Misery nechce zemřít (1990)

Atmosféra by sa dala v tomto filme krájať. Annie by ste na Paulovom mieste chceli vlastnoručne zahrdúsiť, mrchu jednu! :D King je kingom svojho žánru a verím, že kniha je ešte o niečo lepšia. The Shining, Shawshank Redemption, Green Mile a Misery sú určite tie najlepšie adaptácie Kingových diel na filmové plátno.

Repo Men (2010)

Čo vytknúť tomuto filmu? Výprava, výber hlavných postáv, či zápletka celkom fajn, ale čo ten koniec? Ľudia, ktorí sledujú filmy sporadicky možno budú záverom unesení, no toto sme už dávno videli napr. v takom Next (a určite aj mnohých iných). Okrem tejto veci nemám filmu čo vytknúť, nenudil som sa a výsledok je vskutku dobrý, no niečo tomu chýba.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Čo ma najviac sklamalo je znova otvorený koniec a teda spätné vrátka pre ďalšie pokračovanie. Áno, ono je to pozerateľné, ale dokedy? Sledovanie Alice cez satelit a jej nahrávanie sa do "denníka" na atmosfére nijako nepridalo, pripadalo mi skôr trápne. Beznádej z úvodu filmu, kde je Alice sama vrhnutá do sveta absolútne nenaklonilo moju ľútosť na jej stranu, veď ona si už hádam poradí. Atmosféra takmer žiadna, jedná sa o ďalší odvar odvarov.

Neúplatní (1987)

Príjemná dráma z obdobia prohibície a doby Al Caponeho. De Niro ako vždy v takýchto rolách na výbornú, Connery s Costnerom zohrali zaujímavú dvojicu. Príjemne pozerateľný film, no pre mňa toto nepatrí medzi to naj z poľa mafiánskych filmov, a preto slušné a opodstatnené 4*

Twilight sága: Zatmění (2010)

Niekomu to nevysvetlíš. Úroveň filmu klesá každým ďalším dielom, prvý bol celkom znesiteľný, no všetko to smeruje do neskutočne hlbokej zaprášenej diery, druhá vec je že to aj napriek tomu mrte zarába. Najväčší záj*b filmu bol že Edward nechce mať s Bellou sex pred svadbou. Dôvod? Pochádza z inej doby :D :D a popri tom sa tak neskutočne milujú (aby som nezabudol , miluje aj Jacoba, no Edwarda viac :D ) Nehnevajte sa ale toto je moc aj na mňa :D . Varovanie od kamaráta, aby som film nepozeral, bol maximálne opodstatnený :) Zistenie, že zo záverečnej časti budú nakoniec 2 diely muselo potešiť najmä tie pojašené osoby, ktoré hltajú Twilight so všetkou nelogikou a hlúpymi dialógmi, ale to by asi nebol Twilight. Takže ešte 2 diely na ktorých zarobíme bubáky!

Po smrti (2008)

Film, ktorý je ťažké ohodnotiť, pretože by sa dali o ňom písať nie komentáre ale knihy. Nádherné scény v prírode, čarovná hudba a najmä pocit, ktorý vo mne ostal- to všetko je umenie prevedené do tohto zaujímavého a zamyslenia sa hodného filmu.

Iron Man 2 (2010)

Podobne ako jednotka, vskutku svižný dvojhodinový film s humorom Downeyho Jr. Vo filme Vás nič extra neohúri, v podstate typický dej ukončený happyendom. Sledovanie to ale bolo príjemné a ubehlo vcelku rýchlo. Čo viac dodať? Kto nemal problém s prvým filmom, nebude mať ani s pokračovaním. Pokračovania filmov by sa mali uberať smerom dopredu, IM2 neklesol, no ani nenapredoval. Od dokonalosti má Iron Man ďaleko, no dá sa pri ňom oddýchnuť. V závere filmu odkaz na Thora.

Riddick: Kronika temna (2004)

Čo sa vizuálnej stránky týka, oveľa živšie pokračovanie, čo sa odrazilo aj na rozpočte (prvý diel mal ale tiež svoje čaro). Čo sa ale týka deja, dostávame sa do problému. Ako jednotka, tak aj pokračovanie nie je na zahodenie, no ničím Vás film neprekvapí. Ďalší z filmov, ktoré si už nikdy v živote nepozriem, pretože nemám na to žiaden dôvod.

Černočerná tma (2000)

Priemerné sci-fi, ktoré ničím neprekvapí, no ani vám nepokazí dojem z tohto žánru. Že by som bol nejako unesený alebo napätý, tak to nie, ale na jedno pozretie mi film nevadil.

Caprica (2009) (seriál)

Nápad urobiť spin-off Battlestar Galacticy nebol vôbec zlý. Ako vlastne vznikli prví Cyloni atď. Najväčší nedostatok je v kolísaní kvality jednotlivých dielov, no posledná časť bola výborná. A taký mal byť aj celý seriál, no bohužiaľ takým nebol. Asi aj preto po 18. častiach nastalo zrušenie a teda koniec seriálu. Kto nevidel BSG, nech sa do sledovania Capricy ani nepúšťa a kto naopak BSG videl, môže ostať sklamaný. Jedná sa ale o doplnenie si vedomostí zo sveta BSG pred samotným dejom seriálu.