Top Gun: Maverick (2022)

Mimoriadny zjav! Jeden z top zážitkov roka. Úplne rozumiem komerčnému úspechu a aj tomu, že kritici nešetria chválospevmi. Je to stará dobrá akcia, v modernom šate a s Cruisom, ktorý je v neuveriteľnej forme. Klobúk dole. 100%

Film roku (2021)

Kvalitná satira filmového priemyslu a všetkých jeho zložiek. Od hereckého egomaniactva a povrchnosti, cez excentrickú režisérku s nejasne jasnou víziou a producenta, ktorý si chce kúpiť svoje miesto v histórii. Hlavné herecké trio je fenomenálne. Situačný humor funguje a scéna s kameňom je úplne top. Na druhú stranu je scenár často príliš priamočiary a zvraty sú predvídateľné. 80% HBO MAX

Dobrou noc, mami (2022)

Tak toto bolo kvalitné psycho. Dvojčatá prichádzajú za svojou mamou niekam na koniec sveta a nestačia sa diviť, ako sa ich mama zmenila. Ale je to naozaj ich mama? Nevidel som pôvodnú rakúsku verziu z roku 2014 a preto neviem porovnávať. Na druhú stranu som vďaka tomu príbeh nepoznal a moje očakávania tak neboli príliš deformované. Naomi Watts je skvelá a chalani svoje úlohy zvládali tiež veľmi dobre. Celé je to hutné, minimalistické a dobre to graduje. Má to síce pár hluchých miest, ale ako celok to funguje. Príjemné prekvapenie a spokojnosť. 70% Amazon

Broad Peak (2022)

Maciej Berbeka je poľská horolezecká legenda a príbeh sleduje jeho súboj s horou Broad Peak v  pohorí Karákóram, ktorá je 12. najvyššia hora sveta. Jeho prvý pokus bol neúspešný a k vrcholu mu chýbalo iba 17 metrov. O 25 rokov neskôr dostane šancu na reparát. Film má skvelé exteriéry a horolezecké scény zvláda skvele. Či už v úvode, alebo v závere filmu. Príbeh sa však zadrháva v civilných pasážach, ktoré boli medzi oboma výpravami. Nenadobudol som totiž dojem, že Maciej je taká legenda a že naozaj zvádza nejaký vnútorný súboj. Mimo hôr pôsobí dianie veľmi chladne a postráda aspoň elementárnu dynamiku. Ak sa ale divák zameria len na horolezecké pasáže a je mu táto téma blízka, nemusí byť úplne sklamaný. Lebo tu film funguje. 60% Netflix

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

George Miller mohol pri pokračovaní Mad Maxa operovať s desaťnásobným rozpočtom a je to cítiť. Rôzne bizarnosti, ktoré som si užíval v jednotke ostali zachované, ale v globále to už nevyzerá tak lacno. Akcia je špičková a škoda, že vo finále akoby dochádzali nápady. Celkovo som bol ale spokojný. 80% Netflix

Šílený Max (1979)

Nízkorozpočtový bizár, ktorý ma neuveriteľne prekvapil. Má to gule, tempo a je to tak krásne špinavé. Plus kde chýbali peniaze suploval ich nápad. Občas je to až príliš veľký bizár a záver mi pripadal trochu nedotiahnutý, ale celkovo je to paráda. Vrelo odporúčam. 80% Disney plus

Thor: Láska jako hrom (2022)

Nebola to až taká katastrofa ako som sa obával. Scenár je síce veľmi epizodický a skratkovitý, ale bavil som sa. Niekedy bolo toho humoru až príliš, ale od Waititiho sa to dalo čakať. Bale bol fantastický a škoda, že túto látku nedostal niekto menej uletený. S takto stvárneným Gorrom to mohla byť prvotriedna temnota. 60% Disney plus

Ms. Marvel - Předurčení (2022) (epizoda)

Z tejto epizódy išla veľmi pozitívna energia a to najmä vďaka svadbe. Potešila ma tiež akcia, ktorá konečne začala ako tak využívať Kamaline schopnosti. Na druhú stranu škoda toho šokujúceho odhalenia, ktoré bolo trochu ako päsť na okolo. 70% Disney plus

Bestie (2020)

Taken po taliansky. Je neuveriteľná škoda, že to malo v scenári toľko dier. Hlavný hrdina mal tú správnu charizmu a keď sa zamračil, bál som sa, že mi praskne televízor. Otcovský "beast" mód som mu veril a škoda len aj trochu nedotiahnutej akcie. Atmosféru to malo ale skvelú a to aj vďaka tomu, že to nebolo tak uhladené ako Taken. 60% Netflix

Elvis (2022)

Neuveriteľné ako ma dokázal strhnúť film o spevákovi, ktorý je absolútne mimo môj hudobný vkus. Malo to dravosť, pompéznosť a dokonalý strih. O hudobnej stránke a hereckom výkone Austina Butlera a Toma Hanksa asi nie je potrebné hovoriť. Jeden z top filmových zážitkov za posledné obdobie. 100% HBO Max