22. míle (2018)

Některé silácké kecy se sice nedají poslouchat, nicméně v rámci žánru jde o koukatelný snímek. Milovníci akčních přestřelek si rozhodně přijdou na své. Příběh má spád, potřebnou dynamiku a poměrně nečekané rozuzlení. (60%)

Numbers (2020)

Nehroutím se z toho, že je děj zasazený do divadelně stylizovaných kulis, pokud mě osloví myšlenka filmu. Oleg Sencov poukazuje v metaforickém ztvárnění jakési totalitní diktatury na reálné nebezpečí, jež pramení z eurofie, kterou disponují vzbouřenci, když se jim podaří nenáviděný režim svrhnout. Jak je zde naznačeno, v konečném důsledku může jít o počátek ještě zrůdnější nadvlády, než byla ta předešlá. Snímek Numbers stojí za zhlédnutí přinejmenším kvůli silným závěrečným minutám, z nichž mrazí. (65%)

Smrtící erupce (2018)

Skutečnost, že úroveň použitých triků je přímo katastrofická, mi zase tolik nevadí. Daleko hůř se vyrovnávám s tím, jak stupidní scénář Sean Cain vymyslel. Ráda bych se o hrdiny filmu alespoň trochu strachovala, ale ani to tady nějak nefunguje. (20%)

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha (2014)

„Zapal svíčku a dívej se přímo na její plamen. Mysli na to, co chceš ze všeho nejvíce a na výzvy, které bys měl překonat. Nezapomeň, abys mohl bojovat dobrý boj, potřebuješ pomoc. Pokud tomu neporozumíš, budeš arogantní bojovník a tvoje arogance tě porazí, protože si budeš tak jistý sám sebou, že nebudeš schopen vidět úskalí bitevního pole.” - „Magický moment nastává tehdy, když slovo ano, nebo ne může změnit celou naši existenci.” +++ Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha je svérázný a těžko uchopitelný snímek (stejně jako život a tvorba tohoto slavného spisovatele), z něhož doslova sálá Paulova touha po smyslu a přirozeném životním naplnění. Nezanedbatelnou část filmu tvoří zcela jistě hudba, kterou jsem si fakt užila. Nehledě na to, že i texty většiny písní mají něco do sebe. (75%)

Krkonoše - 19 (2021) (studentský film)

Dokument se věnuje výpovědím velmi omezeného vzorku místních obyvatel, což se ale při té krátké stopáži dá omluvit. Svůj účel víceméně splňuje. (65%)

Havel (2020)

Jsem trochu zklamaná, že tvůrci nešli víc do hloubky. Scénář není nic extra a je to celkově dost zkratkovité. V každém případě však film zachraňují výborné herecké výkony většiny zúčastněných, z nichž mě nejvíce zaujal naprosto autentický Martin Hofmann v roli herce a Havlova přítele Pavla Landovského. Co se týče hudebního doprovodu, tak nemám žádné výhrady, přičemž zejména závěr se po této stránce povedl. (65%)

Ve sklepě (2014)

Nic proti tomu, jak je to natočené, jen mi nějak uniká smysl tohoto místy dost úchylného dokumentu... (40%)

River (2015) (seriál)

Snad z žádné jiné detektivky nejde takový smutek jako z šestidílné série River, a to i když vezmu v úvahu tu krásnou chytlavou píseň plnou optimismu, při které si Stellan Skarsgård s Nicolou Walker nakonec přeci jen zatančí. Zmiňovat se o jednotlivých hereckých výkonech asi nemá smysl, protože byly vesměs senzační. Ovšem každý nejspíš tuší, kdo vynikal ze všech nejvíc. (80%)

Cukrář (2017)

Děj se nedá dopředu odhadnout, protože cukrář Thomas toho o svých úmyslech a niterných pocitech mnoho neprozrazuje. A v tom nejspíš tkví kouzlo velmi neotřelého příběhu, který plyne pomalým tempem až do emocionálně vypjatého závěru. Byla jsem naprosto unešená hereckými výkony Tima Kalkhofa a Sarah Adler, jemnou poetikou vyprávění i sladkobolnou atmosférou, kterou podtrhly nádherné tóny klavírní hudby. (95%)

Svatební radosti (2019)

Není to tak špatné, jak to na začátku vypadá. Docela mi sedí ta nesourodá dvojice, kterou ztvárňují Maya Erskine a Jack Quaid. Ač se to chvílemi zdá naprosto nemožné, postupem času dojde i na trochu té romantiky. Pár úsměvných okamžiků je tu taky k vidění. (55%)