Černí baroni - Loučení (2004) (epizoda)

"A Čáslava je v Brazílii?" - major Haluška Terazky má i geografický rozhled.  Příprava na civil rozloží morálku družstva ještě více a když se mužstvo dostane na nádraží k odstavené cisterně plné Chianti je vše dovršeno. Ožerou se všichni, nutno dodat včetně důstojníků i Haluškou v nádražácké uniformě.

Brněnské kolo (1969) (pořad)

Duo konferenciérů (jak se tehdy říkalo) Dagmar Dvořáčková a Jiří Fiala a jejich ruchy s mikrofonem si mohli autoři odpustit. Naopak potěšila skupina Synkopy 61 a jejich písničky vč. převzaté od Beach Boys a také sourozenci Ulrychovi.

Gioventù di notte (1961)

První film Stefanie Sandrelli. Téměř sociální drama s kriminální zápletkou. Partička mladých lidí z lepších rodin se převážně baví kaskadérskými kousky, které posléze sklouznou k násilnickým eskapádám a drobným zločinům.

Nečum na mě show (2021) (pořad)

Je absolutně nesouměřitelné, když se v rolích hostů sejde Iva Pazderková a fotbalista Horvát a v dalším pokračování Moravcová a bijec Vémola. Pak se už trapnosti nelze vyhnout, i kdyby se pudl přetrhl.

Do temnoty - Půlnoční polibek (2020) (epizoda)

Seriál sleduji a hodnotím jako průměr, některá pokračování jsou lepší a jiná o něco horší. Ale zatím největší zklamání je "Midnight Kiss". Protivní a přehrávající herci v rolích gayů, je to hnus.

Offenbachovské šílenství (2018) (divadelní záznam)

Nádherné melodie z operet Jacquese Offenbacha. Z operet zazní mj. árie: z "Orfea v podsvětí" Muší duet, Plutonova árie, Pekelný kvapík; z "Krásné Heleny" Vstup králů, Na horu Idu jsou dvě míle, Vlastenecké trio, Árie Heleny; z "Pařížského života" Duet ševce a rukavičkáře, Píseň bohatého Brazilce, Píseň válečné vdovy; z "Hoffmannových povídek" Legenda o Zachýskovi, Niklaussův kuplet, Barcarolla; z "Lízinky a Fricka" Alsaské léto; z "Jenovéfy z Brabantu" Čajový kuplet a Slepičí kuplet; vše doplňují další árie z operet Perikola, Panenská jablíčka, Dcera plukovního tambora, Velkovévodkyně z Gerolsteinu.

Gerard Depardieu ochutnává Evropu - Pays basque (2015) (epizoda)

Gérard Dépardieu zavede diváky v tomto pokračování do Baskicka. Průvodci se věnují farmáři na svazích Pyrenejí a ochutnají  ovčí sýry; následuje chovatel pstruhů, prasat, a další ochutnávky místních specialit. Nechybí lov kalmárů v moři a nakonec návštěva vinice v Ironleguy a ochutnávka vín.

Zahrada vzpomínek (1978) (pořad)

Příjemný pořad s krásnými melodiemi. Já samozřejmě upřednostňuji melodie Beatles, ale proboha ty texty. Lépe by bylo nechat zpěváky zpívat anglicky.

Cesta tmou (1983) (TV film)

Dokument zachycuje činnost amatérských jeskyňářů v Moravském krasu a zejména v Amatérské jeskyni, která byla objevena až v roce 1969. Jeskyně patří svou spletí dvacetikilometrových chodeb k největším jeskynním systémů v Evropě. Speleologové v dokumentu zkoumají vodní toky v jeskyni a mapují podrobně podzemí.

Remeslá a čas (1983)

Dokumentární film se zaměřuje na stará řemesla a um mistrů svého fochu.  Tak se věnuje mistru hodináři Jozefu Maznerovi, práci restaurátorů starých tisků a výrobci houslí tradičním způsobem,  Karolovi Nosálovi.