Míček Flíček (1956)

Krásná pohádka, ale vidět ji jako malá, tak z ní mám možná noční můry. Drama nejen příběhem, ale hlavně sugestivní Liškovou hudbou. Neuvěřitelně mě osobně baví propracovanost detailů - věrná miniatura Thonet houpacího křesla včetně nezaměnitelného diamantového výpletu, hodiny, kachlová kamna, dělo, sloupy elektrického vedení....

Zdrojový kód (2011)

Naprostý souhlas s kiddo, netřeba se opakovat. Navíc nemůžu dát vyšší hodnocení i z důvodu průhlednosti a odhalení záporáka už při první Colterově misi.

Sebemilenec (2013) (TV film)

Stašová+Dulava=2* úžasné výkony

Český žurnál - Pět zrození (2015) (epizoda)

Nejde ani tak o objektivní sondu o stavu českého porodnictví, jako o subjektivní ukázku stavu jedné pražské porodnice. Na pouhých pěti porodech.

Stín vlka (1992)

Prostředí Inuitů, jejich zvyky, jazyk, lov, nádherná příroda...ale také Jarreho působivá hudba, přesný Mifune, zrzavý Sutherland a půvabná Tilly. Lov na velrybu, stavba iglú, odjezd vyšetřovatele z tábora, porod a souboj s vlkem jsou pak nejzapamatovatelnějšími momenty tohoto dobrodružného snímku. Osobně mi L.D.Phillips jako Agaguk vůbec nesedl.

Smíšená rodina (1974)

Když nemůžete mít další děti, adoptujete. Když nemůžete mít další děti v Americe 70.let, adoptujete barevné děti. Černoch, Indián a Vietnamka jsou nové přírůstky do rodiny basketbalového kouče, jeho tvrdošíjné ženy a tří vlastních dětí. Od té chvíle musí celá rodina čelit vlastním předsudkům, otevřené diskriminaci, zakořeněnému rasismu a hlavně usilovné snaze stát se fungující rodinou, zvládnout peripetie výchovy šesti dětí. Hezký a dojemný film, bohužel ale taky roztahaný, naivní a přežitý.

Parohy (1947)

'Za dva grejcary vitriol!'...'Doldíčku, vyber pánovi.' :-D

Divoká krása (2007)

Příběh této rodiny, bakelitových králů, stojí za přečtení...očividně i za zfilmování, ale bohužel ne důsledné. Těžce disociální jedinci, kteří neví, co sami se sebou, ale ví, jak si navzájem z nudy ubližovat a to až za hranici normálnosti... "Putaaa!" Nebýt naprosto přesné a překrásné Julianne, která prostě BYLA Barbarou, byl by to rozhodně slabší celek.

Země zítřka (2015)

Ekologicko-etická agitačka pro náctileté, kterou nezachrání ani Hugh, ani George.

Marťan (2015)

'There's a starman waiting in the sky. He'd like to come and meet us...' aneb Gaffa vládne světům. :) There's a starman waiting in the sky'