Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nepochopený, a pehnane zhadzovaný film, je to skôr tak na 3,7 hviezdy, ale za tie 1-2* hodnotenia si zasluzi plny zasah! Ano vztahy a hyb deja niekedy nedava uplny zmysel, a treba si suvislosti domyslať. Ale nato co tam STUDIO! vsetko chcelo narvat, a ako to URCITE! dopatlat Goyer, tak to Terrio a Snyder zvládli bravúrne. Prirovnal by som to k snímku V tedy v Amerike, v kine tiez nepochopený snímok, a až po vydaní plnej verzie sa z toho stala kultovica... P.s. Affleck a Gadot nesklamali 😉

Birdman (2014)

Hviezdicka dolu za hroznu "hudbu"

Zjizvená tvář (1932)

Scarface Howarda Hawksa je jedna z prvých gangsteriek a behom natáčania čelila spúste problémom či už s cenzormi, alebo dokonca zo samotným Caponem! No ale výsledný film je na tú dobu jednoducho "pecka"! Pre mňa osobne je to lepsie než De Palmov remake s Al Pacinom. Neviem to popísať ale jednoduchu milujem ten zvuk/hlasy v starých filmoch. A Paul Muni je proste sympaták ktorému sa nedá nefandiť. Verdikt: 4,5/5

Arrow (2012) (seriál)

Pre milovníkov komiksov povinna jazda. Prijemna, batmanovsky sa tváriaca atmosféra. Ono to stým Barmanom má hlavný hrdina Oliver Queen veľa spoločneho, tvorcovia preberajú veľa prvkov zo sveta "Temného rytiera". Ale to je fajn, kdo čítal komiksi Greean Arrow mi dá za pravdu, preto že jeho príbehy už ho buď vykrádajú alebo sú žalostne nudné tak ako jeho záporáci. Update: Tretia sezóna, napriek prítomnosti Ra's AlGhula, išla velice dole. Viac teen než doteraz :-\ . Jedna hviezda dole! Verdikt: 4/5

Padesát odstínů šedi (2015)

No pozrel som čakal som veľkú katastrófu, ale ono to až také hrozné nieje. Samozrejme tá kvalita si takú publicitu a tržby nezaslúži, no ma druhej strane to bolo vcelku vtipne (či už naschval zo tažko povedať) a po technickej stránke to bolo nakrútené viac než slušne!... Lepšoe tri hviezdy. Verdikt 3,5/5

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Toto je spolu zo Simpsonovcami seriál na ktorom som vyrastal a je neskutočne nahláškovaný. Býva neskutočne vtipné sledovať ostatné stoli v bare ako po nás pozerajú keď začneme konverzovať s dialógmi od "kluků s trpaslíku" 5/5

Temný rytíř (2008)

Jeden z najobľúbenejších filmov s perfektným Ledgerom ako aj ostatnými hercami a pre mňa osobne najlepší výkon podal Aarona Eckharta. Nolan to vzal oproti Batman Begins od podlahy, štúdia vymenil ua reálne exterieri, a to filmu naozaj pomohlo dalo mu to väčší rozmer. A ak sa tak zamýšlam je to tuším jediný Nolan ktorý sa drží jednej časovej línie (Insomnia tie hry s časom aspoň v malej miere mala). Proste Nolan to agent chaosu zvládol na jednotku, jednoducho treba to vydieť! Verdikt: 5/5

Zmizelá (2014)

Zmizelá je výborne vybrúsený thriller, ktorý Vás nechá na pochybách, až do záverečných tituliek. Fincherovy sa podarilo knihu z adaptovať docela detailne, samozrejme až na pár detailov. Je cítiť, že scénar napísala autorka predlohy Gillian Flynnová. Dejová línia sa drží rozprávania "On povedal - Ona povedala". Je to dosť vratké rozprávanie príbehu a slabšiemu tvorcovy by sa to asi rozsypalo v rukách, no Fincher je našťastie "first class". Atmosféru dokresluje krásne temná, a až prefikaná, hudba dvojice Reznor-Ross. Nuž a herecké výkony? Tie sú, pre mňa, bez výnimky výborne. Veď keď už Tyller Perry je znesiteľný, tak to klobúk dolu pred kastingom! Mimochodom Ben Afleck potvrdzuje ze nového Batmana zvládne. Verdikt: 5/5