Ready Player One: Hra začíná (2018)

Začína to dobre ale potom sa to zvrhne ako obvykle u Spielberga na "deti zachraňujú svet". Moc mi to nesedelo artom tie avatary vo VR dosť umelé. Niektoré pop-kultúrne odkazy celkom sympatické ako Iron Giant, ale z každého len veľmi krátko ukážu.

Teorie tygra (2016)

O nadvláde, kontrole v domácnosti. Pekné aj s poučením ale nie výnimočné, nepotrebujem vlastniť. 3,5*

Constantine (2005)

Skvelé zobrazenie pekla a princípu odplaty za hriech.Trocha mi vadí, že len čisto z katolíckeho pohľadu. Tempo filmu - nenudím sa.

Ztracené město Z (2016)

Rozbeh nudný, dával som tomu šancu, ale celé to ostalo nezáživné. Veľmi narýchlo prestrihané súvislosti, žiaden z hercov ma nezaujal, rozpočtom to pôsobí ako TV film. Vsuvka z WWI úplne trápna bez náboja.

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Už len vata. Naťahované a hlúpe - Jon Snow mal ostať mŕtvy. Dekadencia opäť posunutá ďalej - mužské partie detailne zobrazené patria do pornofilmu

Poslední tvář (2016)

Sean Penn má silné filmy, všetky 3 majú kúzlo. V tomto je ťažšie stráviteľné utrpenie. Musím pozrieť znova, aby som dokázal to utrpenie stráviť, je to pre mňa nepochopiteľné. Toto je ozajstná obeta - tí ľudia vymenili bezpečný a pohldný európsky život za takýto risk. Mohli sa tváriť, že sa ich to netýka. Aj tak tá pomoc vyzerá byť iba plýtvaním zdrojov. Je to asi ich karma, že sa tie opice medzi sebou strielajú.

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

Tak, ako som chcel skončiť 4. sezónou, tie isté dojmy zúfalstva a beznádeje vo mne vyvolávala 5. sezóna. Krutý a bezútešný svet. Dekadencia tu už dostáva karmickú odplatu. Stále ma ale ženie pozerať ďalej, aj keď predpokladám, že ďalšie sezóny opäť skončia cliffhangerom - je to tak koncipované.

Kniha džunglí (2016)

Som príjemne prkvapený, že v 2016 už CGI vyzerá úplne dôveryhodne. Nevydarený výber hl. protagonistu. Ako malé bábo bol sympatickejší. Problém amerických rozprávok je málo obsahu /dobro, poučenie/ a veľa vaty /akcia - všade rovnaká/. Nebavilo ma to, nepozeral by som ani s dieťaťom.