Jackpot (2011)

Byla jsem natěšená na další skandinávský film potažmo od Jo Nesbo. Nemůžu říct, že by to byla pecka, ale párkrát jsem se od srdce zasmála, ale jinak nic. Za mě 65%

Benedetta (2021)

Takové komorní, středověké, erotické drama. Opět se tu ukazuje, že ženy to neměly nikdy jednoduché a ve středověku obzvlášť. Pokrytecká církev z nich kdykoliv, kdy se jim to hodilo, udělala kacíře a čarodějnice a šup s nimi na hranici. Benedetta s nimi ovšem vykouřila a ještě ke všemu si užila sexuální hrátky se svou kámoškou. Joo a pak, že neplatí Ženy sobě! Druhá věc je, zda-li byla opravdu svatá nebo vychcaná a nebo šílená. Já osobně si myslím, že ode všeho něco. Rozhodně je to, ale první film, který boří tabu o sexualitě jeptišek. Jak to bylo u kněžích a dalších církevních hodnostářů, všichni víme, ovšem je nikdo nikdy neupálil ba ani nepotrestal. Takže toliko k rovnoprávnosti. No a klobouk dolů před Verhoevenem, pořád se toho nebojí. Za mě 88%

Vyšinutý (2020)

No, tak tady máme další variaci na Volný pád. Akorát tahle je poněkud nevěrohodná. Maximus nám zde poněkud přibral, což by nebylo až tak důležité, ale ty jeho pohnutky divné byly. Dějově je to dost ambivalentní, takže z toho mám taky divnojaký pocit. No, viděla jsem lepší, ale dívatooční to je...Za mě 70%

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Byla by to jedna velká sračkoidní pííí*čovina, kdyby nebylo toho, že....Že tam hrál můj milovaný Kuba a Štěpán a jako velký prank rejža Tomáš ...Ty volééé, bylo to prostě čil a frí a ještě k tomu huuustý. No, já jsem si to prostě užila a o to v té dnešní nenávistné a nesmiřitelné době mezi dvěma tábory oč a neoč vlastně jde. Doufám, že v tom kucííí budete pokračovat. Za mě 90%

Ted Lasso - Série 1 (2020) (série)

Nejdřív jsem si myslela, že to bude takový USA Slavoj Vyšehrad nebo Lajna. No nebyl, ale ten příklon k britskému humoru tam byl cítit. Bylo to hodně suché a místy i dost husté. Když to začalo jít do dojákových sraček, tak jsem chtěla utéct, ale ejhle! Dokázali z toho vybruslit a nakonec jsem z tohoto seroše vlastně nadšená i s těmi sladkobolnými scénami, které se mi vlastně líbily. Ve finále jsem se přistihla jak jim fandím skoro jako by to byl BANÍK PIČO! Herecké výkony jsou sqělé a scénář taky. Těším se na dvojku. Za mě 85%

Zkouška ohněm (2018)

Mno, asi je vždycky risk točit film podle skutečné události. A tenhle se moc nepovedl. Bylo to takové televizní, hlavní hrdina nebyl moc uvěřitelný a toto vysvětlení požáru už jsem viděla v nějakém případu CSI nebo jiné krimošce. Zřejmě je to známý případ, ale ten způsob ztvárnění mě ničím nenadchnul ani neoslovil. A to i přesto, že to režíroval E. Zwick.  Za mě 65%

Vraždy v Alcàsser (2019) (seriál)

Tak toto byl opravdu zvláštní dokuseroš. Víc než o vyřešení vražd těch tří dívek, tady šlo o neuvěřitelnou mediální kampaň o nejlepší sledovanost a o vytvoření celostátního výherce sledovanosti a nositele svých pravd a to "otce roku jedné z obětí"?! Celé to bylo naprosto pochybné, média se zde ukázala v celé své zvrhlé nahotě a finále bylo naprosto ubohé. Děkuji, ale toto bych opravdu nechtěla zažít. Za mě 70%

Peklo (2021) (seriál)

Tak nový korejský filmový zázrak se nekoná. Není to druhá Oliheň. Pro starší ročníky to bude srozumitelnější, protože mají s totalitou své zkušenosti. Ať už strašením církve peklem nebo komančovské zákazy svobody projevu a slova. Nebylo by to špatné nebýt místy děravého scénáře a místy příliš dlouhých a nudných monologů. Jediné co mi fuckt udělalo radost byl ten rybník pro rybaření. Okamžitě se mi vybavil Kim Ki-Dukův film Ostrov, který mě naučil sledovat korejskou filmografii a který mám dodnes otisknutý v paměti. No ovšem tento seroš se kvalitě Kim Ki-Dukovy tvorby opravdu nevyrovná. Za mě 45%

Syn (2019)

To byl, ale divný film. Vůbec nedával smysl, měl jakous takous atmošku, ale jinak skutek utek. A závěr? Ten byl úpa divný. To, že Norové kradou děti my v Evropě víme, mají to v sobě už od dob Vikingů, ale v rámci tohohle filmu to vůbec nechápu. Asi to bylo na mě moc intelechtuálni. Za mě 55%

Utop se, nebo plav (2018)

Příliš se zde tlačí na pilu rádoby humoru, který ovšem vůbec humorně nevyznívá. Tím pádem z toho vzniká  akorát příšerná trapárna. Na základě tohoto veledíla musím s naprostou jistotou říct, že náš "Hodinový manžel" je 100x lepší...Za mě 35%