• Pohádka

Zázrak v New Yorku (1994)

"Víte, já jsem symbol. Symbolizuju lidskou schopnost potlačit sobectví a nenávist, které vždy ovládaly převážnou část našich životů." V současné době není těžké si pustit vánoční film. (Nejen) Netflix je jimi přehlcen. Co však těžké je, navodit si z vánočního filmu sváteční atmosféru. Právě proto se ráda dívám na vánoční filmy. Jenže abych dostala to, co očekávám, je třeba zabrousit ke starším filmům. Jako je třeba Zázrak v New Yorku. Jedná se o remake filmu (což jsem zjistila až půl hodiny po sledování, a vůbec nechápu, jak se to mohlo stát mně, když každý (evidentně ne každý) film nejprve důkladně prozkoumávám na ČSFD), který chci již dlouho vidět. Je den před první adventní nedělí v roce 2022 a já mám konečně tu správnou vánoční náladu. A to není můj první letošní vánoční film. Právě atmosféra Vánoc mi u novodobých vánočních filmu chybí. A to zoufale. Nepomůžou ani jejich přehnané vánoční výzdoby, které jsou v těch filmech opravdu až moc na sílu. Ústředním motivem Zázraku v New Yorku je Santa Claus a jeho důvěra v něm. Film je pohlazením po duši. Dojal mě. Letos mě čeká ještě jednou Kriss Kringle a jeho boj o to, aby v něho lidé věřili. A já se na to opravdu těším. Věřím, že původní film bude také tak kouzelný.

Adventní kalendář (2018)

Velmi pohodový vánoční filmík se zajímavým námětem. Hodně světýlek, ale kdyby tam nebyly, mně by chyběly, ovšem přiznávám, že tohle už je moc i na mě. Abby i Joshuovi jsem moc fandila. Takové přátelství se jen tak nevidí. Joshua sympaťák od prvních chvil. S Abby jim to moc slušelo.

Vánoce s tebou (2022)

Jsem velká milovnice českého dabingu, ale v poslední době, kdy se jede na kvantitu na úkor kvality, a zvláště u Netflixu, jsem po 35 minutách filmu přepnula na originál. Zjistila jsem tak, že Ricardo není gay (v českém dabingu jsem si z jeho hlasu byla jistá, že je), a také Angelina byla hned mnohem sympatičtější. Hlas Kateřiny Lojdové se na představitelku Angeliny ani trochu nehodil. A nejen u ní. Co se týče filmu, tak se jedná o 100% klišé s naprosto předvídatelným dějem. A také totálně přemrštěná vánoční výzdoba (ale to já můžu, i když i na mě tady těch světýlek bylo až moc). I tak ale film nepropadl. Konec se velmi vydařil, byť to bylo jasné už od začátku, jak se to vyvine. Ovšem u jakého filmu tomu tak není ? Píseň, kterou spolu stvořili, je nádherná. A sama představitelka moc hezky zpívá. Ještě bych vytkla příšerný make-up u Angeliny. V mnoha scénách vypadala příliš staře. Když měla na sobě méně šminek, hned byla líbivější.

Kouzelné Vánoce (1985)

Příjemná fantasy pohádka, byť dost průměrná, ničím výjimečná. V mnoha momentech až tragická. Naštěstí konec dobrý, všechno dobrý. Na vyvolání vánoční atmosféry bohatě stačí.

O mě se neboj - Žárlivost (2022) (epizoda)

I druhý díl je skvělý. Sice už se to trochu motá v kruhu. Eva se dostává neustále do maléru, Martin ji z nich tahá, Kryštof žárlí.

O mě se neboj - Pořád spolu (2022) (epizoda)

Docela překvapení. Měla jsem trochu očekávání a ta byla dokonce překonána. Nenašla jsem chybu. Postavy uvěřitelné, žádné přehrávání. Václav Matějovský mě dostal. Kdysi jsem ho párkrát zahlédla v Ulici (to jsem ještě nějaký sem tam díl sledovala, nyní již ne), a z něho se stal sympaťák. Vousy mu sluší.

Případy 1. oddělení - Romeo a Julie (2022) (epizoda)

Ta paní šéfová mě vyloženě ... Takovou postavu jsme tu fakt nepotřebovali. Zlatý Korejs, opravdu. Tomáš Kozák solidně utřel influencerku (ani nevím, jak se tito flákači, co neumí pracovat, píšou správně), poprvé přímo před ní, podruhé, když mluvil s paní šéfovou. Jsou to nány obě. Jinak díl jako vždy perfektní. Nejlepší kriminálka u nás. Plíšek potěšil, on je borec pokaždé.

Druhá šance na lásku (2013) (TV film)

Předvídatelné, klišovité. Na Grega je ale radost pohledět. Za pohled na něho ten film stojí vidět.

Případy mimořádné Marty - Východní vítr (2022) (epizoda)

Hrůzu nahánějící Dyková, která tak přehrává, až mě to fakt děsí. Její průpovídky mně tedy vtipné nepřipadají. Co ale oceňuji u postavy Marty je její IQ a čuch na detaily. I když je fakt, že zápletka je tak plochá a jednoduchá, že bych i já sepsala lepší příběh. Nemám ráda, když se kamera neustále pohybuje. Vždy by měla být na stativu, nikdy v ruce. Mno, ve sledování budu pokračovat, ale jen proto, že mě zajímá, co se stalo s otcem nejstarší dcery.