Dinotopie: Výprava za kamenem Slunce (2005) odpad!

Som od detstva fanúšikom Dinotopie. Na úvodnú trojdielnu minisériu nedám dopustiť, Cyrus Crabb je jednou z mojich naobľúbenejších postáv. Druhá plnohodnotná séria už bola trochu krok mimo a snažila sa ešte zachytiť vlnu béčkových fantazy typu Herkules a Xena, no veľmi to nefungovalo. Ale stále sa to dalo pozerať (aspoň raz teda). No táto ohavnosť, strašné niečo. Videl som to už fakt dávno ešte ako dieťa a bol som zhrozený. Toto rozhodne nieje pre ľudí, čo mali radi seriál, keďže sa jedná o reboot. Tak isto to nieje pre ľudí, čo sa radi kochajú kresbami Jamesa Gurneyho...Gurneya... to je jedno, keďže všetka krása a prepracovanosť jeho vizualizácii tohoto čarovného sveta sa nevošla do budgetu. A zasa to nieje ani pre deti, čo majú dinosaurie obdobie, lebo toto je nepochopiteľná záležitosť narozdieľ od takej Krajiny dávnych vekov.

Toman (2018)

Pekne spravený historický film, ktorý však ničím extra nenatchne. Zostane tak teda len zaujímavou sondou do histórie, ktorú si však už asi znova nepozriete.

Jupiter vychází (2015) odpad!

Pri najnapínavejšej scéne filmu som sa začal s bratom baviť o iných, lepších filmoch.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Príliš málo vtipu na príliš veľkú stopáž. Som zástancom názoru, že krátke grotesky, by mali zostať krátkymi groteskami.

Sebevražedný oddíl (2016)

Mám taký pocit, že som tento film videl a dokonca, že som ho videl celý. Ale buď ma pri ňo chytila mŕtvica alebo ja už neviem, no nepamätám si z neho ani hovno. ...a to asi čo to hovorí o jeho kvalitách.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Ja tomu Neilovi Gaimanovi nejak neviem prísť na chuť. Zapozerám sa do super mystického seriálu kde sa vykecávajú bohovia. Je to celé plné zaujímavých myšlienok a tak, a zrazu sa tam objaví /SPOILER/ priateľka našeho hlavného hrdinu, ktorá vstala z hrobu a zrazu je z toho komédia. Ja chápem, že pán Gaiman má rád vo svojich dielach pestrosť, no takto mi to pôsobilo strašne rušivo a nekonzistentne. To isté som mal pri Penny Dreadful - prvý diel super klasický badass lovci upírov a v ďalšom diely riešime frankenštajnovu existenčnú krízu...

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Prvé 3 diely boli vynikajúce. No potom sa niečo pokazilo a posledné tri diely boli také... ehh. Ťažko takto z hlavy povedať čím to je. V prvých dieloch šlo o pomalé budovanie postáv, kdež to potom to prejde k rýchlemu sledu udalostí a záveru, ktorý bol tak triviálny až som nechápal čo sa vlastne stalo. Strašne sa mi páčili tie momenty ako Crowley kričal na kvety alebo to ako s Azirafalom komentovali historické udalosti. Proste to kde sa pozornosť sústreďuje buď na nich, alebo nejaké zaujímavé myšlienky. Niekto môže namietať, že polovica série stačí na spoznanie postáv a treba ísť aj na zápletku ...no ja fakt neviem, určite sa to dalo spraviť aj lepšie.

Garfield 2 (2006)

Osobne mám dvojku radšej ako jednotku. Obe som videl mnoho krát ako dieťa, no dvojka mi vždy prišla sympatickejšia. Netvrdím, že je to nejaký výnimočne dobrý film, no je to také guilty pleasure. A teraz si zaspievame: Stúpam až tam...stúpam až tam...do paláaca...

The Battery (2012)

Viac než pozerateľný kúsok amatérskej produkcie. Nejde o nič extra objavné, no film svojou pohodovou atmosférou a ľudskousťou rozhodne zaujme.

Planeta pokladů (2002)

Každým ďalším pozretím sa mi tento film páči viac a viac. Naproti takej Atlantíde, ktorá ma kedysi zaujala najmä svojou tématikou, no po príbehovej stránke dosť stráca tempo hneď po objavení samotnej stratenej ríše a najzaujímavejšou časťou je tak len samotná výprava z prvej tretiny filmu. ...alebo Sindibádovi, ktorý je fakt zaujímavým filmom, pekne spracovaným, no emočne dosť plytkým a nikdy mi preto neprirástol nejak extra k srdcu. Tento film obsahuje neustávajúcu akciu aj super postavy. Nechýba uletený humor, dobrodružná výprava, mimozemské príšerky, piráti, staré civilizácie, roboti, honba za pokladom, svatba a samozrejme aj koláče. Ale aj mnoho ďalšieho vďaka čomu vás tento film proste dokáže baviť každou svojou sekundou.