Syn temnoty (2019)

Superhrdinský film v hororovým ladění, to je super ! :-D Ne, že by to byl nějak extra originální film, ale je kurevsky zábavnej a správně prokrvenej. Je skvělý vidět nějakou postavu, která svý schopnosti k žádným dobrým věcem nevyužívá. Oddychová krvavá pecka, kterou musím chválit.

Ďábel (2020)

Velmi temný a silný film, kterých je pramálo. Příběhy různých postav ze zapadákova podbarvené násilím, úchylnostmi a protínající se skrz sebe mi připomíná raného Tarantina, ale bez humoru. Tom Holland se tu parádně předvedl, ten kluk bude hvězda a umí určitě víc než jen hlásit v superhrdinském obleku. Jinak celkově obsazení je super, jedinej kdo mě už začíná trochu srát je Pattinson, kterej začíná bejt dost nudnej. Mě se to hodně líbilo, ponurá filmová paráda, kterých by mohlo být víc, Campose určitě začnu sledovat, trefil se mi do chuti.

Svatyně (1989)

Michele Sovini je rozhodně nápaditej tvůrce, ne že by šlo o absolutní genialitu, ale je tu dost zajímavejch nápadů a skvělých scén. Úvodní historická část je naprosto super, mordy jsou tu vynalézavý, děj má slušný tempo a atmosféra drží po celou dobu filmu. Mě se to líbí, s trochou nadhledu je to velmi solidní hororová podívaná.

Halloweenská noc (2007)

Super zábava od začátku do konce, takhle si představuju hororový povídky se správnou porcí komedie. Jsem nadšenej, úžasná megazábavná věc, kterou si co nejdříve zopakuju.

Tomb Raider (2018)

Nejdřív k hlavní postavě, Alicia Vikander mi prostě není sympatická, skoro až otravná a ani se mi moc nelíbí, v porovnání s Angelinou nemá šanci. Takže mi celkovej dojem kazila nejvíc hlavní hrdinka. Ale vyvažoval to skvělej hajzl Goggins a sympaťák West. Tento Tomb Raider je svižný akční dobrodružství, na který se dobře kouká především díky zajímavým lokalitám a solidní akcí. Nesmí se tu teda moc přemýšlet, je to opravdu oddychovka na zabití hodiny a půl, škoda že tvůrci nepřidali ještě trochu víc srandy. Takhle je to jen průměr po všech stránkách, tvůrci si vzali nebo spíš vykradli Indyho Jonese a to dost očividně, což vypovídá o celkově malý nápaditosti. Nemůžu říct, že bych se u toho nudil, ale víckrát už to vidět nemusím, protože tu není nic co by za to stálo.

Krvavá zátoka (1971)

Nezajímavé, nudné a s hromadou pitomejch postav. Kromě několika pěkných holek a povedených mordů tu není moc o co stát. Čekal jsem něco úplně jinýho a ten konec je prostě ujetej a debilní k tomu.

Vrata do podsvětí (1987)

Hororová fantasy pro děti, která slušně pobaví, ale víc než jednou to absolvovat nechci. Solidní triky, děj rychle odsejpá, sice nic zapamatovatelnýho, ale děcka by to mohlo bavit :-)

Temnota (1982)

Tak se mi opět potvrdilo, že giallo zkrátka není pro mě. Možná tomuto žánru nerozumím, ale ničím mě nepřitahuje. Postrádám tu atmosféru, spousta scén mi přišla úplně debilních a hudba mě absolutně srala. Na druhé straně tu a tam nějaká ta nahotinka potěšila a poměrně dost se tu vraždí, takže není úplně nuda. Zkusím nějaké další kousek, ale moc šancí už tomuto žánru nedávám.

Ghoulies (1985)

Je to tak moc pitomý, že už to není ani vtipný. Ty příšerky jsou fajn, ale mají tu hrozně málo pozornosti. Hrůza a nevím, jestli chi vůbec vidět nějaký další pokračování.

Brána do záhrobí (1981)

Pravda je, že děj je chatrnější a někdy se to táhne. Ale zaplavila mě ta správná hororová atmosféra a je tu poměrně dost pamětihodných gore scén. Fulci se s nikým a s ničím moc nesral a nachystal tu velice slušnou dávku hnusu a krve, nebudu prozrazovat, ale pár scén je fakt síla. Konec byl super, já se celkem bavil, velmi solidní hororová jízda.