Purpurové řeky (2000)

poslední hvězdička utekla se slabým koncem

Valmont (1989)

Tak musím říct, že tato Formanova verze se mi líbí asi nejvíc...prostě nebezpečné známosti jak mají být...a kouzelný Colin Firth v trochu pro něj netypické roli. Zatímco Frears předkládá typické Nebezpečné známosti, Valmont je prostě víc zaměřen na Valmonta. (Edit 2015 - proč proboha zdigitalizovaná, remasterovaná verze vypadá tak děsivě, tak televizně, tak jako české pohádky pro sobotní odpoledne???)

Neortodoxní (2020) (seriál)

Vše viz komentář od Matty, opakovala bych se... Ty paruky chasidských žen byly až strašidelné.

Malíř ďábla (2021)

Hieronymus Bosch a Aleš Navrátil <3 "Ty poháry jsou tak neřestně krásné." Úplně slyším jak to říká tou svou říznou dikcí, se skrytým smíchem mezi slovy a zpoza přivřených očí... Škoda, že tento dokument vznikl až po jeho smrti.

Tenet (2020)

Sator Arepo Tenet Opera Rotas . Nejznámější slovní čtverec na světě a Nolan na té hříčce postaví film... Ok, budu to muset vidět ještě jednou, abych pochopila všechny nuance. U názvu Tenet mi to hned neseplo, u jména Sator už trklo.

Trollové (2016)

Šmoulové na tripu

Zrodila se hvězda (2018)

Tak konečně má tinnitus svůj vlastní film a já nebudu muset vysvětlovat, co to je! :D

Jesus Christ Superstar Live (2018) (divadelní záznam)

Kdyby tihle zažili nebo aspoň viděli inscenaci ve Spirále, tak by si cvrkli do gatěk! Tohle byl spíš průměr, který značně zabíjel paradoxně samotný Ježíš šlapající si na jazyk a strašně slabý ve výškách, ty se snažil přetlačit řvaním. Když byl zapamatovatelnější nejen Jidáš, Kaifáš, ale i Šimon Zélótes, je něco špatně a nezachrání to ani deset Grammy. Plusové body za Sáru B. jako Marii a to, že mě ještě něco dokáže překvapit - saxofonový freestyle, drobná hudební vsuvka v místě, kam nepatří :D