Elitní zabiják (2014)

Průměrný akční thriller, který se potácí na hraně béčkových filmů, ale s dobrým hereckým obsazením. Škoda otřepaného námětu s vytáhnutím dcery na scestí "z rejže", to už snad tady bylo se Seagalem, Van Dammem, a mnoha dalšími. Scény přestřelek jsou dostatečně nadsazené a naivní, aby zaujaly průměrného diváka. Ale když se to opakuje potřetí, je to už nuda. Takže nebýt již zmíněného obsazení hlavních rolí filmu, bylo by to o dva stupně slabší.

Čtvery Vánoce (2008)

Průměrná komedie, která se dá asi opravdu zkouknout jenom na vánoční svátky a asi jenom jednou. Pár vtipných scének při návštěvách prostřídaných se životními radami zkušenějších, což mi asi nejvíc lezlo na nervy. Jsem zvědavej, jaký role bude hrát Vince Vaughn za deset patnáct let.

Schulmädchen-Report 2: Was Eltern den Schlaf raubt (1971)

Celkem deset epizod o životě německých středoškolaček. Čtyři milióny diváků v kinech, to je síla. Přitom si film hraje na jakýsi pseudo výzkum v rámci pouliční ankety a debaty erudovaných odborníků. Za úspěchem stojí především nahota mladých dívek, lze říci opravdu pohledných. Na druhou stranu film si odpouští veškeré vulgarity a sexuální scény jsou pouze naznačeny.

Láska v malé Itálii (2018)

S "kuchařskými" filmy se roztrhl pytel, zřejmě na základě úspěchu televizních pořadů o vaření. Little Italy je pohodový a úsměvný film, žádná hurá komedie, ale na druhou stranu je zatížen spoustou klišé z podobných filmů. Láska mezi znepřátelenými rodinami, až na konci filmu se dozvíme, proč se kdysi dva největší kamarádi rozkmotřili, kolikrát jsme již něco podobného viděli? Jediným pozitivem pro mě bylo, že jsem šel strčit ristorante do trouby k obědu.

Trable o Vánocích (2015)

Průměrná vánoční komedie, kterou drží na úrovni populární herci v hlavních rolí. Docela příjemné překvapení, u tohoto žánru jsem zvyklý na samé sentimentální volovinky. I když se film nevyhne mnoha klišé a nepřináší nic originálního, je to ještě na určité úrovni. Mnohému divákovi asi, stejně jako mně, připomene lepší vánoční komediální romantiku "Lásku nebeskou". Příběh založený na několika motivech se nakonec protne v závěru filmu. Výborný Alan Arkin, tomu patří můj obdiv.

Les Gros Bras (1964)

Shlédnuto 9. 12. 2023 na ok.ru ve francouzském znění.

Uno a uno, sin piedad (1968)

Průměrný chorizo western, který mě u srdce  nechytil. Nepříliš originální, nedávno jsem viděl stejný příběh s krádeží vojenské zásilky a pomsty syna s dopadením vrahů svého otce. Jednotlivé postavy jsou slabě vykresleny, prakticky se o nich divák nic nedozví. Nejsympatičtěji tak působí mexický zvěd Charro jako parťák hlavního hrdiny. Není žádným překvapením, že záporáci se tradičně rekrutují z vážených občanů města jako jsou majitel místního saloonu, bankéř, soudce, zástupce zákona atd. Autoři se navíc jakoby nemohli rozhodnout, zda točit western na veselou notu anebo vážně.

Koruna k Vánocům (2015) (TV film)

Kdepak už jsem to naposledy viděl? Sympatická guvernantka a král, který se do ní zamiluje. Ne, ona není žádná zlatokopka, takové milé děvče, které přeje štěstí jen fešákovi a rozmazlené princezničce, na sebe vůbec, ale vůbec nemyslí. Do toho se plete namyšlená frajle jako je Lady Celia. Nesmí chybět senilní   majordomus a jeden černý záporák. Všechno dohromady je zabaleno do vánoční atmosféry na zámku ve vymyšleném království, nebo vévodství, knížectví, každý ať se dosadí sám.

Schulmädchen-Report: Was Eltern nicht für möglich halten (1970)

Úvodní díl veleúspěšné série o "školačkách", nejsledovatelnější film v západoněmeckých kinech roku 1970. Více než šest miliónů diváků nalákaly do kin mladé německé studentky na své vnady. Většinou amatérky z mnichovských škol, ale občas začaly i kariéru jako třeba šestnáctiletá Jutta Speidel v tomto filmu. Jednotlivé epizody jsou dějově jednoduché a někdy končí bez pointy. Filmařská úroveň je pod průměrem, ale o žádné umění nešlo. Jak nalákat diváky Ernest Hofbauer (1-8, 11) a další režisér pokračování Walter Boos (9-10, 12-13) věděli. Na základě této série vznikly v sedmdesátých letech další "zprávy" o ženách v domácnostech, o manželkách v lázních, o hosteskách, manželkách na dovolené atd. Většinou už šlo pouze o stejné rozmělněné situace více trapné než humorné.

Nový život Paula Sneijdera (2016)

Pro mě téměř ponurý film, zdůrazněný zimním prostředí periférie kanadského Montrealu. Samotný Paul Sneijder se svými depresemi, který navíc nenachází podporu své rodiny. Ta se snaží všemi způsoby vymáčknout peníze z jeho tragédie a neštítí se ho prohlásit za nesvéprávného a zavřít do ústavu. Pěkně deprimující téma, většina postav pohybujících se kolem Paula jsou nesympatické osoby, které sledují jen svůj prospěch. Ve filmu exceluje Thierry Lhermitte a zlatej retrívr. Celkově hodnotím kladně, ale největší zásluhu má můj oblíbený herec.