Malý princ (2015)

Malý princ to není, je to spíš O malém princi...ale vizuální styl krásný.

Rivalové navždy - bitva o tenisky (2015) (TV film)

První díl rozvláčnější, druhý díl šlape lépe. Obecně tedy kvalitní TV film o zajímavé rodině, fenoménu dvou sportovních značek, které už nejsou rodinnými firmami, leč do dvou dílů až zbytečně rozložený...ale asi v duchu Čím víc pruhů, tím víc Adidas :))

Tommy a Pentlička (2015) (seriál)

Hodnocení po shlédnutí "N či M": Ojojoooj ....tady si zase někdo zapřeháněl. Celou minisérii neznám a po této adaptaci si říkám, jestli o to vůbec stojím. Už jen to, že se nám tak zásadně změnil hlavní protivník z nacistického Německa na komunistické Rusko. Moc tyhle scénáristické úkroky a výstřelky, obzvlášť pokud se jedná o dobře sepsanou detektivku bez výrazných mezer, nechápu. V kostce - zůstal tomu jen název a jména postav, jinak si scenáristi vymysleli vlastní děj a celek je úplný nonsens.

Děti úplňku (2017) (TV film)

Rozporuplné pocity, jen za silné téma a nezáviděníhodný osud rodin si to plný počet hvězd bohužel nezaslouží. Chyběl mi hlubší pohled na celou problematiku, nějaký zástupce druhé strany, ne pouze pan Jůn... Doporučuji i komentář PetrPan, díky za něj! + simoneck

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Mafiánská sága par excellence. Je rodina a rodina - která z nich je přednější, které můžu věřit a svěřit se se vším? Která z nich je více dysfunkční a ve které se víc lže? Každý díl přináší nějaký zvrat, posun, každá série má určité vyvrcholení a i již známé postavy dokážou znovu překvapit. Potěšilo mě i to, že se po Romanci a cigárách zase sešli Gandolfini s Buscemim. Plný počet i za to, že teď tu úvodní písničku ze znělky nemůžu dostat z hlavy! :)

Tanečník (2016)

L'enfant terrible současného baletu, talent od Boha, oddaný dříč, novodobý Nurejev nebo Baryšnikov (podle toho, kdo z těch dvou je váš oblíbenec). Taková reputace stojí za Sergejem, ono stát se v 19ti letech sólistou Královského baletu totiž mluví za vše. Ovšem také to ze dne na den z něj odejít a zkusit štěstí v televizní reality show - konkurzu do Bolšoj v Moskvě a stát se sólistou i tam. Take me to church mělo být původně jeho rozloučení s tancem, baletem jako takovým, proto to natáčení tak niterně prožíval. Ale definitivní vale dát nedokázal. Díky bohu. Dnes, 1.5.2017, zatančí Praze, obě vystoupení byly vyprodány během 4minut. Proto si pusťte aspoň "jeho" klip k Hozierově hitu nebo rovnou tenhle skvělý dokument.

Lagerfeld - důvěrné (2007)

Karl je velice tajemný, kontroverzní (i když ne tak jako Gaultier), disciplinovaný neurotik, pedant a ve všem, co dělá, naprostý samouk. Jeho manýry jsou pověstné, pro představu stačí už jen scéna před úvodními titulky. Poodhalí hodně i ze svého dětství, výchovy, ale hlavně z tvůrčí činnosti, kde mi bylo velice blízké prohlášení, že by nesnesl pracovat u uklizeného stolu, že to by asi ochrnul... Nicméně celkově na mne dokument působí hodně neučesaně a že se zcela, i obrazově vyhýbá Karlovu tlustému období v 90kách, tak i neúplně.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Hodně slabé, s Alenkou to nemá už nic společného, pouze některé postavy a krátkou pasáž, kdy Alenka proleze zrcadlem. I když podle knihy nebyl ani ten první díl, tak mne aspoň bavil, tady mě rozčiluje snad všechno.

Max a maxipříšerky (2009)

Úžasná vizuální stránka, děsně vysírací spratek, ale i ten se dá vydržet. :)

Hollarovi (2016)

Martindaleovou a Jenkinse mám hodně ráda, v každém filmu, co jsem s nimi kdy viděla, i v úplné blbosti, vždy nějak vyčnívají. Hollarovi nicméně nejsou úplná blbost, ale taky nic, co by mě nějak přesvědčilo podívat se na to ještě někdy znova.