Afrika (2013) (seriál)

Podmanivé obrazy, nádherná hudba, ktorá dotvára emócie pri každom zábere a k tomu nezameniteľný hlas Attenborougha. Znova sa potvrdzuje, že majstrom dokumentov je BBC.

Madagaskar (2011) (seriál)

BBC kraľuje vo svete dokumentov z prírody. Hlas Davida Attenborougha k tomu už neodmysliteľne patrí. Ako sa vraví, lepšie raz vidieť ako 100x počuť- o dokumentoch s tematikou prírody to platí ešte viac. Nádherne HD obrazy tohto neuveriteľne čarovného ostrova, no i nezmyselné zásahy človeka do habitatu endemitov žijúcich na Madagaskare (v 4. časti dokumentu). Seriál má dosť rýchly spád (o niektorých živočíšnych druhoch by sa dalo rozprávať aj dlhšie) a to je jeho jedinou nevýhodou. Práve 4 časti sú na tak bohatý svet akým Madagaskar je, skutočne málo. Jedná sa ale o dokument, ktorému v podstate niet čo vytýkať, najmä keď ukazuje zábery pri činnostiach zvierat, ktoré doteraz nik nenatočil.

Darwin (2009) (TV film)

David Attenborough je zanietený milovník prírody a všetkého čo s ňou súvisí. Je to človek, ktorý svoj život oddal skúmaniu, pozorovaniu a porozumeniu prírody, a tento dokument je jeho poklonou Charlesovi Darwinovi.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Toto tu dávno nebolo, naozaj skvelá komédia, kde Rogen s Goldbergom napísali scenár podľa svojho gusta. Všetci to skvelo zahrali, no znova musím vyzdvihnúť výkon?! Dannyho McBrida, ktorý je podľa mňa aj v reálnom živote neuveriteľný dickhead, lebo hrať takéhoto magora sa nedá :D Super odkazy na filmy všetkých hercov a sebazhadzovanie. Jednoznačne komédia roka.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Dokonalá premena z Aniho na Vadera. Zaujímavé, že Anakin prešiel na temnú stranu vo svojej prapodstate s dobrým úmyslom pri pokuse zachrániť svoju ženu.

Světová válka Z (2013)

Previesť knihu na plátno býva už tradične dosť veľkou výzvou a mnohokrát predstavuje i dosť nemalý problém. World War Z toho nie je výnimkou. Kniha, ktorá je poskladaná zo spomienok ľudí po celom svete, bola skvelým čítaním a popravde, neviem si predstaviť ako by bolo možné aby sa film presne držal knižnej predlohy. Iste, niektoré vecičky si z knihy požičiava, no preniesť detailne knihu na obrazovku by v mojich očiach bolo možné jedine formou seriálu. Film si teda požičia len hlavnú myšlienku a zopár nápadov z knihy a ide si svojou cestou. Vôbec mi to ale neprekáža, jazdu po svete zamorenom zombie som si užil. Pôvodný koniec by som ale aj tak rád videl (možno bol lepší, ale keď štúdio nakáže pretáčky..).

The Making of Derek (2013) (TV film)

Pohľad za kamery natáčania Dereka, kde sa dozvedáme, že Gervais mal nápad na Dereka v hlave už niekoľko rokov. Rozoberá sa tu charakter Dereka a zisťujeme že ľudia v domove dôchodcov sú bývalí herci. Oplatí sa pozrieť už len kvôli fart joke, ktorý Ricky takisto nosil v hlave dlhšiu dobu a čisto len kvôli tomuto vtípku pripísal do scenára, že Derek bude mať rád wrestling (kto pozrie dokument, pochopí).

Derek (2013) (seriál)

Wau. Pri všetkých nekorektných a urážlivých vtipoch a humore Rickyho Gervaisa, ktorým je známy (stačí si pozrieť malú ukážku v podobe hosťovania Zlatých glóbov), je tento seriál úplne odlišný a ukazuje, že pri svojskom humore Rickyho (nemá problém robiť si srandu z obéznych či postihnutých ľudí, rasistické vtípky mu tiež nie sú cudzie) je Derek dielo, v ktorom ukázal svoju ľudskú stránku. Klavírny doprovod (napr. Gravel Road od Howarda) sa výborne hodí ako podklad a len umocňuje pocity, ktoré divák pri sledovaní prežíva. Vtipné, no zároveň dojemné, smutné a citlivé. Klobúk dole.

Ostré jako břitva (2008) (seriál)

Prvé 3 série sú veľmi kvalitné a diváka zaujmú a vtiahnu do deja bez menších problémov. So 4. sériou je to už horšie, no stále si uchováva svoju kvalitu nad priemerom. 5. a 6. séria je už len žmýkanie nie tak skvelých a spletitých príbehov austrálskeho podsvetia. "7. séria" už nebude vysielaná pod značkou Underbelly ale ako Fat Tony & Co. Pôjde o pokračovanie príbehu z prvej série.

Lesní duch (2013)

Krvavé až až, nesrali sa s tým. Čo z toho keď som sa ale počas filmu nudil?