Lída Baarová (2016)

Ano byla krásná ( a byla si toho náležitě vědoma), byla talentovaná, taky obletovaná, ale taky náležitě blbá... Jak jinak si vysvětlit, že ji přitahoval ten kulhavý ďábel Goebbels. Myslela si, že zachraňuje film, ale tím víc zneužívala toho parchanta dokud ji to nezatrhnul až sám vůdce. A to je za mě s prominutím hnus velebnosti. Zničila celou svou rodinu a sama se dožila vysokého věku v emigraci a to je zase dle mého názoru, karma, která je zdarma. Musela si své výčitky vyžrat sama až do hořkého konce. A vo tom ten život je, každý dostane jenom to, co si zaslouží. Za mě 85%

Paní sériová vražedkyně (2020) odpad!

Toto veledílo nemůže být bráno vážně od začátku až do konce. Ono se, ale vážně bere a tu je zakopaný pes. Patvar, který se tváří důležitě ovšem na diváka působí jako šílená parodie na indické filmy, nemůže fungovat. A ten hudební podkres tomu ještě nasazuje korunu, to jejich cinkylinkybombombom vůbec nekoresponduje s vyzníváním filmu. No prostě celé je to na hovno. Naštěstí jsem pár dobrých indických počinů viděla, takže netřeba lámat nad Indií hůl...

Zrození šampióna (2009)

Je to jasný tah na branku. Je to citová ždímačka, je to divácky přívětivé a je to jasný kalkul. To všechno to je, protože je to Hollywood. Hezky se na to dívá, ovšem pokud jeden zná tu opravdovou skutečnost  minimálně z filmů o ghetech, tak mu z toho musí vstávat vlasy na hlavě. Dobře, je to true story, ale takhle barvotiskový příběh?! Na druhou stranu buďme spravedliví. Sandra odvedla sqělou práci, dívala jsem se až do konce a o tom to vlastně celý je. Kdyby to byla úplná kravina, tak to zaříznu velmi brzy. Takže dobrý příběh, ale ne moc uvěřitelný. Za mě 75%

Marco (2021)

Takže tady máme dánský film s našimi romskými herci. Děj filmu byl vlastně takový nijaký a naši Romové ještě víc. A to jsem zjistila až teď při recenzi, že je to pokračování série oddělení Q, které normálně žeru. Takže tohle se moc nepovedlo a ukázalo to akorát, že nastavovaná kaše za každou cenu je prostě nepoživatelná. Za mě 60%

Jackpot (2011)

Byla jsem natěšená na další skandinávský film potažmo od Jo Nesbo. Nemůžu říct, že by to byla pecka, ale párkrát jsem se od srdce zasmála, ale jinak nic. Za mě 65%

Benedetta (2021)

Takové komorní, středověké, erotické drama. Opět se tu ukazuje, že ženy to neměly nikdy jednoduché a ve středověku obzvlášť. Pokrytecká církev z nich kdykoliv, kdy se jim to hodilo, udělala kacíře a čarodějnice a šup s nimi na hranici. Benedetta s nimi ovšem vykouřila a ještě ke všemu si užila sexuální hrátky se svou kámoškou. Joo a pak, že neplatí Ženy sobě! Druhá věc je, zda-li byla opravdu svatá nebo vychcaná a nebo šílená. Já osobně si myslím, že ode všeho něco. Rozhodně je to, ale první film, který boří tabu o sexualitě jeptišek. Jak to bylo u kněžích a dalších církevních hodnostářů, všichni víme, ovšem je nikdo nikdy neupálil ba ani nepotrestal. Takže toliko k rovnoprávnosti. No a klobouk dolů před Verhoevenem, pořád se toho nebojí. Za mě 88%

Vyšinutý (2020)

No, tak tady máme další variaci na Volný pád. Akorát tahle je poněkud nevěrohodná. Maximus nám zde poněkud přibral, což by nebylo až tak důležité, ale ty jeho pohnutky divné byly. Dějově je to dost ambivalentní, takže z toho mám taky divnojaký pocit. No, viděla jsem lepší, ale dívatooční to je...Za mě 70%

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Byla by to jedna velká sračkoidní pííí*čovina, kdyby nebylo toho, že....Že tam hrál můj milovaný Kuba a Štěpán a jako velký prank rejža Tomáš ...Ty volééé, bylo to prostě čil a frí a ještě k tomu huuustý. No, já jsem si to prostě užila a o to v té dnešní nenávistné a nesmiřitelné době mezi dvěma tábory oč a neoč vlastně jde. Doufám, že v tom kucííí budete pokračovat. Za mě 90%

Ted Lasso - Série 1 (2020) (série)

Nejdřív jsem si myslela, že to bude takový USA Slavoj Vyšehrad nebo Lajna. No nebyl, ale ten příklon k britskému humoru tam byl cítit. Bylo to hodně suché a místy i dost husté. Když to začalo jít do dojákových sraček, tak jsem chtěla utéct, ale ejhle! Dokázali z toho vybruslit a nakonec jsem z tohoto seroše vlastně nadšená i s těmi sladkobolnými scénami, které se mi vlastně líbily. Ve finále jsem se přistihla jak jim fandím skoro jako by to byl BANÍK PIČO! Herecké výkony jsou sqělé a scénář taky. Těším se na dvojku. Za mě 85%

Zkouška ohněm (2018)

Mno, asi je vždycky risk točit film podle skutečné události. A tenhle se moc nepovedl. Bylo to takové televizní, hlavní hrdina nebyl moc uvěřitelný a toto vysvětlení požáru už jsem viděla v nějakém případu CSI nebo jiné krimošce. Zřejmě je to známý případ, ale ten způsob ztvárnění mě ničím nenadchnul ani neoslovil. A to i přesto, že to režíroval E. Zwick.  Za mě 65%

Časové pásmo bylo změněno