M*A*S*H - M*A*S*H - Úvodní epizoda (1972) (epizoda)

Keď som zistil, že tento seriál je na Disney plus, s prvou epizódou som dlho neváhal. A stále to funguje. Hláška za hláškou človeka valcujú aj keď ich už pozná skoro naspamäť. "Tihle dva ničí tuhle válku nám všem." Naozaj skvelý začiatok. 100% Disney plus

Co kdyby...? - What If... Zombies?! (2021) (epizoda)

Tak z tohto námetu sa dalo vymlátiť podstatne viac. Rozumiem, že to nemohol byť obdobný masaker ako komiksová predloha, ale aspoň trošku sa tu pritvrdiť mohlo. A priestoru na to bolo dostatok. 60% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 5: Pistolník (2019) (epizoda)

Zase Tatooine. Na môj vkus veľmi predvídateľné a nejako výraznejšie to nikoho a nič neposunulo. Ale že by som sa vyslovene nudil povedať nemôžem. Stále to má vysoký štandard. 70% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Dvaja statočný ochraňujú farmárov pred bandou zlosynov. Bolo tu síce pár logických chýb, ale ten westernový pocit, ktorý z toho sálal ma dokonale pohltil. Epizódu som si naozaj užil. 90% Disney plus

Obleva - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Základ pre dobrý seriál tu je, ale nejako tomu chýba dynamika a tempo. Uvidíme ako sa bude seriálu dariť v ďalších epizódach. 60% HBO Max

The Mandalorian - Kapitola 3: Hřích (2019) (epizoda)

V závere tejto epizódy som si povedal, že toto je presne ten moment, kedy som sa do tohto seriálu zamiloval. Čistokrvnejší western som už dlho nevidel. Zápletka ako z Johna Wicka, ale šlapalo to náramne. Dokonca som si povedal, že Stormtrooperi konečne nie sú úplné trubky. Mandaloriani sú úplne top a po dlhšej dobe si Star Wars opäť nesmierne užívam. This is the Way! 100% Disney plus

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Nenormálny nášup. Toto som si užíval od začiatku až do konca. Sam Raimi ukázal ako by mali vyzerať mcu filmy budúcnosti - originálne a odvážne. Rozumiem, že motanice v multiverze nie sú pre každého, ale ja to zbožňujem aj v komiksoch a tu sa s tým fakt vyhrali. A Elizabeth! Množstvo odkazov a obrovský fan servise je už len čerešnička na torte. Za mňa úplný top! 100% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 2: Dítě (2019) (epizoda)

Stále je to kvalitný western. Keďže sme stále len v úvode, riešia sa tu menšie problémy a vedľajšie misie, ktoré tiež bavia. Krpatý yoda milo prekvapil a funguje aj inak ako len budúci merch. Napadlo ma, že Pascal to má s herectvom ťažšie ako herci, ktorí hrali sudcu Dredda. :D Mám ale túto postavu stále radšej. 80% Disney plus