Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

Dianie sa rozbieha a ST valcujú vo všetkých smeroch. Krásnym dôkazom toho ako kvalitne je to natočené je fakt, že mi tá niečo vyše hodina vždy veľmi rýchlo ujde a ja sa vždy divím - to už? A tá hudba...luxus. 100% Netflix

Stranger Things - Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (epizoda)

Stranger Things latku nepodliezajú a opäť postupne budujú "hrací plán". Z tejto epizódy som cítil Carrie a je možno škoda že tie mrchy dopadli ešte relatívne dobre. 90% Netflix

M*A*S*H - Šéfchirurg kdo? (1972) (epizoda)

"This place is a madhouse, Henry! A nut farm!" - Toto bola naozajstná divočina! Húsenková dráha absurdných nápadov, z ktorých Klinger sa ujal dokonca dlhodobo. Paráda. Disney plus

Obleva (2022) (seriál)

Možno to malo trochu pomalší rozbeh a niektoré momenty jemne postrádali logiku, ale celkový dojem je dobrý. Dokázalo to ísť pod kožu a dostatočne dobre to v druhej polovici gradovalo. Vyšetrovanie ako také bolo tiež zaujímavé. Zaujalo ma aj mesto Štetín. Viac takejto lokálnej produkcie! HBO Max

Obleva - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Pre dramatizáciu boli niektoré scény pravdepodobne úmyselne trochu nelogické, ale kašlať na to. Atmosféra bola dobrá a tak som ochotný to odpustiť. Záver uspokojivý a v istom momente predídateľný. 80% HBO Max

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Po epizóde IX som bol zo sveta SW a z jeho fandomu tak znechutený, že som dlhodobo ignoroval všetko, čo sa okolo tohto univerza riešilo. Keď však prišlo Disney plus aj na Slovensko, povedal som si, že všetok ten hype okolo Mandaloriana určite nebude náhoda. A tak to bola moja prvá voľba na tejto platforme. Mandalorian ma príjemne prekvapil najmä westernovou atmosférou. Príbeh sa pomaly budoval a finále potom všetko krásne spojilo. Som nadšený a svet SW je pre mňa opäť lákavý. Disney plus

Love, Death & Robots - Požírač duší (2019) (epizoda)

Animáciu tohto druhu moc nemusím. Príbeh bol ale dostatočne akčný a strhujúci. Ale celok to ale nebolo nič zásadné. 60% Netflix

Love, Death & Robots - Tajná válka (2019) (epizoda)

Kombinácia druhej svetovej vojny, nehostinnej krajiny, okultizmu a krvilačných monštier funguje skvele. Animácia bola super, aj keď som mal občas pocit, že pozerám počítačovú hru. 80% Netflix

The Mandalorian - Kapitola 8: Vykoupení (2019) (epizoda)

Úvod v ktorom dvaja Stormtroopery riešia aj klasické strelecké klišé bolo skvelé odľahčenie. Nasledovala akčná jazda v ktorej sa nestratili ani vedlajšie postavy. IG-11 a kováčka boli top. Celkovo skvelé vyvrcholenie, ktoré ma namlsalo na druhú sezónu. Mám to štastie že na ňu nemusím čakať. 100% Disney plus