Osm hrozných (2015)

Rozčarování. Slabé 3*... Celkový dojem - Agathiných 10 malých černoušků na tripu za Identitou (2003). Tak přemrštěná stopáž, debilní dialogy (Lincolnův dopis 10x dokola) promrhaný luxusní kinomateriál i Morricone (jediná hudebně dokonalá scéna byla na začátku s šestispřežím a dostavníkem) - nemůžu si pomoct, ale k Tarantinovým filmům mi sedí nejvíc jeho 'vlastní' retro výběr hudby. Jediný vyzdviženíhodný a celou dobu snesitelný byl Kurt, nepochopila jsem vůbec nutnost obsazení Polena Tatuma a Tim Roth byl téměř doslovnou kopií Ch.Waltze - zkombinovaný vzhled, mimika i dikce z Djanga!!! Asi už začínám být unavena tou přemrštěnou krutostí a opakujícími se schematy...?

Slečna Marplová - Greenshawova Kratochvíle (2013) (epizoda)

Nejde jinak...zprznění mé oblíbené povídky, kdy jsem půlku filmu netušila název (propásnutí začátku) a marně bojovala s tím, co mi to připomíná...pak přišel šok. Celé předělané a postavené na hlavu. 3* nechávám jen ze zdvořilosti k celku.

Rozkošný příběh (1936)

"Osle!" - "Bratře!" :-D majitelé obchodu U gentlemana, sourozenci jako víno Pešek - Neumann. Prodavačka Helenka - roztomilá, i když někdy trochu hysterická Ferbasová vs. Eva, nesnesitelně rozmazlená bohatá dcerunka - jako vždy krásná Mandlová. Mezi těmito dvěma blondýnami se "rozhoduje" Jára, bohatý synek manipulativní Šlemrové a Nového. Je jasné, která z nich je mu nucena rodinou a kterou mu naopak zakazují si vzít.

Krabi (1976)

Opět Merglova kvalitní animace a další tíživé sci-fi, tentokrát válečné, zbrojařské. Přesto ne až tak skvělé jako Laokoon. K vidění zde: https://youtu.be/F4R2nHgfFts

Mikrob (1986)

Morbidní až hrůza, ale dobré.