusní a opojná záležitost, která si mě získala hned v prvních dvou minutách. Herecky je to super, příběh chytl za srdce a trefil se do nálady a Sandman vypadá úžasně. Prostě a jednoduše Roman Gregorička a spol. jsou neuvěřitelný frajeři a nezbývá, než doufat, že další filmy budou stejně skvělý. Velký dík časopisu Pevnost za tenhle hodně, hodně příjemnej dárek.

Revizoři (2003)

Zvěsti fakt nelhaly, protože Revizoři jsou naprosto luxusní záležitostí. Pravda, ze začátku jsem se do toho dostával obtížně, ale když se to rozjelo... Naprostá paráda. Skvělý svět ohraničený zdmi metra, který má svoje vlastní pravidla. Super postavy (především hlavní hrdina s tajemstvím), akční scény a hororový finále. Jo jo, smlsnul jsem si. A kdyby Antal natočil něco podobnýho, vůbec bych neprotestoval.

Konzultant (2013)

Skvělý Michael Fassbender, dva herci s podivnými účasy (Pitt a Bardem), překvapivě skvělá Cameron Diaz a jako vždy okouzlující Penélope Cruz. A do toho spousta sraček, filozofování, hovorů o sexu a kšeftování s drogama. Takže jo - jsem spokojený.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Hodně příjemný. Tom Cruise má sice do Jacka Reachera hodně daleko, ale to nic nemění na tom, že na tenhle typ rolí ještě pořád má. A zbytek herců taky dost fajn - bylo super zase vidět Roberta Duvalla, kterýmu akorát stačí říct pár hlášek a několikrát vystřelit z pušky, aby si diváka omotal kolem prstu. Myslím, že po tomhle filmu zmákne Christopher McQuarrie pátou Mission: Impossible levou zadní

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Ďábel, starej nacista, psychopat, tančící jeptiška, která ve chvílích nudy trestá lidi rákoskou, super retro atmosféra a další skvělé věci - druhá série je fajn. Ale u mě vítězí ta první kvůli sympatičtějším postavám a zdálo se mi, že příběh byl lepší

Osamělý jezdec (2013)

Parádní začátek, pak to lehce vykolejí, ale film naštěstí chytne opět druhý dech. Perfektní atmosféra, Zimmerova hudba a William Fichtner z filmu dělají hodně povedenou zábavu, která rozhodně neurazí. A po dlouhé době opět film, kde mi Johny Depp nelezl krkem.

Hannibal (2013) (seriál)

vizuálně parádní, příběhově ne vždycky úplně dokonalé. Ovšem Hugh Dancy a Mads Mikkelsen jsou perfektní a to finále.... to finále je jako hodně krutej vtip. Tak uvidíme, co přinese druhá série a jestli dorazí i Clarice Starlingová. řada druhá:včely (a včelí úly), prasata a pravěký zvířata už nikdy nebudou po týhle sezóně Hannibala jako dřív. Vizuálně pořád omračující (a když kamera snímá krájení masa a vaření, tak mi vždycky hlavou proběhne myšlenka: hmm, taky bych si dal), příběhové asi na stejný úrovni jako řada první. A s finální večeří, kde teče spousta rajský omáčky, nože se lesknou, pistole nestřílejí a záchranka si nejspíš dává voraz až do třetí řady.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Svěží a zábavná jízda, která ale za jedničkou slušně zaostává. Nicméně jsem spokojený a momentálně se nemůžu rozmyslet, jestli by lepší Zachary Quinto nebo Benedict Cumberbatch (zvlášť scénu, kdy si jdou po krku, jsem si stačil oblíbit)

Zápisky mladého doktora (2012) (seriál)

Tak takhle jsem se nesmál už fakt dlouho. Hamm perfektní a Radcliffe za ním nezaostává. Už jen pro některý scény, jako je třeba porod, to fakt stojí za vidění.

Dredd (2012)

Film, kde Karl Urban střílí lidi a rudá stříká proudem, prostě nemůže být špatný