Slídil (2014)

uplne jsem videl divaky TV Nova jak hltaji kazdy svinsky vydolovany, prodany a pozdeji (pred)pripraveny parazitujici zaber z cerne kroniky. nedelam si iluze o tom, jak blizko realite se tady nachazime. Jake zahral vypocitaveho, karierou posedleho hajzlika genialne - nenapada me, co bych slidilovi vytknul.

Totálně našrot (2012)

podobne jako u sverazu narodniho (rybo)lovu lze ocekavat vtipnou glorifikaci chlastani a alkoholismu, doprovazenou silenymi excesy. na nic si to nehraje, neprudi zbytecnym moralizovanim - finove jsou japonci zapadu .) k hangoverum bych to neprirovnaval.

Železná srdce (2014)

nebyt klasicke americke nabubrelosti, mohl by to byt dobry film. navstevou v nemecke domacnosti se stava producent brad pitt etickym vzorem americke dokonalosti. tiger bitvou pokracuji klise a facepalm momenty, jez vrcholi neuveritelnym prezitim posadky uvnitr porouchaneho tanku proti 300 clenne nemecke armade, ktera navic z poloviny disponuje bazookama, ale zapomene je pouzit - vystreli z nich jen parkrat ke konci bitvy. brad pitt 3x zasazen sniperem sedi a rozdava rozumy jakoby se nechumelilo a nastesti, jako nejvetsi americky hrdina a velitel, statecne umira uvnitr tanku. nejedna fanynka uronila slzu, malem i ja (nad zalostnym scenarem).

Kmen Andromeda (1971)

let's go back to the rock and see it at 440

Be with Me (2005)

Bohužel, někdy se i opravdová láska rozpadne. Ale to neznamená konec světa. Láska zmizí jen tehdy, když nepochopíme, co znamená.

Spawn (1997)

Užužlám tě k smrti :-)

Equalizer (2014)

Uchvatna kamera - pastva pro oci, ale ty klise, dialogy, moralizovani a nesmysly okolo? Oh lord! Pořád čteš knihy? Moje žena je četla,... Chtěla přečíst "100 knih, které by měl každý přečíst." Skončila u 97, tak jsem si myslel,... že bych to měl zkusit. Abychom si jednou mohli promluvit... až se sejdeme. Tedy! 100 knih. - Ano. - To je úžasný! - Kolik jsi jich přečetl, Roberte? - 91. Omlouvám se, pitomá věc. 91 knih. - Jsi skoro u konce. - Skoro. - Co budeš pak dělat? - Brát lekce zpěvu. Pak si otevřu továrnu na koblihy. ...ehm

Doktor Živago (1965)

Už aby se rozhodli, která banda chuligánů bude vládnout téhle zemi!

Dva dny, jedna noc (2014)

sledovani filmu se da prirovnat ke sledovani souboje s vetrnymi mlyny. tezko se duveruje nerealistyckym marnostem a argumentum vychazejicich ze socialisticko-rovnostarskeho pohledu na spolecnost. jeste hur se sleduje zapaleny, az neprirozene tolerantni a hodny manzel, ktery nuti manzelku premlouvat kolegy, aby mohli platit hypoteku, a ktery po (zrejme dalsim) pokusu o sebevrazdu manzelky nehne ani brvou. placici fotbalovy trener je vrcholem. snad kazdemu soudnemu cloveku musi dojit, ze ikdyby ji v praci nechali a prehlasovali kolegy touzicich po premiich, ze prave oni, prichazejici o premie, budou tak nastvani a zli, ze se dane pracovni prostredi stane pravym peklem; a ze lepsi bude hledat si novou / jinou praci. bratri dardenneove si imo mohli vybrat vhodnejsi tema pro film o lidske solidarite. nicmene marion zahrala labilni manzelku skvele a bylo zde par momentu k zamysleni.

Signál z neznáma (2014)

Po Love dalsi skvela prace Williama Eubanka - mlady a nadejny typek, tesim se na dalsi kus z jeho dilny.