Jak začínali: Dnes vzpomíná Josef Beyvl (1972) (TV film)

Jedno z nejmilejších vzpomínání na herecké začátky mistra Josefa Beyvla. Mě osobně zaujala pasáž vyprávění o řediteli kočovného divadla Karlu Želenském a jeho skvělé parodování Josefem Beyvlem.

Lapidárium: Příběh pasáže (1997) (TV film)

Dokument ani tak není příběhem "pasáže", ale obchodu se sportovním zbožím pana Emericha Ratha, dnes chybně v "Ráthově" pasáži. Příběh života, který se nevyhýbal povolání metaře, popeláře,  svou pílí se vypracoval. Ač Němec byl antifašista, což stejně nezabránilo represím v padesátých letech. Zajímavé pro pamětníky.

Adéla ještě nevečeřela (2010) (divadelní záznam)

Potěší, že se muzikál neliší téměř vůbec od své filmové předlohy. Stejné slovní hříčky, stejné gagy a to doslova. Obsazení muzikálu rovněž dobré, komisař Ledvina v podání Vlastimila Zavřela jde ve stopách svého filmové vzoru. Jen ty melodie jako bych už někde slyšel, což bude zřejmě záměr tvůrců

Gerard Depardieu ochutnává Evropu - Italie du nord (2015) (epizoda)

Další pokračování přivede Gerarda Dépardieuho do Severní Itálie - Toskánska, Piemontu a regionu Emilia-Romagna.  Zavede diváky do výrobny olivového oleje, odhalí tajemství výroby parmské šunky nebo přípravy těstovin. Na závěr se vydá na lanýže v Mondieru v Piemontu.

Pilska Julia på bröllopsresa! (1982)

Švédská komedie o dvou milencích jménem Romeo a Julie, kteří si rozhodnou strávit dovolenou na Azurovém pobřeží. Hned první den na cestě jsou okradeni a najdou zaměstnání v nočním klubu. Tam provádějí podbízivou live show mezi čísly striptérek. Polovina filmu tvoří podřadná striptýzová čísla tanečnic, jednoduchý děj je prostoduchý a několik erotických scén ubohých a pouze naznačených.

Zvláštní případ (1971) (TV film)

Celkově se většina televizních přepisů detektivek Hany Proškové povedla. Tato patří společně s "Měsícem s dýmkou" k těm nejlepším. Také je pod ní podepsán režisér Hynek Bočan a Radovan Lukavský.

Když kluci drží basu (1978) (TV film)

Začátek komedie je poměrně zábavný, dialogy Nárožný-Janžurové probíhají ve stylu známém v podobných komedií.  Jakmile děj zabrousí na služebnu VB, humor se poněkud vytrácí a dvojice příslušníku VB Dítě-Krampol  potvrzuje pověst policejních vtipů svou nedůvtipností. Potvrzuje se, že záletník (tentokrát ve smyslu koníčku myslivosti) může mít desetkrát vymyšlenou dobrou konspiraci a alibi zajištěné pro nepředvídané situace, ale přesto stačí malý zádrhel a vše jde do háje.

Pierre Richard - tichý muž (2018) (TV film)

Ukázkám z mnoha filmů je věnován dostatečně velký prostor a také sám herec je prezentován v několika civilních projevech či debatách. Mnoho nových informací jsem se nedozvěděl, jelikož jsem velkým fanouškem francouzského herce, ale něco se našlo. Pokud máte Richarda rádi, bude se vám líbit i dokument. A je také dobře, že i zde herec hovoří dabingovými ústy Petra Olivy.

Černí baroni - Loučení (2004) (epizoda)

"A Čáslava je v Brazílii?" - major Haluška Terazky má i geografický rozhled.  Příprava na civil rozloží morálku družstva ještě více a když se mužstvo dostane na nádraží k odstavené cisterně plné Chianti je vše dovršeno. Ožerou se všichni, nutno dodat včetně důstojníků i Haluškou v nádražácké uniformě.