Muži v naději (2011)

Na moje veľké prekvapenie, vcelku milá komédia. Trio Macháček - Polívka - Kerekes fungovalo úžasne a film som si vcelku užil. Zábavná jednohubka. 60%

Moneyball (2011)

Príjemný film zo športového prostredia, ktorý ma ale nejako výraznejšie nezaujal. Pravdepodobne som ho neprežíval tak intenzívne z dôvodu, že baseballu rozumiem len veľmi okrajovo. Odhliadnuc od toho film neurazí, tie dve hodinky ujdú vcelku rýchlo, ale hlbší zážitok nečakajte. 75%

Iron Man 3 (2013)

Iron Man 3 je ako vybrúsený diamant. Oproti nesporne kvalitným predošlím dvom dielom, je zavŕšenie trilógie temnejšie a dospelejšie. Trošku ma sklamal Mandarin, ale jeho vystupovanie beriem to ako fakt a nemám potrebu polemizovať nad tým, či to bolo správne. Aj keď možno upozorniť na to, že Mandarin tak, ako bol vykreslený v úvode, bol vcelku lákavý a kvalitný materiál. Tony Stark bol zase o niečo civilnejší, či už skrz akciu bez obleku, skvelé scény s chlapcom, jeho záchvaty úzkosti...atď. Nedá sa mi teda inak, iba skonštatovať maximálnu spokojnosť. 100%

Karate Kid (2010)

Ako malý americký černoško v Číne nakopal prdel v kung-fu turnaji všetkým ostatním zúčastnením číňanom, alebo milá a jemne naivná poobedná oddychovka, ktorú drží nad vodou skvelý Jackie Chan. 55%

Gnomeo & Julie (2011)

Rómeo a Júlia opäť a zase inak. A musí sa uznať že veľmi originálne a hlavne zábavne. Nemám čo výraznejšie by som tejto pohodovej jednohubke vytkol. Dobre sa na to pozeralo, nenudil som sa a vtipov bolo tiež dostatok. Fajn prekvapenie. 85%

Jestřábí žena (1985)

Od detských čias som tento film zbožňoval. Teraz, kedykoľvek ho zachytím v nejakej televízii, neváham ani sekundu. Na tak príjemnú a vo všetkých aspektoch fungujúcu fantasy sa pozriem vždy veľmi rád. 100%

Skyfall (2012)

Vraj ide o najlepšieho Bonda. Alebo jedného z najlepších. Všade som čítal, aký je tejto Bond moderný a ako sa posunul míľovými krokmi vpred. Som ale asi príliš konzervatívny na to, aby som mal z toho radosť. Všetko, čo som na starých Bondoch tak zbožňoval, sa tu akosi vytratilo. Chápem, že po vyše dvadsiatich filmoch sa vybuduje isté klišé, ktoré treba raz opustiť, ale mne tam práve to klišé chýbalo. Chýbalo mi typické predstavene, chýbalo mi Martiny, chýbali mi rôzne technické zlepšováky, chýbalo mi to čaro a ten lesk agenta s povolením zabíjať. Bezpochyby je Skyfall kvalitný film, s neskutočne skvelou titulnou piesňou, ale až tak mimo som z neho nebol. Keby to nebol Bond, možno by som k tomuto filmu pristupoval inak, ale mne tam skrátka chýbalo príliš veľa vecí, možno maličkostí, ale pre mňa tak zásadných. Keď to mám teda zhrnúť, ide o skvelý film, ale z môjho pohľadu, nie príliš podareného Bonda. A na záver nemôžem nespomenúť fantastického Javiera Bardema ! Toto bol pravý bondovský záporák ! 75% // druhá projekcia - bingwatch Craiga - a celkové hodnotenie ide vyššie. Horeuvedené platí, nebol to klasický Bond, ale už mi to tak vážne nevadilo. Casino spustilo vlnu a na tej som sa viezol. Nadpriemerný akčný film a skvelý Bond. 90% HBO GO

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Tak toto bol neskutočný zlepenec. Nemalo to žiadnu dynamiku, Jánošík v podaní Václava Jiráčka bol tragický a počas celého filmu som mal pocit, že pozerám nejaké videoklipy na ľudovú tematiku. Rozťahané, nudné, celkovo úplne zbytočné. Divím sa sám sebe, že som to po polhodine nevypol. Kto sa doteraz úspešne tomuto skvostu vyhýbal, tak pri možnosti zhliadnutia zavrieť oči a počkať, kým to bude preč :) 20%

Piráti! (2012)

Pre tieto plastelínové záležitosti mám evidentne slabosť. Piráti sú milá, svieža, dynamická a najmä vtipná dobrodružná jazda, ktorá ma veľmi príjemne prekvapila. Ak ste naladený na podobné animáky, zhliadnutie vám možem len vrelo odporučiť. 75%

Až vyjde měsíc (2012)

Boli momenty, keď som sa neskutočne bavil. Na druhú stranu bolo tam aj niekoľko momentov, keď som sa sám seba pýtal, načo to ešte pozerám. Veľmi zvláštna komédia a pravdupovediac sa ani nedivím tým rozporuplným reakciám. Film to ale určite nie je zlý. Má svoju myšlienku a koncept a tej sa neochvejne drží od začiatku do konca. Projekciu určite neľutujem, ale opätovná nehrozí. Niekoho tento film určite poteší a niekoho dokonale znudí. Za mňa pozerateľný, lepší priemer. 65%