Transformers: Probuzení monster (2023)

Zaspal som pri tom. Zbytočne dlhé. Efekty nič moc, hlavné postavy nezaujímavé. Ďalšie pokračovanie by už ani nemuselo byť, nakoľko tie nové "vymysleniny" idú len dolu vodou.

Někdo klepe na dveře (2023)

Toto je presne ten typ filmu, kde celý čas čakáte, že sa niečo stane, a ono to však vôbec nepríde. Jediné pozitívum čo sa dá zhodnotit je dobrý herecký výkon Dave Bautistu, hoci sám hercom de facto nie je.

Ještěr (2023)

Veľmi príjemné prekvapenie. Neviete kto / čo / ako až do posledných momentov. Tak má správny thriller vyzerať. Za mňa doposiaľ najlepšia rola  Benicia Del Torra.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Zas ďalšia sračka on Netlfixu, ktorá zapadne prachom. Zbytočne vyhodené milióny na takýto béčkový film.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Úprimne, nechápem toto fejkové šialenstvo okolo filmov Johna Wicka. Podobné akčné filmy už stratili všetko čaro koncom 90-rokov a človek sa na to musí pozerať aj v roku 2023. Už aj Jean Claud Van Dame vo filmoch deväťdesiatkach mal nejaký záživný príbeh okolo seba, no tu je to jedna veľká plytká nelogická sračka v pozadí nejakej sekty, ktorá sa stále v každom diely vyvíjala divnejším smerom. Snažil som sa byť pri hodnotení čo najviac nezaujatý, no nevidím v tom nič hodnotnejšie ako sú 2 hivezdičky.  A aj to dávam, len za slušné efekty a pekné lokácie natáčania. Ak máte radosť na 169 minútový maratón fejkových ultra nezáživných bitiek, možno si vás JW4 získa, no ja som strácal pozornosť už po prvej polhodinke. Krvavé oči po konci filmu boli samozrejmosťou. Idem si ich priadne vypláchnuť Visinom. Jediné veľké pozitívum bol koniec - snáď už teda definitívny. Ale viem si reálne predstaviť, že pre fanúšikov natočia JW5 a jeho prebíjanie sa peklom. Džííííz...

Creed III (2023)

Titul najlepšieho Creeda z trilógie získava trojka!  A to aj napriek tomu, že chýbala podpora zosnulého Rockyho Balbou. Za mňa veľké prekvapenie nakoľko film nestráca po predošlých dieloch dych, ale práve naopak, to najlepšie si nechal na záverečné vyvrcholenie.

Zátopek (2021)

Gratulujem bratři, toto sa vám fakt podarilo - nádherný životopisný film o Zátopkovi a jeho žene! Obdiv patrí i skvelému Václavovi Neužilovi, ktorý nielenže famózne herecky stvárnil Emila Zátopka, ale sa aj fyziologicky do neho prevtelil.

Hudson Hawk (1991)

Úplná sračka! Ako keby si Bruce Willis - v tej ére najobsadzovanejší herec akčných filmov, neprečítal scenár. Alebo keď producent obsadí Bruca Willisa a neostanú mu už žiadne peniaze na ďalších "normálnych hercov". Práve to herecké obsadenie nesymapatických hercov aj nehercov bolo ako tŕňom v oku pri pozeraní. Nazvať to komédiou je v celku odvážne tvrdenie, nakoľko to bolo celé akosi trápnučké a úchylné. Za mňa fail danej doby.

Rozehrávači (2023) (seriál)

Absolútna bomba. A pre fanúšikov NFL ešte dvojnásobná. Toto je to pravé orechové, kam by sa mali športové dokumenty uberať, toto je tá správna cesta. Prelínanie osobného a profesijného života, každý diel bol pestrý. Snáď o rok pokračovanie a snáď aj s väčším počtom hráčov - traja boli málo, človek chce vidieť viac :). Všetkých 8 častí som "zožral" za 2 dni a je mi málo. 5*/5*