Jack a obři (2013)

Tento príbeh som už videl spracovaný snáď stokrát a preto oceňujem, že ma toto spracovanie malo čím prekvapiť. Kostra príbehu je samozrejme stále rovnaká, avšak v tomto prípade sledujeme Jacka "vo veľkom". Najviac som bol samozrejme zvedavý na spracovanie obrov. Nebolo síce síce dokonalé, avšak nejako výraznejšie ma to nerušilo. Postavy boli na druhú stranu veľmi sympatické a netýka sa to iba tých hlavných. Príbeh mal dostatočnú dynamiku a vyslovene nudná pasáž tu asi ani nebola. Škoda, že niektoré scény neboli explicitnejšie, ale asi by to dosť okresalo cieľovú skupiny. Celkovo som sa teda určite bavil, ale nejakú hlbšiu stopu to vo mne nezanechalo. 70%

Nevědomí (2013)

Z môjho pohľadu luxusné a trošku podceňované sci-fi. Je pravda, že príbeh začal byť v jednom momente dosť predvídateľný, ale nepokazilo mi to celkovo skvelý zážitok. Herecké obsadenie je vybrané s priam chirurgickou presnosťou a soundtrack od M83si púšťam stále dokola. Jeden kamarát označil Oblivion ako scifi s dušou a ja nemôžem inak ako súhlasiť. 95%

Raubíř Ralf (2012)

Hlavnou devízou tohto animáku je jeho "obsadenie". Postavičky a hry sú totiž ťažkotonážne retro. Ako hráč, ktorý vyrastal na starých "pixelovkách" som si tento animák naozaj užil. Je otázne, čo tento film povie mladšej generácii, ktorá nemá o polovici použitých odkazov podľa mňa vôbec šajn. Mňa ale táto herná záležitosť príjemne zabavila a dopriala mi pár veľmi príjemných nostalgických momentov. "Starším hráčom" vrelo odporúčam. 90%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tento film do série Die Hard nikdy patriť nebude. Minimálne z dôvodu, že kvalitatívne dielom 1-4 nesiaha ani po členky. Ak však človek úplne zabudne na fakt, že má tento film nadväzovať na asi najlepšiu akčnú sériu histórie, ostane nám zábavné béčko, ktoré je najmä vďaka Willisovi relatívne pozerateľné. 60%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Nejaký extra posun vpred tu nieje badateľný. Opäť sledujeme kopu na oko peknej akcie, ale s úplnom absenciou elementárnej logiky. Pri niektorých scénach som sa chytal za hlavu a pýtal sa sám seba či toto stvoril naozaj platený scenárista, alebo mu to tam dopísala zlomyseľná upratovačka, čo pri upratovaní jeho bytu náhodou našla rozrobený scenár. Ak mám hľadať pozitíva, tak nejaké nájdem určite. The Rock je cool. Snake Eyes je cool. Bruce Willis je cool. Jynx a Lady Jane sú cool a sexi. Plus súboje vyzerajú cool. To je asi všetko ohľadom pozitív. Nedá mi ešte nespomenúť Cobra Commandera, ktorý ma neskutočne iritoval. Na to aký je mocný a strašný, počas celého filmu neurobil absolútne nič okrem neustáleho prechádzania sa. Taký Darth Vader by sa ani neobťažoval si ho zmývať z podrážky. V globále teda akčná somarina, ktorá vizuálne poteší a mozgové bunky nechá s prehľadom odpočívať. 50%

Muži v naději (2011)

Na moje veľké prekvapenie, vcelku milá komédia. Trio Macháček - Polívka - Kerekes fungovalo úžasne a film som si vcelku užil. Zábavná jednohubka. 60%

Moneyball (2011)

Príjemný film zo športového prostredia, ktorý ma ale nejako výraznejšie nezaujal. Pravdepodobne som ho neprežíval tak intenzívne z dôvodu, že baseballu rozumiem len veľmi okrajovo. Odhliadnuc od toho film neurazí, tie dve hodinky ujdú vcelku rýchlo, ale hlbší zážitok nečakajte. 75%

Iron Man 3 (2013)

Iron Man 3 je ako vybrúsený diamant. Oproti nesporne kvalitným predošlím dvom dielom, je zavŕšenie trilógie temnejšie a dospelejšie. Trošku ma sklamal Mandarin, ale jeho vystupovanie beriem to ako fakt a nemám potrebu polemizovať nad tým, či to bolo správne. Aj keď možno upozorniť na to, že Mandarin tak, ako bol vykreslený v úvode, bol vcelku lákavý a kvalitný materiál. Tony Stark bol zase o niečo civilnejší, či už skrz akciu bez obleku, skvelé scény s chlapcom, jeho záchvaty úzkosti...atď. Nedá sa mi teda inak, iba skonštatovať maximálnu spokojnosť. 100%

Karate Kid (2010)

Ako malý americký černoško v Číne nakopal prdel v kung-fu turnaji všetkým ostatním zúčastnením číňanom, alebo milá a jemne naivná poobedná oddychovka, ktorú drží nad vodou skvelý Jackie Chan. 55%

Gnomeo & Julie (2011)

Rómeo a Júlia opäť a zase inak. A musí sa uznať že veľmi originálne a hlavne zábavne. Nemám čo výraznejšie by som tejto pohodovej jednohubke vytkol. Dobre sa na to pozeralo, nenudil som sa a vtipov bolo tiež dostatok. Fajn prekvapenie. 85%