Sugarlandský expres (1974)

Spielbergova nováčkovská radost je velice sympatická. Jeho debut je milá a hezky odvyprávěná road-movie. Něco navíc co by z toho dělalo nadprůměrný film tu ale chybí. 5/10

Princezna D. (2021)

Stewart se pokouší hrát a Larraín se pokouší natočit kvalitní drama. Ani jedno ale nevyšlo. O ničem. 2/10

Klan Gucci (2021)

Audiovizuální perfekcionismus a naprosté herecké mistrovství všech zúčastněných táhne film nahoru. Klan Gucci je precizní vztahová mozaika které k dokonalosti chybí pouze ucelenější příběh a údernější scénář. I přes veškeré nepopiratelné kvality se totiž film občas táhne. Ale i tak skvělá práce. 7,5/10

Turínský kůň (2011)

Strhující a podmanivé nic. Arty žeru ale Tarr jde prostě mimo můj vkus. 5/10

Satanské tango (1994)

Jsem milovník artových úchyláren i evropských podivností. Nicméně 7 hodin zdlouhavých záběrů je i na mě moc. Nestravitelný. 3/10

Addamsova rodina 2 (2021) odpad!

Legendární Addams Family se v týhle animovaný verzi změnila v nevydařenou parodii na Hotel Transylvánie. Nemá to absolutně žádnou atmosféru. Humor příliš infantilní. Animace příliš nenápadná. Není tam vůbec nic co bych chtěl pochválit. Utrpení na úrovni sraček od illumination. 1/10

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Klasické sportovní drama zabalené v klasické oscarové pohádce. Film sice potěší překvapivě zručným řemeslem a Willem Smithem který zde útočí na svou třetí oscarovou nominaci nicméně žádnou přidanou hodnotu nebo důvod proč bych na tento film měl vzpomínat jako na nějaký významnější emocionální zážitek jsem nenašel. Fajn to ale je a za jedno zhlédnutí to stojí. 6/10

Pidihajzlík (2006)

Geniální guilty pleasure. Hromada hlášek a neskutečně vtipných bizarností. Na tenhle film se prostě nedá zapomenout. 7/10

Red Notice (2021)

Ten nejubožejší příklad dnešní blockbusterové produkce. Nepříliš talentovaní ale za to velice populární herci, random režisér který do puntíku splní žádosti studia, co nejjednodušší scénář který ale musí vykrádat své o dost lepší žánrové předchůdce a samozřejmě nařáchlej rozpočet. Všechno je tu jen tak na efekt, všechno se tu snaží být cool ale Netflixovská snaha o další dojnou krávu tentokrát dostala pořádnou facku a já jsem za to rád protože takové výstřelky dělají dnešní kinematografii akorát tak ostudu. 3/10

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Velezábavná jednohubka a vychytralá parodie na špionážní filmy. Škoda trochu přeplácanýho scénáře. 7/10