Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Celý film smeroval priam k dokonalosti. Dokonalý vývoj postáv, zmena udalostí, žiadne nudné klišé scény a neustále napätie, za toto tlieskam. Ale ten záver bol veľmi rozpačitý. Úprimne, musel som kvôli tomu strhnúť hviezdičku. Neúplné a nedopovedané, takto sa filmy končiť nemajú.

Rocketman (2019)

Po absolútnej pecke v podaní filmu Bohemian Rhapsody bol divákom ponúknutý ďalší životopisný bonbónik Rocketman, teda dokument o Eltonovi Johnovi. Žiaľ, dve filmové hodky sa vliekli ako prd v gaťoch. Vyplakávanie, drogy, alkohol, sex a opäť vyplakávanie. Občas nejaká tá hudobná zložka k tomu. Takto som to celá vnímal ja. Herecky stvárnené to bolo obstojne až dostatočné, avšak čo mi najviac rezalo oči, bol ten okatý playback pri každom spievaní. Totálne neautentické a neúprimné. Pôsobilo to dosť strojene. Film bol ako keby neúplný a bola tam zobrazená iba polovica Eltonovej hudobnej kariéry. Zvyšná druhá polovica (alebo inak povedané, tá druhá časť života polepšeného Eltona) sa objavila iba v záverečných titulkoch v podobe fotiek. Za mňa šedý priemer a film ktorý zapadne do zabudnutia. Z úcty k umelcovi nedám 2, ale 3 hviezdičky.

Gentlemani (2019)

Whoa, tak toto bol poriadny nárez! Spočiatku pomalší rozbeh, ktorý sa však príbehový spoznávaním hlavných aktérov neustále zrýchľoval, až napokon vyvrcholil bombastickým finišom. Film šľape ako hodinky a neviete od neho odpútať oči, aby vám náhodou nič neuniklo. Skvelá zápletka, výborný príbeh, výprava a skvelí herci. I keď je film oficiálne z roku 2019, väčšina ľudí si ho pozrela začiatkom roka 2020 a dovolím si tvrdiť, že v tomto roku som ešte zatiaľ nič lepšie nevidel. Klobúčik dole Guy Ritchie!

Wanted (2008)

Herecké stvárnenie výborné, avšak režisérsky prevedený príbeh neoslovil. Čistý priemer, čakal som toho viac. Not bad - not terrible

Loupež po italsku (2003)

Neviem, ale tento film ma strašne baví. Videl som ho už asi štvrtý krát a stále super. Akčňák jak oči, niečo ako Dannyho parťáci. Super-sexi Charlize Theron ako vždy na jednotku. Nevedel som z nej spustiť oči, tak veľmi je krásna. Edward Norton ako padouch mi zo začiatku filmu až tak nesedel. No ako sa jeho postava postupne vyvíjala od takého toho priemerného tajtrlíka člena skupiny, až po extrémne prešibaného a nebezpečného zloducha - bolo to perfektne stvárnené a jeho postupný vývoj bol zámerom. Strašne som sa nasmial na scéne, keď Mark Wahlberg zoznamoval Yasiina Beya s vyžlou Pete (Gawtti) a povedal mu, že nemá na neho civieť :) Top scéna filmu. Všetky akčné scény boli držané na uzde, boli uveriteľné a nie až tak prehnané, to sa mi na tom páčilo. Je veľká škoda, že sa produkcia nepokúsila o natočenie dvojky, určite by to fanúšikovia privítali.

2012 (2009)

Neuveriteľné, ako veľmi sa dá pokaziť film s multimiliónovým rozpočtom a skvelým námetom, s ktorým sa dá krásne pohrať. To je ako keby ste kúpili drahú hračku decku a ten tú hračku namiesto hrania úplne rozfláka na maderu. Záver: vyhodené peniaze, žiadna zábava a premrhaný potenciál.

Attila (2020)

Ak nemáte pred v zhliadnutím filmu priveľké nároky, môže to len príjemne prekvapiť. A tak sa aj stalo. Ako fanúšik mma som si prišiel na svoje a snažil som sa takmer ani nežmurkať, aby mi nič podstatné neuniklo. Nie som nejaký velikánsky fanúšik Attilu, sú tam skôr iné mená, ktorých vnímam ako zaujímavejších fighterov, no chápem, že tento dokument bol pútavý hlavne práve preto, že to bolo o ňom. Úprimne, ako človeka ho mám teraz ešte radšej. Na záver mi nedá nenapísať, že ak by sa "zápas století" skončil opačne, teda ak by vyhral Vémola, viem si rovnako predstaviť kvalitný dokument aj o ňom. Určite by sa bolo taktiež na čo pozerať. Zhodnotenie na záver: Fanúšikovia bojových športov si určite prídu na svoje. 2 hodiny utekli ako voda. Neviem však, či dokument chytí za srdce aj tú skupinu ľudí, ktorí tento šport nesledujú. Je mi to však jedno, nakoľko si predsa tiež nikdy nepozriem dokument o nejakej hviezde lakrosu alebo dačoho podobného, čo nesledujem zase ja. Za mňa ale veľmi kvalitný počin a dávam pekné 4*. Hviezda dole za zbytočné pretlačenie dvoch sponzorov tesne pred koncom. To s tou vodou a proteínovou tyčinkou. Tieto scény tam jednoducho nemali byť.

Sviňa (2020)

Sklamanie. Zbytočne vulgárne a zbytočne skonšpirované. Takmer 90% filmu je rozprávka nepodložená žiadnymi faktami. Ak by bol film natočený podľa skutočných udalostí posledných rokov, bola by to trefa do čierneho. To sa však nestalo. Nešlo mi nevšimnúť si zvláštnu anomáliu a to: Prečo sa v každom slovenskom filme musí toľko nadávať a nasilu vyzliekať? Každé druhé slovo ku..a, pi.a, ko..t. tlačené neprirodzene a nasilu. 3* dávam len zo súcitu. Ak by sa jednalo o zahraničnú produkciu, ledva by som dal jednu hviezdičku.

Mizerové navždy (2020)

Všetko fajn, až na ten "klišoidný" záver. Každopádne omnoho lepšie ako jednička. Viac ako akciou ma zaujal humor. Tak dobre som sa na detektívke nenasmial asi nikdy. Krásne 4 hviezdičky.

Volání divočiny (2020)

V posledných rokoch vyrástli filmy, kde hrali hlavnú rolu psy, ako huby po daždi. Niektoré boli viac vydarené, iné zas menej. Čo však mali spoločné je fakt, že psy boli psami a hrali samých seba. Tu je však hlavný hrdina po celý čas len výtvorom CGI. Po vzhliadnutí traileru som bol hlavne vďaka digitálnej verzii psa dosť skeptický a nevedel som si to celkom dobre predstaviť, či emócie vytvorené počítačom budú dostatočne vierohodné. Počas sledovania samotného filmu mi to však kupodivu vôbec neprekážalo, ba práve naopak. Film je postavený hlavne na emóciách, postoji tela a výrazoch psa Bucka. Tieto výrazy tváre by nebolo reálne zobraziť prostredníctvom ani toho najlepšieho vycvičeného psa vo vesmíre. Po grafickej stránke išlo CGI výrazne vpred. Ako hlavný zlomový moment vidím napríklad v remaku kinohitu Leví Kráľ, kde filmová grafika je už takmer brutálne dobrá (takmer). Tento film nie je výnimkou. Čo sa týka hercov, Harrison Ford vo svojom úctihodnom veku dokazuje, že je to stále borec. Klobúčik dolu. Omar Sy, ten je proste skvelý všade kde ho obsadia, tu opäť nesklamal. Ostatní herci príliš veľa priestoru nedostali, čo však nie je na škodu. Samotný príbeh zaujme skôr mladšieho diváka, no celkovo nemám čo vytknúť. Ako odpočinkový filmík pre celú rodinu po výdatnom nedeľnom obede - voľba číslo jeden.