• Krátkometrážní

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Teď právě poslouchám soundtrack a nedá mi to, ale musim říct, že tohle je jeden z mála romantických filmů, co mě opravdu dostal a jeden z mála co mě opravdu rozbrečel.

Prokletí domu Hajnů (1988)

Za komoušů u nás moc hororů nevznikalo, o to víc jsem rád, že Jiří Svoboda natočil takovouhle pecku. Viděl jsem adaptaci i z šedesátých let, a musím říct, že Prokletí domu Hajnů by se s ní skoro dalo rovnat. Do dokonalosti tomu ještě něco chybí, ale v podstatě tu s ničím nemám problém. Když jsem slyšel hudbu, hned jsem si vzpomněl na filmy Lucia Fulciho nebo Lamberta Bavy. Kameraman Smutný je zodpovědnej za navození strašidelný atmosféry, neboť kamera je furt na blízku, někdy až úplně u obličeje samotných herců, tím pádem to vypadá, jako by zlo bylo furt přítomno. Zajímavý je, že jak v této, tak v adaptaci od Jiřího Bělky hráli Cyrila oba mí oblíbený herci (Rudolf Hrušínský v první, a Petr Čepek v této). Těžko říct, kdo je lepší, každopádně je tam rozdíl v tom, že Hrušínský působí opravdu jako nemocný a zahrál to fenomenálně, kdežto Čepek, který to také zahrál skvěle, působí opravdu strašidelně až perverzně. Skvělý výběr pro roli. Spoiler: Kolevská, jakmile zešílela, mě strašně srala, byla opravdu otravná, ale to znamená, že to zahrála skvěle. Slovenský herec Emil Horváth si to taky dal na jedničku. Nejvíc mě srala ale ta stará Bába, doufal jsem, že chcípne! Někdy si musím přečíst Neviditelného. Jiřímu Svobodovi se musí nechat, že je to filmový mistr.

Srbský film (2010)

Včera večer jsem poslouchal Řezníkovy songy, když tu najednou najel v playlistu song "Srpski film". Řekl jsem si, že po letech tuhle zvrácenost musim zase vidět. Na začátek řeknu, že je to opravdu skvěle natočeno - efekty, hudba koreluje se scénama, herectví ani neni špatný - spokojenost. Ale musím říct, že tohle je můj teprv druhej film v životě, při kterým jsem se necítil příjemně - první byli Kanibalové. Ale Kanibalové od Deodata jsou procházka růžovým sadem oproti tomuto :D. Doslova se mi svíral hrudník, můj výraz se na 100 minut zastavil a nebyl to výraz pěknej a dokonce jsem - a to dělám málokdy - to musel asi dvakrát stopnout, abych z toho nezesilel. Narozdíl od zdejších komentujících si nemyslim, že by režisér byl nějakej extra magor, toto je prostě film o zvrácenosti pornoprůmyslu akorát v extrémní podobě. Nejnechutnější scéna byla bezpochyby se zrovna narozenym dítětem. To budu mít před očima už navždy.. New born porn a snuff porn gore! https://youtu.be/HqsmPUIVKHA

Akce Býčí oko (1976) (TV film)

Škoda, že to skončilo zrovna v tu chvíli, kdy se to rozjelo. Mělo to našlápnuto na skvělou napínavou válečnou kriminálku. A hudba je naprosto úžasná!

Medooza: Absinth (2022) (hudební videoklip)

Normálně tenhle žánr vůbec neposlouchám, ale toto je pecka!

Kmotr (1972)

Dost přeceňovanej film, možná to časem změním na tři.

Taxikář (1976)

Top5 amerického filmu. Škoda, že se mi už nevejde do oblíbených. Miluju styl Martina Scorseseho. Vynikající hudba hrající do záběrů všelijakou lidskou špínou prolezlého New Yorku, ale především sám velký Robert De Niro. Jeho postava je vůbec jedna z těch nejlepších, kterou jsem ve filmu kdy viděl. Žádnej antihrdina, naopak. Člověk, který má už dost těch sraček, který se v jeho městě dějou. V jeho roli jsem se našel a všemi deseti jsem mu fandil po celou dobu. Jeho herectví je naprosto precizní. Někdy si vyjedu autem v noci ven a pustím na plné pecky úžasný soundtrack, který doprovází tenhle skvost!

Kokot a perly (2006)

Záviš je úžasný hudebník a neskutečně pohodovej člověk. S nim bych dal pivo ihned! Alkohol, porno(,) poezie...

Řezník: Drtič sanic 3000 (2006) (hudební videoklip)

Nechápu sice ty, kterejm se u tohodle postaví, každopádně tohle je horrorcore se vším všudy! Každý nějak začínal a řezník to vzal z vostra...

Mezi námi zvířaty (2006)

Jako malej jsem to viděl stokrát, ale teď, snad až po 10 nebo 11 letech, jsem si to pustil zase a miluju to furt stejně! Skvělá hudba, super vtipy, postavy. Skvělej animak, ale trochu i smutnej..