S.Quentin QUALE

Filip CHOVANEC

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 17.8.2017  14:11

Předem říkám, že můj názor může být zkreslený kinosálem plným pubertálních retardů, což bych nechal bez dalšího rozvádění, a díky čemuž zvážím domácí repete (kurva, proč já na ty horory do těch kin vůbec lezu...???). Asi se nubráním srovnáním s hejtovanou jedničkou. Tu tento prequel poráží na úrovni příběhu, kde jednička působí jako přeblaflá tuctovka, navíc se scénáristům podařilo pěkně (prvoplánově) oba díly spojit. Co se strašení týče, ujde to, ale koncept záporáka (logicky) zůstal stejný, takže přidaná hodnota ve vztahu k panence nula, zbytek typu haunted house, krypl na scéně, krucifix jsou klišé všech klišé, navíc je film neúměrně dlouhý, takže i když jsem rád za vysvětlení kořenů zla Annabelle, nadšený nejsem, spíš jsem čekal víc, přičemž ve vztahu k atmosféře v sále svých peněz docela lituju. Jednička se mi líbila víc. 65%

• 31.7.2017  13:44
    Dunkerk (2017)

Na dnešní dobu netradičně pojatý válečný film, což ale rozhodně naznamená, že je pojatý špatně. Velkou výtkou by mohl být rating přístupnosti, který limituje množství krve na několik šrámů ve tváři a krev na rukou. Jasně, u válečnýho filmu je to skoro fail, ale když se zamyslíte na povahou "střetu", ony ty jatka ani nejsou na místě (sledovat pořád dokola, jak se borec rozprskne po přímým zásahu pumou, to asi není nutný). Absence hlavních postav, lépe řečeno hrdinů, by mohla evokovat pocit emocionální prázdnoty, no je tomu jinak, protože pouze zapřičiňuje nepřítomnost patosu. Nolan se z emocinonálního hlediska soustředí pouze a jedině na vykreslení pocitu beznaděje dané situace, k čemuž není třeba vědět, kterej je Jarda, kterej Pepa a kterej Henry. Práci si dal s rozstříhnutím scénáře na tři na první pohled oddělené dějství, které se precizně doplňují. Tento starý známý přístup k dějové lince boří diváka na 100 minut do židle, a je jedno, jestli je to zrovna za hrobového ticha, které protíná jen svištění bomb, nebo za bublání jednomotoráku a řevu protiletadlovýho kanónu, nebo za zalykání se topících se vojáků na otevřeném moři. Celkově se jedná o skoro dokumentaristicky vypadající okénko do unikátní historické události, které je tak úzké, že se dá jen s teží nazvat vypravěčským (válečným) velkofilmem. O audiovizuální stránce se nemá cenu bavit, chystáte se zkouknout Nolana se Zimmerem. 90%

• 31.7.2017  12:02
    Život (2017)

Ne příliš origoš a místy po stránce science dosti tupoš, ale pořád velmi chutňoš. Lituju, že jsem se onen večer nedokopal do kina. 80%

• 12.6.2017  10:47

Neoriginální, bez nápadu a přidané hodnoty, ale kvalitně natočné, což v ukrutné bídě dnešních dní, týdnů a měsíců na krásný průměr v pohodě stačí. 65%

• 29.5.2017  11:37

Kočkomyšoidní thrillerová jednorázovka, která nenadchne ani neurazí. Doporučuju založit, a vytáhnout v době filmové nouze. 55%

• 7.5.2017  18:43

Dokonalost. Přál bych si víc takovýchto filmů. 90%

• 4.5.2017  10:48

Přes fotbal k cicmačce, od cicmačky k lyžování v pralese, pak jsem na krátko omdlel....a pak byl konec. Nejhůř strávených 20 minut letošního roku. Počkat, to má 105 minut????

• 2.5.2017  10:22

K tomuto se časem vrátím třeba. Zatím 2x puštěno, 2x luxusně zaspáno....

• 2.5.2017  08:17
    Uteč (2017)

Skvělej film! Možná to není až tak moc horor, jak by si hororový fanoušek přál, přičemž já osobně, i když na sortu stejně sere pes, bych jej díky hutnému napětí a svazujícímu pocitu nejistoty zařadil spíš do thrilleru (mysteriózní beru bez řečí). Nejpozoruhodnějším na Get Out je fakt, že než se očekávalo, mnohem méně se točí okolo rasové nesnášenlivosti. Ano, součástí pointy je samé jádro problematiky sociálního darwinismu, vtipný je na tom ale to, že dnes si každej (včetně jistých prasečích hlav ve vrcholných funkcích našeho státu) pod pojmem "rasismus" představí pomalu genocidu, takže o to je tento filmek a jeho finální vývoj příjemnějším překvapením. Dovedu si živě představit, že v kontextu dnešní doby a ve spojení s hypem tohoto kusu v USA každej čekal parádní, zadostiučiňující polynčováníčko, takže pak může docházet k hořkému zklamání a vlažnějšímu hodnocení, ale krásně to ukazuje na sociálně darwinistický rozdíly v myšlení lidí. Parádním bonusem navrch je skutečnost, že v celým filmu je skryto toliko nerozlousknutých oříšků, že druhá projekce je nutná....teda alespoň pro ty, co maj sociálně darwinistický předpoklady ke škrábání se na hlavě nejen z důvodů opičího svrabu. TOPka letos zřejmě jistá. Doporučuju!

• 22.4.2017  17:38
    Kruhy (2017)

Od začátku do konce mě vůbec nezajímalo, co se tam děje. Člověk by brečel, když si představí kolik úsilí muselo dát to natočit. Táhnout se kvůli tom do kina, hodil bych sem Odpad!. 29%

• 15.4.2017  12:26

A to už som vám povedal, ako som v Číně zadupol jaštěricu??? Pěkně udělaný to je, ale je to hrozná kokotina. 60%

• 11.4.2017  16:48
    Vzestup a pád NSDAP (TV seriál) (2014)

Označit látku na 490 minut za povrchní materiál může jen idiot. Pro běžného uživatele je tento seriál obsahově více než přínosný. 90%

• 8.4.2017  17:44
    Aftermath (2017)

Doukoukal jsem to, nutkání vypnout to jsem taky neměl, tak sem dvě dám, ale hovadina to je, to zas lhát sám sobě nebudu. Ten příběh po většinu času zaujmout dokáže, ale nejen že je ke konci čitelný, ona mu hlavně chybí jakákoliv pointa. V podstatě je to stejná sračka jako oscarové Místo u moře, akorát toto se aspoň nikomu necpe jako superúžasnej spektákl. 40%

• 7.4.2017  18:46
    Nicota (2016)

Ale hovno leda! Tady se zase sešel kinosál odborníků. The Void sice není uhlazenou hororovou podívanou, na jakou je divák zvyklý od Wana a těch dalších, ale sere na to pes, když se jedná o největší oplzlounskej ples příšer od Frankensteinovy armády. Letos zatím jeden z nejlepších kusů. Palec hore za na uzdě udrženej splatter. 75%

• 29.3.2017  12:53
    Peelers (2016)

Kombinace zombárny a striptýzu, netřeba víc dodávat. Béčkový horor se vším všudy, který když vypustíte, určitě se nenaserete. 40%

• 29.3.2017  11:43
    Darwinovy ceny (TV pořad) (2013)

Estráda blbců, důkaz toho, že lidi jsou kokoti. 65%

• 29.3.2017  11:41
    May (2002)

Oškilvka Bety se s tím moc nesere! 75%

• 29.3.2017  11:40

Zajímavý námět, který úplně v pohodě upoutal mou pozornost, bohužel scénáristovi těžce došel dech, takže závěr vyloženě zklame. Škoda, potenciál to mělo hodně velkej. 69%

• 29.3.2017  11:30

Tohle komentář nepotřebuje, je to stejný jako všech dvacetšest dílů před tim. Po pár letech odmlky jsem to v pohodě zkouknul, ale stejně jako všech dvacetšest dílů před tím, kdybych to neviděl, na drogách bych z toho nezkončil. 55%

• 29.3.2017  11:26
    Zásah (2016)

Jako vždy nic pro mě. Všecky xichty stejný, opičí tance, tady i příběh o ničem. Plusem je eRko. Stačí to? Mně spíš ne než jo. Podobný obsah mě baví tak 20 minut, pak už trpím. 50%

• 24.3.2017  14:27

Když jsem na začátku slyšel ten metal, myslel jsem, že to zrovna vypnu, no byla by to chyba. Devil's Candy sice nemá žádný spletitý scénář, ale od začátku jde pomalu ale jistě, obestřen hutnou depresivní atmosférou, za svým satanášským cílem. Finále mohlo být trochu lepší, ale i tak to umě na pěknou čtyřku stačí. 75%

• 19.3.2017  19:15

Pětka pro Logana je takovou tou pětkou z povinnosti. Říkám si, že je lepší takováto eRková řezba než žádná eRková řezba, lepší takovýto komiksák než většina předigitálněvybordelařených komiksáků, který teď v posledních letech vychází. Na druhou stranu toto určitě není podívaná, kterou bych měl chuť si nějak často opakovat. Pod komiksákem si představuju zábavnou eRkovou show typu Deadpoola, nikoliv komiksový geriatrický umučení Krista. Logan je krom parádní řezby taky bezúztěšným depresivním očistcem oblíbené a dnes už tradiční postavy, což je i s ohledem na derniéristický pojetí pojetím zcela neservilním. Někomu se toto pojetí líbit může, já s nim jako s jednorázovkou problém taky nemám, ale s případným vyhajpováním tohoto přístupu k žánru bych asi měl problém. Škoda ho, kluka, stačilo tak málo. 90%

• 16.3.2017  23:03
    John Wick 2 (2017)

Jednička byla perfektním akčním guilty pleasure, tohle se ještě jakš takš dalo, ale víc nechci, protože to už by byla, obávám se, strašná onanie. Jelikož jsme se dostali do situace, kdy je více či méně schopným killerem každý bezďák, Kocourkov je dovršen. Pozlátko to má, zbytečný dvě hodiny tak...nevím, kina nelituju, ale když se s Wickem teď rozloučíme, bude to nejlepší řešení. Což se samozřejmě nestane dle konce. 75%

• 14.3.2017  19:57
    Bedeviled (2016)

Trochu bububu na kdejakýho hororovýho greenhorna tenhle cybershit udělá, ale mnohem spíš si po tom zejdete na ušní, jak vám bude z nazvučení strojených jump scares stříkat krev z uší. Standardně s takovýmato duchařinkama problém nemám, ale toto mi přišlo slabší a lacinější. 40%

• 4.3.2017  13:53

Na tohle musí mít člověk svou povahu. Příběh je v pohodě, charaktery postav taky, ale mě tyto noirovsky přiblbý dialogy neskutečně serou. Nic pro mě. 60%

• 2.3.2017  09:51

Na rovinu říkám, že pokud tohle bude nejlepší díl série, tak to zvednu na pět. Komentář doplním....

• 2.3.2017  09:50
    Pasažéři (2016)

Tak tohle si nezasloužilo tak debilní scénář, fakt ne. Komentář později....

• 22.2.2017  20:00

Prostředí a hlavně hudba hodně v pohodě, jen ten příběh mi přišel hodně plochý a nenápaditý. Funkčních gagů jsem postřehl jen pár, což je největší škoda. Za podívání Moana určitě stojí, ale do dalšího běžícopásoidního animáku si ji určitě pamatovat nebudu......a když jo, tak jen kvůli zpívajícímu The Rockovi. 75%

• 12.2.2017  10:23

Rádoby gangsterská krimi, která vás unudí k smrti. 25%

• 12.2.2017  09:38
    Tut (TV seriál) (2015)

Opulentní minisérie, která v popředí asi tak tří reálných historickýc postav rozjiždí intrikářskou show stylu džejárovskýho Dallasu. Nebýt pár eRkových řezeb a sladké Sibylle Deen, bylo byl to asi nepozeratelné, a to i díky příšernému českému dabingu, ale tahkle jsem u toho kupodivu vydržel všecky tři díly. Doporučit nemůžu, tohle může být dle subjektivních preferencí od jedné do čtyř. Za mě 50%

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69