Noví mutanti (2020)

Takovej jednohubkovej zářez do světa X-Menů, kterej neurazí ani nějak extra nenadchne. Díky sympatickýmu obsazení a netradičně komornějšímu zpracování to je velmi solidní zábava. Nějaký hororový prvky to má, ale není tu nic, co by mělo někoho vyděsit. Já se ale docela bavil a v rámci nenáročný komiksový zábavy nejde o žádnej průser.

Rabid (1977)

Klasicky hodně temné a syrové jak se na Cronenberga sluší a patří. Bohužel jsem se poměrně často nudil a v porovnání s velmi podobným Shivers, je právě Shivers se svým komornějším příběhem zajímavější. Očekával jsem taky o něco odvážnější podívanou, takže celkově je to pro mě mírné zklamání.

Andílek na nervy (2015) odpad!

Odpad po všech stránkách. Ani dokoukat se to nedalo :-D

Smrtelná čára (1972)

Prostě ke spokojenosti někdy stačí málo. Dávám čtyři hvězdy, protože je mi tenhle malej horor strašně sympatickej. Nedějou se tu žádný převratný věci, ale prostředí zatuchlýho labyrintu v zasypaný části starýho metra má dokonalou atmosféru, hnijící kanibal a jeho příbytek jsou plně dostačující odpornosti a třešničkou na dortu je neustále hláškující inspektor Donald Pleasence, se kterým by chtěl spolupracovat každej.

Dellamorte Dellamore (1994)

Naprosto unikátní snímek, u kterého se dá hodně nasmát a překvapivě zároveň popřemýšlet nad otázkami o životě a smrti. Morbidní a pervezní zábava zabalená do zvláštního surealistickýho hávu, něco podobnýho jsem opravdu ještě neviděl. Hodně těžko se takovej film popisuje, já jsem se tetelil blahem, jakou jsem to objevil perličku.

Dominion: Pod nadvládou zla (2005)

O tomhle filmu jsem moc nevěděl a čuměl jsem jak blázen, že je to vlastně trochu jiná verze předešlýho dílu, což byla asi chyba. Paul Schrader očividně sázel spíš na atmosféru, což je největší plus, Harlin ukázal spíš akci a krev. Ani jedno není špatně, ale v tomhle souboji pro mě jasně vyhrává Harlin, jeho pojetí mi sedlo prostě víc. Škoda, že se nedomluvili a neposkládali z těchto bratříčků jeden pořádnej horor. Stejní herci, stejný prostředí i příběh, jen horší zpracování.

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Celkem překvapivé, že ačkoliv je tento film svým zpracováním na míle vzdálený od kultovního a jedinečného prvního Exorcisty, tak mě docela bavil. V rámci této série, rozhodně patří k tomu lepšímu. Renny Harlin to vzal kapánek béčkovitě a přidal ,,trochu krve" a docela se to povedlo, když samozřejmě neočekáváte moc. Solidní hororová zábava, u který se nesmí moc přemýšlet a uspokojí :-)

Mary Reilly (1996)

Netradičně pojatý klasický příběh o Jekyllu a Hydeovi, který mi sednul a nemám žádnou větší výtku. Ponurá až depresivní atmosféra funguje a především herecký koncert Robertsové a Malkoviche je největší okrasa filmu. Zajímalo by mě jak by to vypadalo pod režií Tima Burtona, třeba se někdy dočkáme. Každopádně si myslím, že se tohle zpracování povedlo a rád si ho někdy zopakuju.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Nemůžu říct, že bych byl zklamanej, ale zkrátka už víme co od Borata čekat a Saša nepřišel s ničím, co by prvního Borata přebilo. Jo je to vtipný, nekorektní, nápady tu jsou taky, dost jsem se nasmál, takže splněno, ale žádnou nástavbu Borat nepředvedl.

Draculovy nevěsty (1960)

Opět nádherně stylové, skoro až pohádkové :-) Peter Cushing je jako upírobijec naprosto neodolatelnj a dívat se na něho je radost. Jediným velkým nedostatkem je absence Christophera Lee, jinak je to klasická nádherná podívaná s krásnýma holkama a strašidelným pohádkovou atmosférou.