The Mandalorian - Kapitola 8: Vykoupení (2019) (epizoda)

Úvod v ktorom dvaja Stormtroopery riešia aj klasické strelecké klišé bolo skvelé odľahčenie. Nasledovala akčná jazda v ktorej sa nestratili ani vedlajšie postavy. IG-11 a kováčka boli top. Celkovo skvelé vyvrcholenie, ktoré ma namlsalo na druhú sezónu. Mám to štastie že na ňu nemusím čakať. 100% Disney plus

M*A*S*H - Requiem pro lehkou váhu (1972) (epizoda)

"Otče, máte pro něj nejakou radu?" - "Modlitbu..." Podpisovanie prázdnych papierov, duel o sestričku, či už boxerský, alebo v réžii hlavných táborových zvodcov. Plus, páči sa mi ich nastavenie - nič nie je nemožné. Všetko sa vybaví. Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 7: Zúčtování (2019) (epizoda)

Krásne to do seba všetko zapadlo. Všetky príbehové línie sa spojili v jednom bode a neostáva nič iné iba sa tešiť na finále. Nástup hlavného zlosyna bol nenormálne štýlový. A záver ma trochu zamrzel. :/ 100% Disney plus

M*A*S*H - Na trh (1972) (epizoda)

"Neuhádnete drěvo." - "Dub?" - "Neee, je to dub." Úskalia logistiky v praxi niekedy dotiahnuté do absurdna. Pohľad na otvorenú kanceláriu a letiaci stôl na nezaplatenie. Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 6: Vězeň (2019) (epizoda)

V celkovom dianí sa seriál skoro vôbec neposunul, ale napriek tomu ma tento "side quest" bavil. Mando sa prejavil v plnej paráde a konfrontácia s bandou žoldnierov nemala chybu. Objavili sa aj X-wingy, čo viac si želať. 90% Disney Plus

Co kdyby...? - What If... Killmonger Rescued Tony Stark? (2021) (epizoda)

Jedna z lepších epizód, ktorú si pre seba kompletne ukradol Killmonger. Zákulisné ťahy a machinácie využíva na dosiahnutie svojho cieľa. Záverečná bodka - čo ak by to malo pokračovanie - už nebola potrebné. Nie vždy musí dobro vyhrať. 80% Disney plus

Obleva - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Vcelku zaujímavo to graduje a miestami do dokáže ísť poriadne pod kožu. Drobné nelogickosti dokážem odpustiť. Z výsluchu Kreutza mohli vyťažiť podstatne viac. 80% HBO Max

Obleva - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Škoda drobných logických chýb, ale som ochotný ich odpustiť. Drží sa úroveň z predošlej epizódy, takže spokojnosť. Som zvedavý ako sa to rozmotá. 80% HBO Max

Obleva - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Páči sa mi ako seriál opakovane pracuje so strachom z očakávaného. Je tam to dieťa? Unesú ju? Príbeh graduje a konečne mám pocit, že ma seriál strhol na svoju stranu a že potrebujem vedieť ako to skončí. 80% HBO Max

Obleva - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Stále mám pocit, že to trochu prešlapuje na mieste. Viac-menej stále rekapitulujeme zistené a nových smerov je minimum. Záverečná scéna vyzerá nádejne. 70% HBO Max